X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Multiroom audio

365 Posts
47 Users
17 Likes
70 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

Jenže @koldavideo řešení umí za pár korun např. full Skylink na 8 SAT přijímačích za cenu paušálu 1000,- na rok. Aspoň takhle mi to říkal na poslední hospodě.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ano ten návod na arivu jsem tady na fóru už dával ale dám to i na wiki, kde to člověk najde snáze. Co se týče sdílení karty, tak to není až tak jednoduché. Je k tomu potřeba starší karta ICE a ne IRDETO. Otázkou zůstává jak dlouho toto ještě budou tolerovat. Jedná se o server běžící na raspberry-pi a k němu je USB čtečka karet. Já jsem to nedělal ale udělal mi to kamarád. Když tak bych dal kontakt. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

V rychlosti - badblock na disku v nase okamzite riesit vymenou disku. Nasledne zdiagnostikovat napr. pomocou badblocks alebo long smart testu. Synology nepouziva ziaden hybridny fs, vacsinou ma uplne obycajny btrfs nad mdraidom (zatial nenasli odvahu pouzivat raid co je priamo v btrfs).

RPi je dostatocne vykonne na dekodovanie niekolkych (mozno az desiatok) mp3/ogg streamov paralelne, takze problem bude skor v usb hube (vacsina zvukoviek je v rezime usb1.1, pokial sa do neho prepne cely hub, tak to pravdepodobne nebude stihat krmit prave usb zbernica).


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Tak jsem nato sedl a uz natvrdo integroval par zon na multiroom.

Vse od LMS, squuzeplayer, android TV box a TTS vali dobre, ale preci jen par rad a poznatku.

1) TPA3116 2*50W digital amplifier , co jsem kupoval pri nizsi hlasitosti docela bruci a v zadnem pripade nema 50W, na vyuziti v koupelne OK, ale necekejte zazraky.

2) GPIO piny na Rpi v kombinaci s Loxberry a squeezer playeru funguji na jednicku, jen s obracenou logikou. Pokud je zona vypnuta, je tam logicka 1(zapnuto), takze nutno zapojit zesilovac na rele jako NO

3) v Loxone je treba, pokud pouzijete i TTS( ja napr v koupelne rano v dany cas, hlasim venkovni teplotu a nasledne hraje radio)  nejdrive zonu stopnout a nasledne vypnout. Jinak se do hlaseni TTS o teplote ihned dostane i radio(mam zmereny cas hlasky o teplote a nasledne zpozdenim impulsem poustim radio).

Jinak jsem na zadny vetsi problem nenarazil, vse bylo jen v logice prograovani zelene svine.

Mate nekdo nejaky tip na pouzitelne zesilovace?


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Zkus znacku iEast. Da se na Ali popr i v EU. Znamej me rikal ze to hraje dobre.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Máte někdo zkušenosti s Loxonem a sonosem ?

Dostalo se ke mě 3x sonos-connect amp

https://www.alza.cz/sonos-connectamp-d1470908.htm?o=1

Sam bych to nekupoval, ale dostal jsem to zadarmo, tak řeším, že to použiju.

Díky


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@vary Dáda ja ich prave zhanam za rozumnu cenu, zadarmo ich berem 😀 , alebo zaco ich predas?

Rozchodene ma @ager min play 1.

 


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Ahoj.No to by som aj ja bral 🙂 

Podla mna toto je top volba loxone+sonos. Mam skusenost a mam to tak zapojene. Mam loxone+loxberry(plugin sonos4lox) a spravis tam podla mna uplne vsetko aj T2S a hlavne to aspon dobre hra!


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Ty woe, to je slusna palka. No verim, ze za ty prachy to musi uz hrat slusne 🙂


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Jojo, ale jde o repraky. ty nemam. Zatím mam na to ale casu dost. 

Vlastne ani nevim, zda to vubec ma cenu davat do loxonu. TV na to pripojovat nebudu, spis asi jen poustet hudbu z iPhonu nebo iPadu.  Asi radio jeste.

Nemám jeste rozmysleno, jak by to melo fungovat a co to  vlastne umí ve spojení s loxonem.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Integrovat to treba.
Napriklad prides na teasu a nemsis hladat telefon .
Das tam vypinac, hlasitost hore dole a jeden prepinac ineternetove radia.
Ja mam na terasu kupene tieto
https://www.amazon.de/Bose-Environmental-Mount-Lautsprecher-1-Paar/dp/B00006I53D/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1544380408&sr=8-5&keywords=bose+outdoor

Uz mi chyba len ten connectamp.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

A ja teda dokazu skrz loxone tam poslat aby hralo web radio ?


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

dokazes uplne vsetko...zapnut radia, pesnicku, playlisty, sirenu,gong, oznamenia,dokonca group oznamenia, menit hlasitost, opakovanie pesniciek a milion dalsieho...je tu neskutocne mnozstvo moznosti takmer si dovolim tvrdit ze to nema obmedzenie a je to ozaj super...na Raspberry rozbehas loxberry ja som to aj dneska robil zachvilu to mas a mozes nastavovat donekonecna...ja mam naistalovany na loxberry aj HA bridge a tym padom vies cez alexu ovladat vsetko aj hlasom... tu su vsetky prikazy co sa daju robit:

https://www.loxwiki.eu/display/LOXBERRY/Sonos4Loxone#space-menu-link-content

Nezlakni sa len to tak vyzera ale je to ozaj easy...

 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Aha, takze ktomu musim mit Raspberry PI, abych mohl poustet treba to radio ?

Realne chci pustit na kazdym sonosu neco jineho- radio, deezer... tot asi vse


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

No ono nepotrebujes ani Rpi nakolko sa to da ovladat aj priamo z loxone dokonca ma loxone sonos ako predefinovane zariadenie vid obrazok nizsie  ale su tam slusne obmedzenia a nato dojdes az ked to budes robit a nakoniec das Rpi. Ak sa dobre pamatam tak to co chces spravis aj bez Rpi...

sonos dada

   
ReplyQuote
Page 14 / 25
Share: