Forum

Forum

Rozvod audia po dom...
 
Notifications
Clear all

Rozvod audia po domě

99 Posts
29 Users
7 Likes
19.2 K Views
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Ja jsem taky premyslel jak vyresit audio v domacnosti, streamovani, propojovani, ovladani, umisteni atd….. Nakonec jsem prisel na (pro me) nejlepsi  a nejpraktictejsi reseni:) 

Koupim si jeden prenosny reproduktor Bose Soundlink, ktery se da vzdy umistit presne tam, kde clovek chce a do neho uz pres telefon nebo tablet muzu posilat cokoliv…Mel jsem moznost tohleto zarizeni slyset nazivo a nadchlo me to. Pro pouziti v domacmosti nebo na terase uplne dostacujici…


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Jaké jste použili/plánujete použít stropní repro a subwoofer?


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

Já plánuji subwoofer ve formě baru přímo pod televizí 🙂 Vedle televize jsem si navedl 2 krky pro boční repro, a abych dodělal atmosféru, plánuji nad gaučem 2 repro - tj 5.1 😉 Myslím že to bude super. Natočím je, aby zadní repro hrálo na zadní stěnu. Stropního sub se bojím - SDK není bůhvíjaká konstrukce, a sub by hypoteticky mohl udělat větší vůle ve šroubkách - praskání. Já bych ho tam nedal 🙂


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já mám teda v obýváku taky do 4 rohů připravený kabely, který se mi sbíhají u TV, kde bude i subwoofer a zesík.

A odděleně od toho mám do SDK podhledů audio kabely, které se mi sbíhají v datovém RACKu.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Ještě dotaz na průřez, jaký jste tahali? Mám v plánu 2,5mm2


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Nejsem moc velkej audiofil, tak mam kabely SCY 2x1,5mm2


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Obývák jsem řešil tak, že jsem audio kabely tahal pro systém 5.1 k televizi, kde mám umístěný AVR Yamaha. Asi nemá smysl tahat audio kabel k racku, protože zdroj zvuku v obýváku bude zřejmě v místě.

Ještě doporučuji zajít do obchodu, kde mají i poslechovou místnost. Hodně to pomůže naplánovat kabeláž dopředu. 

Ten SW v podobě baru pod Tv se mi zdá docela malý. Já používám KLIPSCH.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Ja se rozhodnul pro pouziti multiroom receiveru v obyvaku, jako Kolda. Multiroom od Loxone jsem z duvodu ceny vyloucil. Takze v obyvaku konci vsechny audio kabely z mistnosti, kde jsem chtel kvalitni poslech - tj. koupelna,  loznice a terasa. prumer 2,5mm. Dodrzet max 25m delky. S tim, ze receiver budu ovladat z Loxone. Receiver je MARANTZ.

Marantz / Denon ma svoje aplikace pro android, takze zatim loxone nevyuzivam. Ale az bude cas rozchodim to, abych si do koupelny nemusel brat telefon. Obyvak je resen 5+1 takze jenom 2 efekty dozadu prumerem 2,5mm taktez. Dale dozadu vede kabelaz pro projektor (220v, UTP, HDMI) Teda za me, ja bych se uplne desil nejakych rapsberry, koncaků apod. postrkanych nekde v podhledu....

2,5mm na tahani delsich tras povazuji za minimum.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Hele, pro nás obyčejné smrtelníky - jaký bude poslechově rozdíl mezi kabeláží v 1,5 a 2,5-ce?

Resp. pokud mám zesík za 5 tis. (Onkyo 22HTX) poznám to vůbec?


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Ne 🙂
Vazneji: v ramci jednoho obyvaciho pokoje to nema cenu resit, 1,5mm bych se nebal. Ja jsem psal o delsich trasach. Vzdy zalezi, na tom jaky mas zesilovac, repro atd. repro kabelem posilas analogovy signal, ne nuly a jednicky a proste ten signal se pouzitou delkou kabelu (+ impedance + indukcnost) proste kurvi, hlavne na basech. Jednoduse receno. Ad tvoje Onkyo, ve valne vetsine zalezi na kvalite repro mnohem vice, nez na kvalite zesilovace...


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Já mám v obýváku 2x stropní repro Dexon RP-81 v dřevotřískovém boxu, v koupelně 2x vlhkuvzdorné repro.

Jako zdroj jsem zvolil LARA radio od Elko, které je napojený na síť a dokáže stream z NAS,kde mám své playlisty, nebo internetové radia

Ovládaní zón mám přes relé tlačítkem,nebo v app loxone, hlasitost a zdroj je možný volit buď na stránce mediaserveru v appl loxone, nebo přímo aplikaci toho radia

Pro podkresovou hudbu je to dostačující, těch LARA radii na síti může byt více.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@VitaDDD - Prosímtě jak ovládáš tu Laru? Mám ji také a ovládám pomocí virtuálního TCP příkazu. Jde mi spíše o způsob ovládání v aplikaci. Zatím to mám tak, že hlasitost ovládám přes tlačítko (Nahoru/Dolu), přpínání stanic je tlačítkem(vpravo-vlevo), přepínání vstupů pomocí radiobuttonu , 

Zatím se mi nepodařilo rozchodit detekci stavu samotné Lary. Intercom jsem zatím taky nezkoušel rozchodit. Do budoucna bych chtěl koupit ještě jednu Laru-intercom do druhé koupelny.

Screenshot-2017-01-29-20.08.49.png

   
ReplyQuote
czgaston
(@czgaston)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

koldavideo_ Ona lara zvláda TCP příkazy? No tak to je super. Krom toho stavu ovládáš všechny funkce lary? 

Můj postup na multiroom byl pomocí raspbery pro každou místnost a pomocí příkazů z loxone danou místnost ovládat.

http://www.maison-et-domotique.com/56929-realisation-de-multiroom-audio-a-base-de-raspberry-pi-hifiberry/

Ale pokud bych mohl Laru taktéž ovládat pomocí loxone volil bych cestu lary, jelikož mi přijde lepší vidět fyzicky ve vypínači v místnosti co hraje atd.

Jaké příkazy používáš na ovládaní Lary?

Dík


   
radek reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ano Lara jde ovládat pomocí TCP. Abych neprznil thread tak jsem to dal sem:  https://www.vodnici.net/community/diy-navody-loxone-arduino/integrace-internetoveho-radiaintercomu-do-loxone/

Dovolil jsem si upravit link aby fungoval //Pa.v.el

 


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 
Posted by: koldavideo

 

@VitaDDD - Prosímtě jak ovládáš tu Laru? Mám ji také a ovládám pomocí virtuálního TCP

No já to mám zatím docela hloupě-přes webovou stránku logitech mediaserveru, co běží na NAS, reproduktory spínám 2x relátko 24V/16A přímo v koupelně.
Vzhledem k tomu,že to radio mám fyzicky na dosah v obýváku, tak jsem s tím spokojený...byl 🙂
Teď bych to chtěl tak jak to máš ty.

   


   
ReplyQuote
Page 2 / 7
Share: