X
Forum

Forum

Integrace interneto...
 
Notifications
Clear all

Integrace internetového rádia/intercomu do Loxone

68 Posts
14 Users
7 Likes
17.1 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Takže jak jsem slíbil, když něco rozchodím tak vytvořím návod pro ostatní. Jedná se o internetové  rádio LARA (výrobce ELKO-EP),

http://www.elkoep.com/about-us/news/news-detail/lara-radio-and-lara-intercom-lara-5-in-1/

které jde ovládat pomocí TCP. Návod přikládám v příloze. Zatím nemám rozběhnuté virtuální vstupy na detekci stavu zařízení. 


   
MartinB, Gargamelko, radek and 1 people reacted
Quote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Tak jsem se zastavil dnes na chatičce a integroval LARU do Loxone přes blok ovládáni medií, dík za inspirací!

Jen jsem zjistil jednu nepěknou vlastnost, a to že při opakovaném stisku tlačítka PLAY radio se restartuje 🙁 Máš to taky tak?

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Ne nemám to tak. Zkoušel jsem to a žádný restart není. Jakou máš verzi firmware? Já mám 3.1.005

No já nemám LARA Radio ale LARA Intercom ale to by mělo být celkem fuck.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Mám taky verzi 3.1.005 ,HW ver.A, a při opakovaném stisku  play stanice jakoby načte ještě jednou, začne skřípat v bednach a radio se restartuje na stanici na poz.0 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Zítra vyzkouším. Já to zkoušel bez zvuku - resp. měl jsem vypnutý zesilovač pro reproduktory ve stropě.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Tady je moje šablona LARA:

Cesta k vložení do configu je: C:\ProgramData\Loxone\Loxone Config 8.1\Templates\VirtualOut\

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak po zkopírování šablony do loxone zařízení v předdefinovaných zařízeních vidím.

Screenshot-2017-02-02-09.07.47.png

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Už jsem jim napsal, tak jsem zvědavý na odpověď.

Podle mě to bude chtít právě detekovat stav v jakém se nachází a až po té odesílat příkazy. Zatím jsem podle té tabulky nepřišel na to jak vytvořit virtuální TCP vstupy 🙁


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak ať bádám jak bádám stále nemůžu přijít na to, jak by měl vypadat virtuální vstup pro zjištěné zpětné odpovědi z toho rádia. nemáte někdo potuchu jak by to mělo vypadat ? viz přiložené pdf.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

A zkoušel jsi třeba jen jestli to vrací hlášku v jakém módu je:

\000\000\. pro net radio

\000\002\. pro AUX

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Zkoušel jsem wireshark a zachytil jsem jen nějaké blbosti, které nedokážu nijak identifikovat. Zkoušel jsem zapnout UDP monitor ale jedná se o TCP takže tudy cesta taky nevede. Příkazy fungují. Hlavně si nejsem jistý tím, že ve zpětné odpovědi je i stav hlasitosti, takže tuto část kódu musím vymaskovat. Nevím jak by měl ten řádek vypadat. Předpokládám že takto :

\x00\x00\x00\x00\x00\x01   - pro případ že rádio hraje na hlasitosti 0 atd..

\x00\x00\x\.\.\x\.\.\x00\x01 - pro případ že rádio hraje na jakékoli stanici a hlasitosti.

Předpokládám že by se mělo jednat o virtuální http vstup - nebo se pletu ? 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak jsem napsal na Loxone podporu a dostal jsem následující odpověď :

 

TCP příkaz přijmout nelze.

Pokud vyčítáte pomocí HTTP virtuálního vstupu z webové stránky například xml soubor, pak naleznete kompletní dokumentaci zde.:  https://www.loxone.com/cscz/kb/virtualni-http-vst...

Takze jak tedy mužu přijmout odpověď z Lary, když TCP příkaz odeslu a odpověď nejsem schopen přes TCP přijmout? Mohl by mě někdo popostrcit? 

Jinak krásný pozdrav z Madonna Di Campiglio?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@Kolda: to je easy. musis akorat myslet out-of-the-box. Tzn mimo Loxone 😉

Lara->NodeRED, tam si prijmes TCP stream, zpracujes co potrebujes a vygenerujes UDP prikaz smer Loxone.

Diky tomu muzes v NodeREDu centralizovat celou logiku a do loxone uz posilas jen zpracovane prikazy


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Hmm... tak hned po dovolené jdu konečně nasadit jak  node-red tak mqtt.? Stejně jsem se na to chystal.


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Ahoj borci, mohli nyste mi vyfotit, jak to vypada v reale? Repraky jste nechavali u laty nebo jste je oddelili? Premyslim, jak to pripojit do LAN protoze kdyz potahnu CAT6 primo k tomu tak se obavam ze to v te krabicce nepropojim :-/ 

naivne si myslet ze k tomu pujdou unica ramecky je nesmysl, ze ? 🙂 diky 


   
ReplyQuote
Page 1 / 5
Share: