Forum

Forum

Notifications
Clear all

Změkčovač /ka vody

59 Posts
20 Users
1 Likes
10.5 K Views
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

Osobní zkušenost zatím nemám, ale co jsem četl, tak jednou za pár dní cca 100 litrů, tzn. měsíčně do jednoho kubíku. Záleží na spotřebě vody. Ono je to primárně o tom pohodlí, že člověk nebude mít koupelnu pokrytou kamenem a nebo to nebude muset pořád utírat, trochu se zmenší spotřeba pracích prostředků a pod (možná když toho bude žena fakt dávat míň). Finančně je nejlepší ji nepotřebovat :).


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
Topic starter  

Na Amazonu jsou na NaturSoft zajímavé recenze, jedna končí tímto 🙂

I had to shut all the water off in the house and hire another (competent) plumber to come and just take the Pelican completely out and put it where it belongs.. in the trash.

   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Jop, zkusenosti na Amazonu mluvi za vse. Takze to bude salt-based zmekcovacka a plytvani vody na regeneraci holt zkousnu.


   
ReplyQuote
(@ivusosk)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

My sme mali uplne zlu vodu, tvrda, ph zle, dusicnany mangan. Na sk problem najst firmu ktora by sa toho uchopila tak ze pane tuto mate zariadenie toto si dajte a budete spokojny.

Sused to poriesil cez firmu Watex.cz my tiez. Instalaciu som si spravil sam nakolko 20tis.ceskych mi bolo vela dat...

Nevyhoda, celkom to spotrebuje vodu na "preplach" systemu automaticky. Cca pol kubika a viac..


   
ReplyQuote
(@dubesca)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 14
 

Ahoj, ja mam v Pohorelicich 6,36 mmo/l z radu (studna je na tom jeste hur).

Takze peklo.

Co tedy doporucujete pratele?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Zdravim souseda z Pohorelic 😉

Nekdo tady z fora ma a doporucoval Americkou Ecowater ESM 25 CE+. Take ji mame v planu.


   
ReplyQuote
(@dubesca)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 14
 

Stehuju se tak za mesic, tak jsem zvedav na zdejsi ziti 🙂

Ty tedy jsi zatim bez zmekcovani? Jak jsou na tom spotrebice? 🙂


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

My budeme bydlet az pristi rok, ale mame tam zname a trpi vse. Nemluve o vzhledu 5 mesicu stare koupelny. Pohorelice bez zmekcovacky jsou pro nas utopie.


   
ReplyQuote
(@dubesca)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 14
 

Ahoj, tak mam objednany nakonec Watex. 

Vyjde cca na 16tis, coz je pro me prijatelne. Princip stejny jako Ecowater.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

aky model kupujes?


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 

Uz pet let tady provozuju

https://www.upravenavoda-eshop.eu/filtry-a-upravny-na-odstraneni-tvrdosti-zmekceni-vody/bluesoft-s-75-eko/

 

Jsem absolutne spokojeny 4 clena domacnost spotrebuje 1 pytel 25kg/mesic.

Upravna je jinak uplne bezproblemova a bezudrzbova. Mam ji z druhe ruky a jen sem ji nechal vodare napojit a bylo. Pred ni mam filtr na 5 mikronu.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

25 kilo soli za mesiac ?! OMFG ak to nie je preklep tak OMFG2. To do baraku vozis kamionom?


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 
Posted by: msk

25 kilo soli za mesiac ?! OMFG ak to nie je preklep tak OMFG2. To do baraku vozis kamionom?

Ne kupuju 14 pytlu kus za 150 kacek i s dovozem a odnosenim do sklepa to vyjde na cca 2200. Kdyby byla zajem muzu dat kontakt na firmu od ktere sul beru.


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Ahoj, rád bych navázal na tento thread ... z Vás kdo jste uvažovali o koupi zařízení pro změkčování, můžete prosím napsat co jste koupili, jak jste spokojení a jaké jsou režijí náklady (sůl, výplachová voda)? Máte s odstupem pocit, že se to opravdu vyplatí?


   
ReplyQuote
hedyso
(@hedyso)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 29
 

Ahoj

pred 2 rokmi som kupil tento Viessman 20N https://www.imperialshop.sk/automaticka-upravovna-vody-viessmann-aquahome-20-n
Zatial bez poruchy a soli to spotrebuje cca 20-30 kg rocne.
Vstupna voda ma 24dH a vystupnu mam na 5-7dH nastavene.
Sprchovy kut absolutne bez vodneho kamena.


   
Stingray reacted
ReplyQuote
Page 3 / 4
Share: