X
Forum

Forum

Elektrika - jakou z...
 
Notifications
Clear all

Elektrika - jakou znacku vypinacu/zasuvek mate a proc?

69 Posts
24 Users
0 Likes
17.7 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

protoze mame i schneider tlacitka, ktere mame protoze do nich je modul na mereni teploty od sedtronicu.

ad krabicky, s hlubokyma se o dost lepe pracuje. i do melkych to das, ale je to pak dost peklo.


   
ReplyQuote
(@vencaol)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Taky mám raději hluboké krabičky. Můžu teda použít běžné kulaté instalační krabičky a bez problémů do nich půjde Unica umístit, i třeba 2 tlacitka (žaluziové) vedle sebe.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

jj, tak to presne mam


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

Nezkousel jste nekdo Giru? Mam v planu vzdy jedno klasicke velke tlacitko a pod to to jejich sestitlacitko... Prakticky vsude, aby se to do budoucna dalo uzbusobovat... Nevite jak jsou na tom cenove?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Giru 6-ti a jednotlačitko mám a nelíbí se mi design a ani pocitově stisk. 


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

Mne se stisk taky moc nelibil, ale jine reseni jsem nenasel, resp. tohle mi prijde nejlepsi. Mozna nove rady maj ty sestitlacitka prijemnejsi nebo to je stejne tlacitko v jinem kabatu?


   
ReplyQuote
 Leon
(@leon)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 7
 

Ahojte,
keďže akurát riešim aké vypínač nakúpim k systému Loxone, prikláňam sa aj ja k Schneider Unica Basic + kde tu meranie teploty a vlhkosti od sedtronicu.

Avšak chcel by som sa opýtať, pôvodne som uvažoval nad Inels a tak som do krabičiek na vypínače naťahoval nie FTP/UTP ale J-Y(st)Y2x2x0.8 (krútená štvorlinka). Preto by som chcel vedieť, či napr. jedno tlačidlo žaluzie polmodul (MGU3.107T.18), môže súčasne ovládať aj svetlo aj žaluzie (krátky klik zapnutie svetla, dlhý klik žaluzia). Ide o to, že nemám dostatočný počet žíl aby som dal samostatné tlačítko na svetlo a samostatne žaluziové tlačítko (či už modul alebo polmodul). Okrem toho škoda, že Schneider nemá čisté krytky na žalúziové tlačítko (bez šípiek) resp. neviete  či na to žaluziové tlačítko môže ísť krytka z tlačítka na svetlo (MGU3.106.18)?

Ďakujem za info.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

@leon

A to máš tu Jystynu jednu, jak na tlačítka tak na teplotu s vlhkostí?

Jestli to máš zvlášť, tak ze 4 vodičů normálně připojíš 3 tlačítka, takže klidně ty 1M žaluzie a 1M tlačítko. A klasickou krytku z tlačítka na ten žaluziový strojek nedáš, u těch žaluzií je ta krytka půlená.


   
ReplyQuote
 Leon
(@leon)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 7
 

Ďakujem za odpoveď.

teplotu a vlhkosť budem merať zvlášť. Tam ak som dobre naštudoval Sedtronic vyžaduje 3 žily. V niektorých prípadoch mám natiahnutú rezervu FTP (napr. obývačka), tam to bude v pohode. Avšak na niektorých miestach to nemám, preto som chcel pripojiť len tie svetlá a žalúzie.

Čiže ak na 4 žili viem pripojiť 3 moduly malo by to byť kapacitne OK. Ešte môžem mať problém priestorovo (počet krabičiek).

Ešte by som si chcel overiť, že či predsa len bolo možné na žaluziový modul pripojiť aj svetlo aj žaluziu, v zmysle krátky klik svetlo, dlhý klik žaluzia).

 

 


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Ano žaluziový modul ti zabere 2 vstupy v Loxone (takže potřebuješ 3 žíly) a potom už je to jen o programu, jestli si tam nastavíš (1-klik,2-klik,3-klik,4-klik, dlouhý stisk) a výstupy, které to má ovládat.  Ale nikdy jsem to tak nedělal ovládat 1 tlačítkem žaluzie i světlo, tak potom uvidíš sám jak to bude pohodlné.


   
ReplyQuote
 Leon
(@leon)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 7
 

Ono to je špecifický prípad, nakoľko Inels to mal riešené cez ich zbernicové tlačítka (WBS3-40). Keďže som od toho opustil, chýbajú káble. Ono jedine ak by bolo možné pripojiť do Loxone zbernicové tlačítkaWBS3-40 Inels (pravdepodobne CIB zbernica).

Ešte ma napadlo, mám ešte jeden špecifický prípad. Jedna krabička, jeden Jisty kábel (štyri žili). Je možné zapojiť tlačitkový polmodul na svetlá a polmodul na žaluzie?

Ešte raz ďakujem.

 


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Z 4 žilového kabelu můžeš udělat tyto varianty:

1x MGU3.107T.18 + 1x MGU3.106.18 

3x MGU3.106.18

2x MGU3.106.18 + 1x MGU3.206.18

1x MGU3.206.18 + 1x MGU3.207.18

Nebral jsem teď v potaz počet KU 68

Ale jestli v 1 krabičce budeš mít MGU3.106.18 a MGU3.107T.18, tak ano ten kabel ti na to stačí.

Ze 4 žil uděláš 3 fyzické tlačítka (3 vstupy do Loxone)

1M žaluzie - 2 vstupy (2 protože se mačká nahoru/dolů)

1M světlo - 1 vstup

Doufám, že už je to jasné 🙂

 


   
ReplyQuote
 Leon
(@leon)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 7
 

Super, teraz mi je to jasné. Ďakujem.

Mal som poznačenú variantu 1x MGU3.107T.18 + 1x MGU3.106.18 , avšak nebol som si istý či bude OK.

 

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Drsnaci udelaji ze 3 zil klidne 7 tlacitek 😉

Nerikam, ze bych si to do baraku dal, ale jde to 😉

 


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Tak a teď mu zamotáš hlavu a bude chtít vědět jak 😂😂

Neřešilo se to náhodou na posledním pivu? 🙂


   
ReplyQuote
Page 3 / 5
Share: