X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Bazen

67 Posts
15 Users
6 Likes
7,906 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@smotek7 proc je vlastne na zimu potreba tech ocek vic? Kvuli vetru? 

Nevim jestli po 30cm, to bych mohl pak obetonovat cely bazen. Ale treba 8 by jeste slo.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@L aby sa v zime nechodili napriklad kupat zvieratka.
Treba to pritiahnut k telu bazena aby to neodstavalo, aby sa tam nic nedostalo.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@smotek7 aha. Jenze tim padem by uplne nefungovalo to co mam vymysleno ja. Protoze tam urcite nejaky prostor pod plachtou bude. To by se ale dalo vyresit tak, ze dam na zimu na bazen tu klasickou zazimovavaci plachtu, ktera se utahne po obvodu a pres to pak jeste tuhle.

Uvidim, s cim jeste prijdou oni. Chteji na to mrknout az jim poslu foto/rozmery a budem to resit dal. 

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

S tou plachtou je to zaujimavy napad, tiez ma nieco take napadlo. Daj vediet potom ked budes mudrejsi. U mna je okrem neochoty financnej a neochoty priestorovo/estetickej este problem, ze ten pojazd fakt nie je kam dat, pretoze telo bazenu mam tak 1m od chodniku a to vybratie na bocne kovove podpery prehlbit nemozem, lebo tam je srackotrubka. Plachta co pojde vycvaknut na par miestach a zrolovat vedla bazenu bude asi jedine mozne riesenie.

IMG 20200610 093659

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@dusanmsk no to je totiz presne ono, toho prostoru na ty pojezdy neni malo.

Ja bych to sem asi nejak nacpal, ale za cenu toho, ze si zabiju pulku zeleny zahrady. Coz fakt nechci.

Ta plachta mi prijde dobra, ze pujde srolovat a dat pryc. Dam vedet, az pak pokrocim.


   
msk reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Mam dalsi update. Zatimco cekam na nabidku od zminovane firmy, resim jak jinak by se to jeste dalo vymyslet.

Uvidim, kolik cenu vymysli, ale trochu se bojim, ze to bude kolem 8tisic-10tisic.

Takze sme resili, jestli by se nedala pouzit klasicka kryci plachta z nejakeho tvrdsiho materialo (gramaz 500g/m2 napr). jenze, u tehle plachet (a mozna i u te drazsi) bude, ze se bazen nebude pravdepodobne ohrivat.

Takze sem se dostal k tomuto napadu: http://www.emkol.cz/eshop/product/zachytne-site-technicke-a-sportovni-na-zakazku/

Pri tloustce 2.3mm provazku ma jedno oko nosnost 0.8KN, coz je 80kg na jedno oko 3x3cm. Tim padem by sit udrzela i slona ;-).

Kolem site se dela jeste vyztuzne lano http://www.emkol.cz/eshop/product/vystuzne-lano-proti-pruvesu-velkych-siti/ , pomoci ktereho se cela sit da jeste lepe napnout.

"Nevyhoda" je, ze se napinani musi delat po 2.5m, takze by kolem bazenu bylo potreba udelat 8 uchytu a ne jen 4, jak sem si puvodne myslel.

Simulovali sme to doma na volejbalove siti a ty 4 jsou opravdu malo. Uchytit by se to ale dalo horolezeckyma karabinama, takze by to nemusel byt az takovy problem to nandavat a sundavat.

Vyhoda je, ze sit je o dost lehci a skladnejsi nez plachta. Zaroven by sla dat jak samotna sit, kdy by se bazen ohrival, tak pod to dat nejakou obycejnou plachtu a na to sit, pokud by bylo poterba bazen zakryt.

Cenove pri 4x4m siti, oka 30x30mm, provazek 2,3mm vychazi sit 95kc/m2 + 30kc/m obvodu na to vystuzne lano. takze 4x4m sit cca ~2000kc.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Jo a jeste dodam, maji i 20x20mm oka, ale z toho co sme tady simulovali, tak i 30x30mm oko je dostatecne male, aby tam zadna ruka/noha nepropadla.

 

2020 06 11 09.31.12

Vyrobili sme i simulator, kam sme mladymu zkouseli ruku prostrcit ;-)) vlevo 4x4cm, vpravo 3x3 ;-). Pry to bereme v nedeli i na detskou narozeninovou oslavu, kde budou dalsi a mladsi deti.

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

To je dost dobry napad! No, uvidime ...


   
ReplyQuote
(@radeks)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 4
 

Pánové já letos stavěl kompletní betonový bazén pro vyfoliování. Později doplním více info. Rád bych vše řídil z Loxone a mám dotaz ohledně chlorinátoru ze slané vody. Je to docela pálka na to, že je to jen zdroj a dvě elekteody pro elektrolytický rozklad NaCl. Myslíte, že by se nějak dala cela chlorinatatoru(elektrody) napajet pomocí Loxone a tím vynechat tu superdrahou krabici? Cela chlorinátoru se dá běžně zakoupit samostatně na Ali, hledej "Chlorine Cell". Otázka je, jaké parametry by měl mít zdroj. Možná by pomohly parametry ze štítku jednotky chlorinátoru od někoho, kdo už ji používá. Předem díky.

 

 


   
ReplyQuote
(@alladdin)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 48
 

@radeks my mame Zodiac Gensalt 10 a ma na stitku 28V.

Par dalsich poznatku.

Uvnitr je velkej toroidni transformator.

Urcite bych si dal pozor na dobrou izolaci rizeni cely, nechces aby ti probijel bazen.

Jinak cela ma tri vyvody + - a elektroda mereni vodivosti vody. Tim detekuje malo soli a taky to, ze neproudi voda celou (kolem elektrody se udela bublina z plynu).

Ja si tvorim svoje ovladani bazenu a musim rict, ze tech problemu co to prinasi je docela dost. Motory mi resetujou rizeni, ph sonda trpi na zemni smycky a podobne. Ale stejne, az se ten salinator rozbije, tak ho zkusim vyrobit sam. Az bude po zaruce, tak ho komplet zmerim, co dela a pak to zkusim vyrobit. Ale to bude az za dva roky.


   
MartinB reacted
ReplyQuote
(@radeks)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 4
 

@alladdin Já to asi udělám podobně, stavba stále není hotová a času na vývoj moc nezbývá. Nakonec jsem koupil docela eko variantu https://www.bazenonline.cz/piskova-filtrace-intex-8-m3-h-se-solinatorem

Příští týden to budu zprovozňovat, tak pak poreferuji. Ale jestli to bude funkční, tak za tyhle prachy nemá smysl nic vymýšlet.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Asi to sem nepatří ale takhle to dopadne, když praskne víčko vlasového filtru na čerpadle pro pískovou filtraci 🙁

Ještě štěstí že jsem kompletní elektroniku dal mimo technologickou šachtu - do zahradního domku. Utopené motory bylo nutné vyměnit. 

Solinátor je v pořádku. 

zaplavena šachta

BlackBox (solinátor) v mém případě Hidrolife je komplexní zařízení, ke kterému je možné připojit více technologií. Jeden mám doma navíc, takže bych ho eventuálně se slevou mohl prodat. Je včetně dávkovače kyseliny ph-. Samozřejmostí je kompletní ovládání z Loxone.  

https://dakservis.cz/shop/bazenova-chemie-ionizace-a-slana-uprava-vody/solnicka-hidrolife-s-ph-upravou/?gclid=Cj0KCQjw7Nj5BRCZARIsABwxDKIPl6jWi5au7twlIGPRt-TsRj5EYy8oL6bBi3GbZ7D7vlzutRVAs0oaAmpbEALw_wcB

 


   
ReplyQuote
(@radeks)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 4
 

@koldavideo tak to je pech. Technologická jimky by měla mít  odpad pro vsechny pripady. Ja ji udělal tak snad bude vse OK i při  úniku 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

@koldavideo jak to bylo s elektrikou? Vyhodilo to jistič, chránič?


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Nemáte někdo k bazénu tepelné čerpadlo s elektroměrem? Zajímala by mě spotřeba v jednotlivých měsících. Chtěl bych si zkusit spočítat zda by se vyplatila investice FVE s bateriemi, kterou bych využil i na backup případně přebytek jinam.

Solární kolektor na vodu nebudu moct použít kvůli stínu co mi tvoří barák.

@smotek7 na fotkách co tu byly zmíněné jsou trubku od bazénu docela daleko, ty jste neizolovali? 


   
ReplyQuote
Page 3 / 5
Share: