X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Multiroom audio

365 Posts
47 Users
17 Likes
70.2 K Views
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

Též se trochu omlouvám za OT, ale nepřemýšleli jste vzhledem i k novým výrobkům Ikei jít cestou SONOS - LOXONE? Sám mám 2 repro SONOSU - soundbar u TV a ješte jeden samotnej, ale ještě jsem to s LOXONEM nepropojit tj. nevim jestli to má vůbec cenu.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@salinm1 premyslali, mam pripraveny Beam, 2x connect-amp, play 1, 2x play one
Zo Sonosom funguje text2speach aj po zonach. Teda Loxone-Loxberry-Sonos.


   
ReplyQuote
(@jiri-formanek)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 8
 

Musím se pochlubit vlastním řešením, které funguje docela dobře a stojí zlomek ceny originál Loxone Music Server. Šel jsem cestou mini PC s Ubuntu a MusicServer4Lox. Potom co jsem otestoval prototyp na stole jsem nakoupil na AliExpressu zesilovače, zdroje, ovládání relé přes LAN na zapojení Power Managementu. Měl jsem doma nepoužívaný starý Apple Mac Mini, tak jsem z něho udělal server na Ubuntu. Instalace a nastavení je docela jednoduchá a celkově to funguje nadprůměrně. Dohromady to řešení serverů a zesilovačů vyšlo na zhruba 6000,- včetně drátů a dalších drobností, které už jsem kupoval v Praze. Je to cena za 9 kanálů (7 zón).

Rozchodil jsem na tom Spotify (to funguje fakt docela pěkně, i když ne bezchybně) i Youtube (ten se neovládá zrovna intuitivně, ale pro mě je to okrajová funkce). Většinou ale spouštím hudbu nebo pohádky z lokálního síťového disku, takže to není problém.

Integrace do Loxonu je docela fajn, ale bohužel Loxone má pro mě naprosto zásadní (a nepochopitelnou vadu), že nemůžu instancovat speciální logiku (vlastní bloky byť vytvořené v tom flowgraphu), takže to musím kopírovat do každé místnosti jak idiot a když pak potřebuju něco upravit, tak je to naprosto šílený. Kromě toho, že je to pak obří, tak se to fakt nedá udržovat. Nastavil jsem logiku na standardní dvoutlačítko (které je v každé místnosti jedno navíc pro Music server). Spouštím oblíbené presety (i ze Spotify) nebo rádio, hlasitost, pauza, vypnutí. Zbytek přes telefon nebo PC.

Přiložil jsem pár obrázků:

IMG 20191116 114027
IMG 20191116 114012
IMG 20191116 114006
IMG 20191116 114000
IMG 20191116 113952
Loxone
This post was modified 4 years ago by jiri.formanek

   
Ladislav S. and Richard reacted
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

A jak resis zvukovky? To je nejvetsi bolistka techto noLoxone reseni.


   
ReplyQuote
(@jiri-formanek)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 8
 

Zvuk jsem vyřešil externí zvukovkou ( https://www.alza.cz/axagon-ada-71-soundbox-d4953773.htm?o=10 ). To je 8 kanálů + 9. kanál je přímo z toho mini PC. Rezerva je tam ještě na další kanál (možná do garáže). Není to žádné hifi, ale na poslech mám extra zařízení, takže to neřeším. Nicméně pochybuju, že by to řešení od Loxonu hrálo o moc líp. Na poslech tohle řešení prostě být nemůže myšleno nikdy. Zesilovače jsou 100W mono z číny za 7 dolarů, ale vyměnit to za něco lepšího to můžu vždy.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@jiri-formanek

Umi uz MusicServer4Lox aspon anglicky nebo stale jen ta zla nemcina?

Nez jsem sel cestou loxberry, tak jsem potom pokukoval, skrz moznost vyuzit vice kanalove zvykovky jako zony.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Najs, presne takto nejak som to planoval aj ja, nez som sa na to vyprdol :D. Viac kanalov pojde viac zvukovkami (idealne roznych znaciek aby im slo v linuxe nastavit pevne miesto).

BTW aka je motivacia viac zdrojov vs 1 silnejsi? Tie zosilovace aj tak nie su 100W (co tam mas, TPA3116?), pocital by som tak 20-30W real.


   
ReplyQuote
(@jiri-formanek)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 8
 
Posted by: David

@jiri-formanek

Umi uz MusicServer4Lox aspon anglicky nebo stale jen ta zla nemcina?

Nez jsem sel cestou loxberry, tak jsem potom pokukoval, skrz moznost vyuzit vice kanalove zvykovky jako zony.

Neumí bohužel, ale ja německy neumím prakticky ani slovo a dělal jsem to s google překladačem :-))) V praxi je problém akorát v konfiguraci, ostatní věci už jsou anglicky. Nastavíš si tam pro každý kanál zvukovky konkrétní zónu (stereo nebo mono). Čili každá zóna využije jeden nebo dva libovolné kanály ze zvukovky.


   
ReplyQuote
(@jiri-formanek)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 8
 
Posted by: msk

Najs, presne takto nejak som to planoval aj ja, nez som sa na to vyprdol :D. Viac kanalov pojde viac zvukovkami (idealne roznych znaciek aby im slo v linuxe nastavit pevne miesto).

BTW aka je motivacia viac zdrojov vs 1 silnejsi? Tie zosilovace aj tak nie su 100W (co tam mas, TPA3116?), pocital by som tak 20-30W real.

Přesně. Tuhle věc jsem trochu předimenzoval. Mám zdroj na zónu, což je asi zbytečný, ale ty jsou to malý zdroje. Na mono a na stereo zvlášť. Počítám zhruba 30-40W na kanál. Když jsem to viděl, tak bych to teď udělal jinak (vyšlo by to i něco málo levněji).


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Budeme vyrábět vlastní překližkové boxy do podhledů, které budou připravené na repro dexon pro průměry - montážního otvoru Ø 205 mm, Ø 245 mm, Ø 134 mm. Boxy budou bez tlumícího rouna a budou kompletně slepené - mimo pár lišt a rozměru 70x490.

Ceny budou někde na úrovni 400-500,- bez DPH za box. Pokud někdo máte zájem se přidat, tak napište.

Poznámka 2019 12 19 163625

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Ty jejich originální nejdou doplnit o čtverec s dírou a bylo by hotovo? 


   
ReplyQuote
Ladislav S.
(@sirdik)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 3
 

@jiri-formanek Tohle je moc pěkné. Díky za inspiraci. Kompletuji elektroinstalaci, tak už se pomalu ohlížím jak řešit multiroom audio. Kabely mám svedené 

Je s odstupem času, něco co by si dělal jinak na svém řešení či koncepci?


   
ReplyQuote
(@jiri-formanek)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 8
 

@sirdik Určitě bych zredukoval počet zdrojů, mám teď na každou zónu zdroj a to je zbytečný overkill a dalo by se na tom něco ušetřit.

Ta krabička s relátkama je trochu debilní, takže jsem musel upravit kód toho subsystému, který se stará o power management v rámci Music Serveru aby to fungovalo, ale teď už to funguje, ale ty relátka jsou nespolehlivý, takže to ještě ladim (spínají dobře, ale nerozepínají).

Ovládání přes loxone jsem udělal na dvě tlačítka, dá se tím ovládat hlasitost, rolování v oblíbených, zastavování, pauza, další stopa, ale je to dost drátu v programu. Díky tomu, jak je loxone debilní, to musím mít zkopírovaný ve všech místnostech, takže se to úplně "bezvadně" udržuje, navíc mi už vyhrožuje, že bych měl program zjednodušit 🙂

Playlisty a oblíbené přes Logitech Server není úplně user friendly, ale funguje to.

 


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

@jiri-formanek taky pouzivam logitech server, ale neumim propojit apple music (itunes) a dostat tam nejaky normalni seznam hudby, muzes se podelit o tvuj setup zdroje hudby a playlistu? da se to generovat dynamicky, nebo je to staticky zdroj? 


   
ReplyQuote
(@jiri-formanek)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 8
 

@juras S Apple zkušenosti nemám. Používám kombinaci lokálních souborů (na síťovém disku) a Spotify pluginu. Ze Spotify mi stačí vytáhnout URL na playlist (i dynamický) a vložit jako oblíbený do Logitechu.


   
ReplyQuote
Page 20 / 25
Share: