Forum

Forum

Notifications
Clear all

Bazen

67 Posts
15 Users
6 Likes
7,702 Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

No u nas to davali minulu zimu zadarmo v mounfilde.
Teda slogan bol  Bazen zadarmo. Realita bola , bazenove teleso zadarmo a ked sa kupi v super lacnom balicku.
Vysledna suma je asi vzdy rovnaka meni sa podla rocneho obdobia.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@msk sorry jako nedělej alarm to je na hovno !!!  ... dítě do dvou let padne do bazénu a minuty běží a běží ....nenávratně poškozený mozek je při ztrátě kyslíku za 7 min.  Než zareaguje ( kdo ???) , doběhne, skočí pro dítě , vytáhne , vytlačí vodu z plic , zahájí resustcitaci , masáž srdce .... a ještě volá 155 ... a čas a nervozita k tomu!!! A masáž srdce u dítěte do dvou let je opravdu něco jiného jak u dospělého.

takže otázka zní : Kolik stojí dětský život ? 
p.s. loni takto utonula dvouletá holčička v právě takového bazénu zvýšeného 70 cm nad terén ...v baráku vedle kterého bydlí můj kámoš ... vrťas sice přiletěl ale bylo už pozdě 🙁


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
Topic starter  

Dobre, ake je teda riesenie? Bazen v urovni terenu a zastresenie mozeme rovno vylucit. Mozem tu jamu zase zasypat a bazen len zaskrabnut 10-20 cm do zeme, vysledna vyska bude 1m. To voci 70 cm nie je ziaden zasadny rozdiel.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Tak spousta lidí to řeší tím, že dítě po narození naučí plavat. Nevím v jakém období malé dítě ztratí tuto schopnost to umět a pak se to musí naučit znova, ale pokud se s ním od narození plave, tak se to už v budoucnu nemusí učit a v bazénu se neutopí.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@kobra23 jo to ano ale to dítě většinou spadne i s botičkama a oblečené 🙁 to že roční capart s námi plave znamená že ho z bazénu i vytáhneme . Samo asi nevyleze a až mu dojdou síly ( a to bude rychle ) tak se stejně utopí

@msk je zbytečně to vytahovat nikdy nebudeš mít jistotu ... stačí jen jednou zapomenout vytáhnout ty schůzky ... perimertrická ochrana ani šplouchací čidlo to neřešil na 100% ... jdeš se ráchat a musíš to deaktivovat a stačí zapomenout aktivovat jen jednou ... prostě mechanicky zakrýt zamknout a třeba dát magnet k zámku ještě 

jenže když děláte LowCost bazén je to prostě problém ... plachta je o ničem stane se to že až ba ni padne 10 kg dítě ještě se kolem něj stáhne a nemá pak žádnou šanci ! Jsou rolovací plovoucí kryty které údajně unesou dospělého ... jenže mezi krytem a stěnou je mezera 1-2 cm z každé strany a navíc u skimru je hladina tak 10cm minimálně pod okrajem 🙁

shrnuto ! PAKÁRNA !
řešení je byť nízké ale pojízdné zastřešení a bazén aspoň 3x5 m ve skeletu .... chlapi to už vykopete jste hrdinové a manželky ocení vaši vyformovanu postavu !

P.S: pak přijdou až bude hotovo kamarádi s dětmi se vykoupat ... viz moje poznámka k článku hi hi hi to je totiž konkrétní moje zkušenost

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@dalibor bohuzel mi prijde, ze opravdu jine 100% reseni nez plne zapusteni a kolejnice neni.

Letos to delat nebudu, holt budeme nonstop hlidat a treba mne napadne nejaky zpusob zastreseni. Pokud se to osvedci, pristi rok vykopu jeste vetsi diru.

Ale nechce se mi to delat pro tenhle bazen za par korun, to uz pak udelam nejake trvanlivejsi reseni.

 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@L

ji ji tak to bude , no když uvážíme kolik stály ty naše domečky a jejich vybavení ( nejen Loxone , kuchyň, koupelna bla-bla-bla ) tak nechci se nikoho dotknout ale jak mi řekl před leteckým výcvikem, když jsem “brečel “ kvůli ceně, řekl majitel školy : “Nemáš na to ? Kup si kajak ! “ ... počkal jsem nějaký rok a kajak nekoupil 🙂

Děti budou nadšený to ti garantuju a když si pak pod pergolou sedneš otevřeš pivko a umáčená dcera tě obejme se slovy “ Nejlepší tatínek na světě ! “ .... hrknou až slzy do oči ... za tu dřinu a peníze ti fakt stálo !

ps: ještě jsem u kámoše viděl na kulatým bazénu takovou igelito konstrukci na žebrech a kolejnici nebo čem to bylo , přesahovalo to okraj plechové stěny aspoň o 10 cm a dalo se to zajistit proti otevření ... jen nevýhoda že ve srolovaném stavu zabírá 1/3 obvodu . Na druhou stranu sousedi nemusí obdivovat proporce našich partnerem že ??


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
Topic starter  

No, na 98% viem, ze to ani nahodou nebudem zapustat do zeme a nebudem tam mat ziadne klasicke zastresenie. To radsej ten bazen predam a dieru zahrabem. Takze proste uvidime.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Kamarat ma na kruhovom toto 
https://www.tropiko.sk/sk/obchod/tropiko-420/
Nevyzera to vabne, ale dobre to udrziava teplotu,tomu som sa cudoval.
Urcite by sa to dalo zamknut.
Pozeram ze to aj https://www.mountfield.sk


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@dusanmsk premyslel sem jak to vyresit, protoze nebudu delat zastreseni za desitky tisic na bazen za jednotky tisic.

Po spouste googleni a vymysleni mam svuj "zlepsovak" ;-).

Tihle borci delaji klasicke plachty na zazimovani: https://www.kvalitniplachty.cz/plachta-na-bazen/ a zaroven delaji tyto stinici plachty https://www.kvalitniplachty.cz/ostatni-zakryti/stinici-plachta/

Rano sem s nima predbezne telefonoval a zda se, ze muj napad je realizovatelny a funkcni.

Melo by to fungovat tak, ze plachtu uchytim namisto padesati kotev jen na ctyrech mistech (mam kruh, v pripade tveho ovalu by to asi chtelo aspon 6). Defakto kombinace stinici plachty, ktera je vypnuta a te bazenove.

Tyhle kotvy dam na betonove patky. Maji pry i primo nejaky zajizdeci mechanismus, co se pri nepouzivani zapusti do zeme a pri zahaknuti povyjede.

Plachta bude na ctyrech/sesti mistech ukoncena jakymsi "gumicukem" vetsi pevnosti, ktera umozni natazeni a vypnuti plachty. Pred koupanim se povoli vzdy jen 2 kotvy, plachta se da na stranu a po koupani pak zase vrati zpet. Vsechno jen pomoci uvolneni/uchyceni dvou kotev.

Diky vypnuti plachty do bazenu nepujde bordel a zaroven, pokud by tam spadlo mensi dite, tak ho to udrzi (nebude to nejspis pochozi, ale pujde to treba 5cm niz).

Co se tyka pevnosti, borci delaji i plachty na kamiony nebo jine prumyslove vyuziti ( https://www.kvalitniplachty.cz/ostatni-zakryti/atypicka-kryti/ ), takze s pevnosti by rovnez problem byt nemel.

Plachta ve verzi TOP nebo EKONOMIK ma mozne zatizeni 50kg/m2.

Co se tyka ceny, v zakladnim provedeni TOP/EKONOMIK je to 350/400kc m2. Coz u meho bazenu cca +/- 10m2 znamena 4000 za plachtu v defaultnim provedeni. 

Konkretni cenu jeste nemam,  budu to dnes fotit, merit a sepisovat a posilat jim to. Jsou z Decina, tzn na druhe strane CR, ale nemaji problem to resit po telefonu/na dalku.

Zkusenosti s nima (hodne pozitivni) s nima ma moje mati osobne, protoze si od nich nechala delat zakryti pergoly na zahrade v Usti n.L., kde s nima jednala osobne.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Jo a jeste dodam, ze ted teda zvazuju, jestli bazen jeste trochu vic zapustit, nebo nechat tak jak je. To si budu muset jeste nejak promyslet, realizovatelny jsou momentalne obe varianty.

Ptal jsem se na to prehnuti pres hranu bazenu a nemel by to byt problem, zaroven ale pokud uz budem takto plachtu natahovat, mozna bych ho dal jeste trosku niz. To budu muset nasimulovat.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@L tak ako popisujes sa robia plachty na zazimovanie bazenu.
Rada, do stredu sa da Fit lopta aby sa s plachty spravil ihlan a neprevisala.
Lebo ked das len palchtu tak jak zaprsi tak sa naplni a je problem to s nej dostat.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@smotek7 Na to sem taky koukal, ale ta cena je dost vysoka. Mam to zatim jako druhou moznost 😉


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@smotek7 Musel sem googlit, abych zjistil, co je Fit Lopta. Ale je to fakt dobry napad 😉

(pokud je to teda opravdu toto https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=fit+lopta ) 🙂

Mne akorat u tech plachet na zazimovani vadi, ze je tam strasne moc tech hacku. To pokud bych kazdy den oddelaval a pridelaval, tak bych ten bazen asi radsi zavezl zpatky hlinou 😉


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@L jaby som dal ocka nahusto cca 30cm 
Na zimu by som zavesil vsetky.
Pocas leta by som na kruh daval len 6.
Ano to je fit lopta.


   
ReplyQuote
Page 2 / 5
Share: