X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Změkčovač /ka vody

60 Posts
21 Users
1 Likes
10.6 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jako ty cenoné rozdíly jsou hodně velké. Ale jestli mi pak ten za 20 tis. vydrží 3 roky a budu ho muset měnit, tak je to naprd a koupím raději ten za 50tis (i když nerad)


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Hmm, tady je blaxova EcoWater 25 CE+ za 20 tis.

https://www.cistavoda.cz/zmekcovace-vody/ecowater/zmekcovac-vody-ecowater-esm-25-ce


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

s tym plne suhlasim, ale ako vediet ktory produkt vydrzi dlhsie?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No za 50k to mozem osrat asi ...


   
ReplyQuote
 blax
(@blax)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 69
 

tak tady nabidka souseda z jara 2018

ecowater

   
ReplyQuote
 blax
(@blax)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 69
 

divam se na ty ceny a jsou polovicny, budto to tak slo dolu nebo nevim, ale pred 5 lety jsem to poptaval od tri firem a rozdil byl do 2000kc


   
ReplyQuote
altec
(@altec)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1
 

Zdravím,

mám docela dobrou zkušenost s AquaSoftenerem (konkrétně AquaSoftener 350)
( https://www.zmekceni-vody.cz/10-zmekceni-vody-aquasoftener-350.html)

- Komunikace s prodejcem super. (Návod totiž moc dobrý není a tak jsem potřeboval pár rad.)
- Změkčuje dle očekávání. Několikrát jsem testoval vodu a vše v pořádku. (ze středně tvrdé vody hodnota 11dH má teď  1dH (max 2)).
- Ionexová náplň vydrží 5-8 let podle tvrdosti vody. (nová stojí 1200Kč)
+ doplňuje se sůl..


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Na moji otazku ohledne ceny zaslanou na [email protected] mi prisla tato odpoved:

Dobry den ,

 

Ceny jenom po proffessionalny dimensovani.

Se muze delat tolik problemy.

 

Dekuji

 

s pozdravem

 

Mit freundlichen Grüßen

 

Georg Nowotny

 

Neresil jste nekdo zmekcovani vody bez soli? Nemam na mysli podvod s magnetem, ale narazil jsem na Pelican Water System. Maji certifikaci DVGW stejne jako zmekcovace zalozene na soli.

 


   
ReplyQuote
 blax
(@blax)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 69
 

podle tohoto clanku to zni az neuveritelne

http://www.wevoda.cz/cz/eshop/3-zmekcovac-bez-soli-natursoft-ns3

ale otazka kam se ztrati vysrazene Ca a jaka je zivotnost - ocekavam ze bude nekede udavana na nejaky celkovy prutok.

tady je vysvetleni

http://voda.tzb-info.cz/vlastnosti-a-zdroje-vody/13836-znackove-zmekcovace-vody-bez-soli-aneb-inovace-na-tema-tvrda-voda

takze voda je tvrda vodu to nezmekci pouze zabrani v usazovani takze takovej lepsi magnet???


   
ReplyQuote
 blax
(@blax)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 69
 

k tomutu bych byl asi skepticky:

Náplň ve změkčovači NaturSoft jsou navržena tak, že vyžaduje pouze 3 sekundy styku s vodou, jiné systémy vyžadují 9 sekund nebo více. NaturSoft granule nemusí být vyměněny, jiné systémy vyžadují výměnu jednou za 3–6 let za cenu 10.000 až 20.000,– Kč.

to me jako chteji rict ze bez proplachovani pri 200M3 za rok to bude fungovat porad stene a nebude to zanesene za 10let ... 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

No ja to chapu tak, ze cilem zmekceni vody je neusazovani vapniku. Toho docilis:

- pomoci soli ho zmenis na sodik, s tim, ze kdyz to prezenes, tak diky soli je voda "mazlavejsi"

- bez soli mu zmenis strukturu aby se neusazoval, ale ve vode zustava nadale.

Zajimaly by me zkusenosti.

 


   
ReplyQuote
 blax
(@blax)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 69
 

to prave ne, zmekceni vody lze pouze chemicky substituci Ca,Mg viz  https://cs.wikipedia.org/wiki/Tvrdost_vody

jine zmekceni nez substitucni tzn chemicke jsem nenalezl.

Mazlavejsi voda neni projev Ca ale je to projev mekke vody, viz destovka ta je mazlava nejvice.

Vse ostatni neni o zmekceni vody ale o usazovani Ca pri zahrati alias tvorba vodniho nebo kotelniho kamene - tam je asi magnet a  NaturSoft - oboji bude fungovat asi na podobnem principu ze nejak modifikuji Ca


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

No a je nějaký problém s tím, že se pouze zabrání Ca aby se usazoval ve všem možném v koupelně? Však to je to, čeho chci dosáhnout.

To že v té vodě zůstane a odteče zpět do kanalizace je mi jedno. Nebo to špatně chápu, a vápník se mi na obkladech (až vodu uschne) vysráží?


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

Vápník se odpořaním vysráží, ale měl by prý jít snadněji setřít. Dost jsem o tom načetl na zahraničních fórech a na zadek si z toho obecně nikdo nesedá. Výhoda je, že se nezanáší trubky a topný spirály, ale pokud někde zůstane a odpoří se, tak je to stejný jako bez toho.

A ta "mazlavá" voda je vlivem Na, kterej v klasické změkčovačce nahradí Ca. Navíc teda změkčovaná voda se nehodí na pití, pže vápník a hořčík tělo potřebuje. Já to budu mít tak, že do kuchyně na pití a vaření půjde klasické tvrdá voda z řadu a zbytek bude mít rozvody přes změkčovač na sůl. (a wc bude mít zvlášť rozvod na dešťovku).


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ja prave az do patku pocital se zmekcovackou na sul.

Ale kdyz jsem se dozvedel kolik vody zmekcovacka protoci tydne do odpadu kvuli regeneraci, tak me nadseni preslo. 


   
ReplyQuote
Page 2 / 4
Share: