X
Forum

Forum

Rozvod audia po dom...
 
Notifications
Clear all

Rozvod audia po domě

99 Posts
29 Users
7 Likes
19.5 K Views
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

Ahoj,

jak jste řešili rozvody audia po domě? Moje myšlenka je taková, že udělám ve většině místností rozvod audia a repro dám do SDK, s tím že v místech kde se předpokládá s subwooferem přidám speciál rozvod pro ně. Vše bych chtěl ukončit v naší "skříni", ve které je také rozvaděč podlahovky ad. 

Nějak se ale nemůžu přesvědčit o tom, že je to správná myšlenka. Skoro si říkám, že v obýváku to nemá cenu řešit - tam mám přece televizi, která umí jak rádio tak vše ostatní a pochybuju že najdu nějaké využití pro stream například z telefonu. Navíc mi přijde docela zvěrstvo tahat vše do centrálního rozvaděče (tj nějaké 7.1 do šatny a zpět). 

Dál by mě zajímalo jak jste řešili koupelnu. Tam si dokážu živě představit že si něco pustím, rádio atd. Ale jak na to? Z telefonu přes bluetooth připojit zařízení a něco pustit?

Má loxone nějakou alternativu, která se do něj dá zakomponovat místo předraženého loxone audio serveru (který je beztak klasika PC s přidanou zvukovkou a upraveným linuxem uvnitř)...?

 


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Uz jsem to tu nekde psal. Na rozvody audia sem se vykaslal a vsechno potahnu pres wifi. Mam na to Google chromecast audio, ten umi i multiroom sparovani. Takze se akorat nekde pichnou repro do elektriky a k tomu toto  https://www.google.com/chromecast/audio/

Zvuk pak bud z placenych streamovacich sluzeb, nebo z domaciho Plex serveru https://www.plex.tv/


   
ReplyQuote
(@krata)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 

Kdyz jsem planoval jak to budu resit, narazil jsem na zajimavy projekt na githubu -  https://github.com/badaix/snapcast. Melo by to zajistit synchonni prehravani z ruznych zarizeni. Takze v kazde mistonosti bych mel Raspberry nebo neco podobneho s nejakym zesilovacem a repreaky v podledu a z jednoho mista bych to krmil zvukem (asi MPD). Ale zatim jsem to nezkousel.

V kazdem pripade ted natahnu do podledu sit a elektriku pro raspberry a zbytek nekdy v budoucnu.


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

To s tím chromecastem je super. Tak rozvody už jsem vymyslel 🙂 Děkuji.

 

Hodím si rozvody do té skříně, kde bude tedy cca 4-5x chromecast jako vstup, a výstupy do jednotlivých místností. To by šlo 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

ty chromecasty na jednom miste jsou super kvuli wifi signalu. ja to mam v mistnostech a obcas to laguje, protoze mam mizernou wifi. Ted resim, jak celej barak pokryt idealne jednou wifi siti tak, aby byl vsude signal. Ten armovanej strom je totiz pro wifi fakt peklo.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja budem tahat v sdk podlhade klasicke repro dvojlinky do slaboprudoveho rozvadzaca a tam nasadim RPi s usb zvukovkami a nejake lacne stavebnice zosilovacov za par supov. Na nejake bluetooth a streamovanie z mobilu kaslem, pripravim si nejake playlisty na serveri a ovladat to budem normalne mobilom/tabletom.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067

   
ReplyQuote
radim
(@radim)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Do kazdej miestnosti som potiahol 3x reprakovu dvojlinku v SDK strope (L, R, SUB). V kuchyni len L, R. Vsetko potiahnute do datoveho rozvadzaca. Rozmyslal som povodne nad RPi v strope pripojennymi na LAN, to som nakoniec zavrhol. Z datoveho racku sa tie RPI lahko vymenia za cokolvek ine.

Na RPi mam Hifiberry zvukovku. Pre kazdu zonu - mam ich 5 je jedna RPi + Hifiberry. Na RPi mam image Max2Play, kde je Squeeze Server (LMS) a Squeeze player. Okrem toho dokaze aj Airplay, DLNA atd. Synchronizaciu medzi miestnostami som zatial netestoval, aktualne mi to bezi len v obyvacke. Ovladanie cez Loxone - zatial online radia, nejake playlisty atd. Ked nechcem pocuvat radio, zapnem si Airplay (ma prioritu pred Squeeze playerom).

Zosilnovace mam od cinana 2+1. Vsetky RPi, zosiky, maly switch chcem zadlabat do 2 RU krabice, nech to nelezi na polici v racku.


   
Hvezdic and radek reacted
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 
Zosilnovace mam od cinana 2+1.

Můžeš prosím dát typ jaké přesně máš?


   
ReplyQuote
radim
(@radim)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26

   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@radim: tohle řešení se mi líbí.Ja mám do důležitých místností zatím natazenu 2x 2-linku, ukončenou v RACKu.

Dál nevím, ale tvoje řešení vypadá slibně. Nemáš problémy s Rasp? Třeba že by se kousali, padali,... no prostě jestli v tom není riziko, abych pak nemusel co týden běhat a restartovat je.


   
ReplyQuote
radim
(@radim)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Radku, Raspberry chodi spolahlivo. Mam tam karty SanDisk. S inymi kartami byvali problemy. Ten max2play je rozbehany za chvilku a slape stabilne. Jednu mam v praci na stole a pocuvam cez AirPlay na nej muziku snad pol roka bez problemu. Samozrejme, ze nevylucujem, ze sa to mozno niekedy nekousne ? Este k tej kabelazi. Odporucam k stropnym repro urcite subwoofer a jeho okolie v podhlade nejak utlmit. Ja tam nemam tlmenie a ked to trochu vypeckujem, rezonuje mi konstrukcia. Nastastie pri beznom posluchu je to v pohode. Inak, LAN a 230v v strope mam naiahnute tiez. To som tam dal este pred dvojlinkami. Ostalo to tam ako rezerva do buducnosti.


   
radek reacted
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@radim> Tak to je dobrá zpráva. To se mi opravdu začíná líbit nejvíc, popravdě mám trochu strach ze zařízení, které spoléhají na wifi připojení, zvláště u AV přenosů.

Třeba DLNA, kdy teď doma streamuju z telefonu na TV je tragedie, stačí krátký výpad a video se přeruší a můžu přehrávat odzačátku.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: radim

 

Radku, Raspberry chodi spolahlivo. Mam tam karty SanDisk. S inymi kartami byvali problemy. Ten max2play je rozbehany za chvilku a slape stabilne. Jednu mam v praci na stole a pocuvam cez AirPlay na nej muziku snad pol roka bez problemu. Samozrejme, ze nevylucujem, ze sa to mozno niekedy nekousne ? Este k tej kabelazi. Odporucam k stropnym repro urcite subwoofer a jeho okolie v podhlade nejak utlmit. Ja tam nemam tlmenie a ked to trochu vypeckujem, rezonuje mi konstrukcia. Nastastie pri beznom posluchu je to v pohode. Inak, LAN a 230v v strope mam naiahnute tiez. To som tam dal este pred dvojlinkami. Ostalo to tam ako rezerva do buducnosti.

   

U těch stropních reproduktorů je to tak, že je zapotřebí je dát do krabice, i když je v podhledu. Já jsem to tak neudělal 🙁 a stojí to za prd. Teď vymýšlím jak dodatečně vytlumit prostor v podhledu kolem reproduktoru. škoda no ....


   
ReplyQuote
radim
(@radim)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

@kolda, tak ked na nieco prideme, urobime to 🙂  Mam tam cca 25 cm vysku od SDK po parozabranu. Davat tam isover dookola bude asi blbost. Asi by sa z toho sypalo vlakno... 


   
ReplyQuote
Page 1 / 7
Share: