X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Multiroom audio

365 Posts
47 Users
17 Likes
70.2 K Views
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@l-adamek na ten jsem taky koukal, jaký jsou dojmy?

@richard co je to za monstrum?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tyto koncové zařízení beru. Spíš mě ale štve, že nejsem pořád schopen rozjet Loxbery s DAC+ a Text2Speech. 

Můj problém s nenataženou kabeláží do koupelny k TV, snad vyřeším pomocí bluetooth přenosu. Transm. i rec. jsem už objednal na alíku, jen mám obavy, abych nemusel přijímač a vysílač pokaždé párovat, když jej odpojím od napájení.

Loxberry s DAC+ mi díky Kazanovi a Davidovi chodí, ale nejede mi ten převod textu. 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@koldavideo

A Christian se neozval? Na me teda taky prdi,ikdyz predtim reagoval na druhej den.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Jak jsem psal, ten co jsem postoval se mi zda super, hraje dobre, takze ja jej do sveho baraku mam v planu.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: l.adamek

Jak jsem psal, ten co jsem postoval se mi zda super, hraje dobre, takze ja jej do sveho baraku mam v planu.

Jj,ted mam taky,kdyz mi nehral dost hlasite ten prvni,je to +/- stejny, rozdil jsem nepoznal. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: David

@koldavideo

A Christian se neozval? Na me teda taky prdi,ikdyz predtim reagoval na druhej den.

Bohužel ... neozval. Takže zatím čekám. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@kazan, to na fote je jeden kanal cca 75W zesilovace 🙂 mam dva, na kazdy kanal jeden. Multiroom bude toto v hlavni a pak nejaka Dcka ale minimalne


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Takže máš dvě tyhle vobludy pro obývák/hlavní prostor, kde na to máš napojených víc repro v podhledu, například 2+2 a na zbylý prostory jako chodba, koupelna, pokojíky apod už budeš dávat nějaký ty plečky co si tu s nima teď hrajeme my?
edit:
A máš to v tech. místnosti a natahaný audiokabalema do místností a zap vyp spínáš jak? Na raspiíčkách pinama?

This post was modified 5 years ago by KaZaN

   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

Ahoj, na ty dva konce mam napojene jen hlavni bedny.

Od Hifi budou kabely natazene do technicke mistnosti (stinena dvojlinka, mozna nejaky HDMI, nevim) a odtud pak do podhledu. Pro me je dulezite jen mit v podhledu v kuchyni neco, kdyz varim, jinak ne. Takze i domaci kino asi pripravim, ale nezapojim. A protoze to je otevreny prostor, pokukuju po nejakych Bose, ktere bych dal do podhledu a kabely stahl k TV. Kdyby bylo treba 5+1 napriklad. To co bude v kuchyni v podhledu bych krmil nejakym Dckem, at neni treba chladit. A zdroj signalu ze squeezeboxu z obyvaku. Protoze jsem trubka a nerozumim Arduinu a dalsim vecem, ktere na to pouzivate.

 


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

😀 teď když vidím ty fotky beden, včetně srovnávací bytosti, chápu, že máš takový monstra na jejich krmení (těch repráků) 😀

Ja mam pripraveny i podhledovy subwoofer Bose, kterej mi tu zbyl z jedny spatne spocitany instalace.

Jinak my pouziváme Loxberry nainstalovaný na Raspberry+HiFiberryZvukovka a fakt to není nic co bys nezvládl. Logitech media server mám teď na Synology NASu, ale ještě minulej tejden mi běhal taky na Raspberry v Loxberry. Ty máš teda oficiální Squeezebox jo?

2019 02 01 08.43.45
2019 02 01 08.43.25

   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

Ano. Mel jsem Duet a ted mam Touch. Nas Synology. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mam odskusane ako 3116 tak 7294. 3116 mi prislo ze hra malilinko cistejsie, ale mozno len dojem. Na stropne repro bohate stacia oba, rozpraskali mi stropy ked som to skusal trosku vyhulit. Osobne som nakupil 3116 a pevne sa rozhodol, ze to tuto zimu ozivim 😀 😀 😀

Ako pisal @uzneviemktoanechcesamitohladat, zalezi na krmitku. Vstavany zvuk na rpi nevyhovujuci, chce to nieco trochu kvalitnejsie. @Pavel daco mal - ozivil si to? Pocity spokojnost?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

@kazan Jakej si mel duvod prechazet s LMS z Raspberry na NAS? Ja ho mam ted na Rasp a namapovanou knihovnu z NASu a zatim mi to funguje ok. Pouzivam to ale zatim jen pro android tv box. 


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Důvod žádnej, fungovalo to super i na Loxberry/Raspberry, jen jsem dělal trošku transformaci úložišť a sehrál jsme všecku hudbu a media na Synology NAS tak se to nějak nabízelo nad to nacpat rovnou lokálně LMS. 

Teda pravda je, že mne k tomu motivovalo i podezření, že mi LMS zatěžuje Raspberry natolik, že topí tak, že mi skoro furt běžel ventilátor na POE modulu, ale ukázalo se, že i s deaktivovaným LMS to POE furt chladilo jak debil, což je pro mne dost zklamání, ono už to, že je na to POE pro RaspBerry potřeba takovej megamodul a pak pro další modul, třeba v mým případě Hifiberry, řešit klemičku, pak se to nevejde do žádný běžný krabičky...prostě to nebyl úplně plodnej nápad 😀 No, ale aspoň to teď kvůli tomu hučení budu předělávat a zkusím nějak pořešit ten TextToSpeech na HiFiberry, co trápí i @koldavideo.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Kurňa už aby to bylo. Tak nějak pořád zkouším a zkouším a zatím žádný pořádný závěr. Už to musím nějak rozlousknout. 


   
ReplyQuote
Page 18 / 25
Share: