X
Forum

Forum

Elektrika - jakou z...
 
Notifications
Clear all

Elektrika - jakou znacku vypinacu/zasuvek mate a proc?

69 Posts
24 Users
1 Likes
17.8 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

Vzdycky s tim nekdo na pivu prijde, nebo obcas na foru. Ze ma uzasnej napad, jak pres par kabelu dostat vic tlacitek. A obcas ty nadsenci maji i tendence presvedcovat ostatni, ze je to fakt dobrej napad 😉

Takze jen pro vysvetleni. NENI TO DOBREJ NAPAD ;-).

Ale na procviceni se v kabelazi, zapojovani a programovani Loxone je to dobra hadanka 😉


   
ReplyQuote
 Leon
(@leon)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 7
 

Nie, nie 🙂

Ciel nie je dostat z toho maximum 🙂 

Len tym ze tam mam Jisty kable a nie FTP, vznikaju kapacitne problemy 🙂

Planovane mam vzdy na jeden modul/polmodul len jedno svetlo. A kedze su hotove omietky limituju uz existujuce krabicky. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To boli tie napatove delice a analog input?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Hele ale tohle řešení existuje i v průmyslové oblasti, kdy se používají takové děliče napětí a funguje to vcelku spolehlivě.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

No to co jsem myslel ja je obycejne ANDovani vstupu.

tzn 

1 1 1 => 1 tlacitko

1 1 0 = > 2 tlacitko

1 0 1 => 3 tlacitko

1 0 0

....

Akorat pak nejde zmacknout vice najednou. Ale jinak to na urovni tlacitek normalne pospojujes na dratama a v Loxone pak pres binarni AND/ORy rozlozis 😉


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

@radek: Jenze stejne pak nemuzes zmacknout vic tlacitek najednou ne?

Nebo se tam jede 2,4,8,16,... aby se to nepotkalo?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

tycka


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Myslel jsem převodník, který ti převádí analogový signál 0-10VDC na víc (třeba 3) digitální signály. Defakto vyhodnocuje jaké je tam napětí.

1. tlačítko má např. 1kohm, 2. tlačítko 10kohm a 3. 100kohm. A pak jen hlídá jaké je napětí (resp. odpor) na vstupu.


   
ReplyQuote
 Leon
(@leon)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 7
 

Na zaklade toho mozem spekulovat ako na Jisty kabel, (4 zili) pripojit okrem svetla a zaluzie aj sedtronic cidlo na teplotu 🙂 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No nevím s tím kabelem. Já mám po celém domě cat5e a v pohodě. Co se týče 2-kliků nebo 3-kliků, tak o tom mám doma zakázáno i mluvit, natož tak něco podnikat 🙂 

Ale zatím dobrý. Ženě se líbí to počasí přes reprák, dcerám stream rádia (každé ráno v koupelně) = Ježíšek k nám dorazil předčasně a tím jsem i částečně smazal různá nepodařená vylepšení na domečku. (Klikání nebereme ale snad časem ovládání hlasem). Hlasové ovládání jsem zkusil v autě a pokaždé když jsem měl zadat povel, tak mi žena potřebovala něco důležitého říct. Takže jsem chtěl v autě zadat ať neposlouchá ženu ale : prd.  🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: Leon

Na zaklade toho mozem spekulovat ako na Jisty kabel, (4 zili) pripojit okrem svetla a zaluzie aj sedtronic cidlo na teplotu 🙂 

Zkuste to bez drátů, milý Marconi 🙂

Nebo jeden fous připojit na analogový vstup a pomocí odporového děliče vytvořit 2,3,4 hladiny, které budeš detekovat v loxone. U alarmů Paradox se to jmenuje ATZ zapojení, kde se pomocí dvou (tří) odporů měří stavy u dvou PIR čidel plus rozpojená smyčka. Otázkou je ale spolehlivost, která klesá úměrně s narůstající délkou kabeláže. 


   
ReplyQuote
 Leon
(@leon)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 7
 

To ho tam zatial radsej nedam. 🙂 


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

@koldavideo

Hmm, tak to máš doma dobré, já nastínil co nás doma bude čekat po rekonstrukci a narazil jsem 😀 😀


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ty voe to nesmíš říkat !!! To musí být hotová věc. Co ty pásky do podlahy od Martina Žeravíka ? Líbí se jí to ? 🙂 To tam musíš udělat 🙂 


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

A to jsem mluvil jen o Audiu! 😀 ne nelíbí, žádný cirkus doma nebude 😀 😀


   
ReplyQuote
Page 4 / 5
Share: