X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Změkčovač /ka vody

60 Posts
21 Users
1 Likes
10.6 K Views
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Máte zkušenosti s připojení některé zmekčovačky na Loxone? Např. Bluesoft s 50 eko ma různé konektory na signalizační výstupy a i možnost dálkového ovládání (viz manuál)


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 

to by mne taky zajimalo, ale realne potrebujes jen indikaci jestli je malo soli ale stejne kdyz jdu okolo toho kouknu jestli neni a prisypu pripadne proste jednou na zacatku mesice dosypu k tomu senzor nepotrebuju.


   
ReplyQuote
(@dubesca)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 14
 

ja mam Watex a ten nic neumoznuje. ale v duchu predchozi odpovedi premyslim co je tam treba sledovat a asi to za to napojeni nestoji 😉


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Máte někdo zvlášt okruh na pitnou vodu (bez změkčení)?

Přemýšlím jestli předělat rozvaděč vody na pitnou vodu do dřezu v kuchyň bez změkčení + filtry pevných částic.

3x Wc a vývod na zahradu taky bez změkčení...

Vyplatí se koupit změkčovač s vyšší kapacitou (objemu katexu) aby se prodloužila doba regenerace? např na jednou za 14 dní?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Mame zmekcovacku, ktera ma mezi obnovenimi cca 2,8m3 vody (u nas to vydrzi tak 7-9 dni). Cena byla kolem 20k Kc.

Ve drezu v kuchyni mame specialni 3 vstupovou baterii a je tam krom zmekcene teple a zmekcene studene privedena jeste nemekcena vetev na piti. Btw baterie je z aliexpressu asi za 1500,-. Po roce pouzivani stale jako nova. Chteli jsme cernou a 3-vstupovou jsme v CR ani nesehnali.

Do wc a garaze nam jde voda z destovky, takze tam jsem zmekceny/nezmekceny rad neresil.

 

Co resim ted, je jeste pripojeni filtrace (reverzni osmozy s mineralizaci na tu nemekcenou pitnou vetev). To je trochu problem, protoze filtrace neni delana na napojeni na vodovodni trubky.


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

My tu máme ultratvrdou vodu (24°dH), mám 30L katex asi za 16k a ukroutím na tom 4m3 vody. Za mě tedy určitě větší, pokud tam není automatický ventil, tak při regeneraci voda neteče a čím střídměji toto nastane, tím menší šance, že se to stane v nesprávný čas. 

Jinak jsem si udělal vedle změkčovače druhou větev a na konci mám dva ventily a spojeno, měl jsem takovou myšlenku, že si budu regulovat tvrdost ... upadlo to na tom, že ta katexová filtrace má tlakovou ztrátu a takže ta tvrdá voda z řadu drží z druhé strany klapku a míchám leda prd. K tomu jsem si koupil dva regulační ventily, ale zatím je mám asi rok v krabici a nebyl čas. 

Jedeme a pijeme změkčenou (teda já většinou nějaké sladké sračky z krámu), tak snad nás to za ten rok nezabije, než to dodělám. Jinak vizi s reverzní osmozou ad @l-adamek mám upe stejně. Nicméně tam se asi klidně nechá pouštět dešťovka a hned to má přidanou hodnotu.  

Napojení na Loxone mi nechybí, ale ta sůl by se hodila, to je opruz na to myslet ... slaná voda má jinou vodivost ne? To by mělo jít změřit velmi jednoduše, taky tam může být nějaký  hmotnostní spínač dole v nádrži ... 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

4m3 za jak dlouho? Většina změkčovačů má spotřebu pro regeneraci 120-140litrů, což vzhledem k tomu že probíhá tak jednou za 14 dní se mi nezdá jako žádná hruza.

Mám tvrdost 19,5 dH a změkčoval bych na cca 10 dH. Plánuji velikost s 25kg katexu. S tím že udělám větev na wc a zahradu a dřez bez změkčování, čímž bych mohl ušetřit tak 40 % změkčené vody.

Nyní mám průměrnou spotřebu 400 litrů za den.

Řídicí jednotka RunXin F79b má výstupy na alarm pro hlášení nedostatku soli i spínací kontakt když probíhá regenerace. Věřím že oboje by mělo jít napojit na loxone.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ahoj,

u koho nakupujete sůl a za kolik? Nemohu nic najít pod 220 kč/25kg


   
ReplyQuote
(@dubesca)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 14

   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 

kupuju uz roky u www.novaruda.cz jsou levni dovoz autem az do domu a donesou az na misto


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150

   
ReplyQuote
(@thomas40)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 1
 

Ahoj, rád bych obnovil diskusi, dokončujeme rozvody vody v novostavbě a rád bych na hlavní přívod změkčovač, jak jste spokojeni se svými? Co používáte?

Co jsem se dočetl tak problém je ČOV a slaná voda.

 

Díky 

This post was modified 2 years ago by Thomas40

   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@cijoml na tom odkaze vyskočí v popisu že: " Slouží k regeneraci změkčovačů pro úpravny vody a vodárenská zařízení." takže ??? dá se to dát do změkčovače nebo nedá když je pro regeneraci ??


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 

@dalibor ano je to sul urcena pro zmekcovacky


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Dělal někdo z váš nějakou údržbu změkčovače, desinfekci, atd.? Přišla mi nabídka Watex a spadla mi z toho čelist. Roční frekvence

  • desinfekce vnitřních a vnějších částí
  • regenerace média
  • výměna trysek řídící jednotky
  • revitalizace veškerých komponentů
  • nová vložka potrubního filtru
  • 25kg soli
  • kontrolní odběr vody
  • Doprava (z Berouna)

-> 5.990 Kč

Dělali jste něco podobného už u konkurence? Jaká byla cena?


   
ReplyQuote
Page 4 / 4
Share: