X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Multiroom audio

365 Posts
47 Users
17 Likes
70 K Views
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

EDIT: Tak beru zpět, nefunguje to jak jsem myslel. Jakmile ve Squeezeliteplayeru znovu vyberu správnou zvukovku, tak si ji sežere pro sebe a TextToSpeech už zase nemluví, dokud zvukovku nezměním ve SqueezelitePlayeru na nějakou jinou 🙁 Tak sorry za planej poplach. Vypadá to, že to umí sdílet jen tu onboard ludru zvukovku, ale HiFiberry ne.

Tak HiFiberry už mi kecá @koldavideo 😉 chvilu jsem dumal a vyřešil jsem to, žádná raketová finta se nekoná, jen pár úprav...

Doporučuju zálohovat a nebo si aspoň poznamenat co kde měníte. Vše na vlastní nebezpečí 😀 

Putty SSH připojit k loxberry a přihlásit

loxberry@loxberry:~ $ su
Password:HodněKrutýRootHesliště

Teď upravit (přidat řádky) podle toho jakou HiFiberry zvukajdu máš, na výběr jsou tyto:
DAC/DAC+ LIGHT
snd_soc_bcm2708
bcm2708_dmaengine
snd_soc_pcm5102a
snd_soc_hifiberry_dac

DAC+ STANDARD/PRO
snd_soc_bcm2708
bcm2708_dmaengine
snd_soc_pcm512x
snd_soc_hifiberry_dacplus

DIGI AND DIGI+
snd_soc_bcm2708
bcm2708_dmaengine
snd_soc_hifiberry_digi

AMP AND AMP+
snd_soc_bcm2708
bcm2708_dmaengine
snd_soc_hifiberry_amp

v tomto souboru (upravit obsah souboru - přidat řádky, uložit CTRL+O, odejít CTRL+X)
root@loxberry:/opt/loxberry# nano /etc/modules

Teď upravit v tomto souboru
root@loxberry:/opt/loxberry# nano /etc/asound.conf
na toto (zásadní je mít tam card 1 a ne 0, protože card 1 je právě to HiFiberry a protože TTS nevidí další karty, musíme mít HiFiberry nastavenou jako defaultní:

pcm.!default  {
 type hw card 1
}
ctl.!default {
 type hw card 1
}

opět CTRL+O, CTRL+X

jen pro kontrolu jak se nám to povedlo, mělo by tu být vidět, že HiFiberry je Card1
root@loxberry:/opt/loxberry# aplay -l

Reboot
root@loxberry4:/opt/loxberry# reboot

V Text To Speech nastavit výstup na Alsa Default Audio Device

Ve SqueezelitePlayeru je nutno znovu zvolit HiFiberry sysdefault CARD=sndrpiHiFiberry, protože se to pravděpodobně díky změnám rozhodilo.

Snad Ti to pomůže koldo

This post was modified 5 years ago 3 times by KaZaN

   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Nevím, jestli to tu nebylo. Tohle vypadá celkem pěkně. Hotové řešení za dobré peníze.

www.innotune.at


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Je to sice len nacisticky, takze toho moc neprecitam, ale definuj "dobre penize". Jeden stereo zosilovac za 300e (ok, ma na sebe DAC) je vcelku palka, nehovoriac o tom, ze sa mozem s kymkolvek stavit ze po rozobrani tam bude jednoduchy DAC na urovni nejakeho behringeru a nejake d-ckove tda-cko z ciny za par susnov. Ano, bude to asi bez (sw) prace, ale vykupene stale na mna dost vysokou cenou.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Koukám na to z pohledu neprogramátora a člověka, co nechce ztrácet čas a chce hotové řešení. Server za 160 euro je za mě ok, ano je to zabalená malina, která jde koupit levněji. Zesilovač máš buď 1x stereo nebo 2x mono. 4 zony mono + 1 stereo + server = cca 27 tis. S ohledem na cenu jiných konkurenčních systémů považuji cenu za rozumnou.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Ja se jen obavam, ze to je jen v peknem obalu. Nastavovani bude +/- stejne, jako zde na wiki. Uz se to tu i probiralo.


   
ReplyQuote
(@kastanek)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 2
 

Zdravím, poraďte mi prosím jaký mám koupit zdroj/trafo? Mám 4 zóny (4x 2x50w board 5-27V). Čím to napájíte vy? Já to mám zatím jen odzkoušeno na 12V baterii.  Díky


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Zavisi kde to budes mat, ak v rozvadzaci tak nieco na din listu, daju sa pouzit aj laptopove zdroje 19.5V. 3116 realne tych 50W na kanal aj tak nema, skor tych 20, takze co kanal to amper + rezerva (ale aj to mi pride trosku prehnane). Pokial na din tak 24V bud od meanwell alebo este lepsie delta electronics, nezabudni istit vodice poistkami.

Napr. NDR-480-24 (mozno by stacila 240) od meanwell alebo drb/drl od delty podobnych parametrov.


   
ReplyQuote
(@kastanek)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 2
 

Díky za odpověď. Na lištu to nemám. Tento zdroj k notebooku by mohl stačit?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tazko povedat od stolu. Pokial nebudu vsetky zony hulakat na 100% tak by teoreticky mohol, ale nezarucujem.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Pokud to nemusi byt na din, tak ja bych tohle resil obycejnym trafem s usmernovacem a par kundenzatory. Je to odolnejsi na pripadne spicky pri basech (nevypina se pri pretizeni) pokud budou zesilovace v ab tride s vykonem 20w/kanal, tak je to zhruba 40w prikonu/kanal. Vyjde to na stejny penize, mozna levneji, zalezi co se sezene a bude to trvanlivejsi nez spinany zdroj.


   
ReplyQuote
(@jiri-formanek)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 8
 

Zdravim všechny,

mám doma Loxone a plánuju dodělat multiroom audio. Originál Music server od Loxonu jsem pochopitelně zavrhl, protože jsem nepochopil, za co chtějí ty peníze.

Mám zálusk na řešení RasPi+HifiBerry s LoxBerry (nebo něco jiného?). Chtěl bych, aby to mělo trochu slušnější zvuk.

Nevíte jak je možné nakonfigurovat vícero RasPiček s LoxBerry, aby se uměly synchronizovat / grupovat apod? Počítá ten systém s tím nějak?

Koukal jsem i na jiné systémy, například Volumio nevypadá vůbec zle, ale zase nevím, jak bych to syncnul s Loxonem. Těch řešení je "bohužel" spousta a člověk by mohl číst půl roku internet a stejně by nevěděl co vybrat.

Díky za reakci.


   
ReplyQuote
 zip
(@zip)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 16
 

Zdravím, funguje vám ten TTS->LMS?

když pošlu zprávu do loxberry, tak vybere jenom přehrávač (což je správně), ale už nic nepřehraje.

10:35:54.953 OK: New guest connection accepted
10:35:54.954 INFO: GUEST says: lmsgtw tts --player 21:a4:5c:94:9e:1e -t "Hello how are you"
10:35:54.954 GUEST_PARAMS[0]: lmsgtw
10:35:54.954 INFO: GUEST-Param is lmsgtw - entering Plugin commands.
10:35:55.246 OK: LMSTTS: Created TTS thread with thread id 2
10:35:55.252 LMSTTS: Player 21:a4:5c:94:9e:1e
10:35:55.259 OK: LMSTTS: Queued 21:a4:5c:94:9e:1e
10:35:55.260 GUEST: Closing connection
10:35:55.267 INFO: Thread TID2 had finished and is joined
lms2udp.pl ended
26.05.2019 10:35:55 TASK FINISHED

   
ReplyQuote
(@xslide)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 33
 

Ahoj,

nainstaloval jsem LoxBerry, Squezzelite player a LMS. Vše jsem nastavil a virtuální výstupy dostal do Loxone config.

Nejsem si ale moc jistý, jak to vše naprogramovat v Configu, aby to fungovalo jak má.

Nemáte někde prosím šablonu z Configu, která by šla zkopírovat a jen upravit? Případně nějaký detailnější popis, jak co nastavit? Ze screenu v návodu mě to není moc jasné, a nikde na internetu jsem to nenašel.

Mockrát děkuji za pomoc


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: jiri.formanek

Zdravim všechny,

mám doma Loxone a plánuju dodělat multiroom audio. Originál Music server od Loxonu jsem pochopitelně zavrhl, protože jsem nepochopil, za co chtějí ty peníze.

Mám zálusk na řešení RasPi+HifiBerry s LoxBerry (nebo něco jiného?). Chtěl bych, aby to mělo trochu slušnější zvuk.

Nevíte jak je možné nakonfigurovat vícero RasPiček s LoxBerry, aby se uměly synchronizovat / grupovat apod? Počítá ten systém s tím nějak?

Koukal jsem i na jiné systémy, například Volumio nevypadá vůbec zle, ale zase nevím, jak bych to syncnul s Loxonem. Těch řešení je "bohužel" spousta a člověk by mohl číst půl roku internet a stejně by nevěděl co vybrat.

Díky za reakci.

@jiri-formanek

Na slusnejsi zvuk si porid samostatnou aparaturu, multiroom nikdy nebude na poslechova mistnost. Nicmene je vyzkouseno, ze jedno loxberry zvladne 5 zon v klidu a ma tebou pozadovanou sychronizaci. Koukni na web loxberry, je tam toho napsano mnoho.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Omlouvám se za OT ale:

mně by spíš zajímalo, jestli se někomu podařilo rozchodit TTS (TextToSpeech) do několika zón, včetně zvuku přes HiFiBerry. Všiml jsem si že je na TTS pluginu nová verze (tuším 1.0.9). 


   
ReplyQuote
Page 19 / 25
Share: