X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Multiroom audio

365 Posts
47 Users
17 Likes
70.1 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak dnes jsem zjistil, že raspberry (Loxberry) mi způsobuje mírný brum v reproduktorech na Loxone zesilovači. Mám podezření na kabel Jack/Cinch nebo přímo konektor na výstupu z raspberry. Vyzkouším jiné varianty a napíšu výsledek.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Ja nejsem moc spokojenej s tim onboard vystupem, proto na vsech loxberry pouzivam HiFiberry. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Mám taky nějaké v šuplíku, tak jak bude čas, vyzkouším.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Jo ještě, trosku mimo, nevím jestli se to obecně ví, možná jo, k Raspberry jde už i POE modul, sice za nesmysl, ale umej to kluci včetně nastavby, takze ja pouzivam poe i hifiberry na jednom modulu. Už to trochu attackuje smysl poměru ceny a výkonu, ale tohle reseni se mi libi, jsem ujetej na centralizaci 😂 


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

Nemáte někdo zkušenosti s tímto https://www.dexon.cz/katalog/plosne-instal-ozvuceni/podhledove-reproduktory/rp-111-jpm-2021wi-sada-aktivnich-podhledovych-reproduktoru-s-wifi.html ? Náhodou jsem na to narazil a přijde mi to pěkně všechno all in one. Jak to hraje, možnost ovládání z Loxone? Zatím se rozhlížím a vybírám. Díky.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Pridam par poznatku k multiroom pres Loxberry:

Narazil jsem na problem s touhle zakladni USB zvukovkou, kde pri nizsi hlasitosti docela "bruci" a nasledne ani pres 2x50W zesilovac nema moc velky vykon. Osobne teda doporucuji spis vzit tuhle, ktera mi jede na vsech zesilovacich z Ali na jednicku, zadny brum se nevyskytl a hlasitost je urcite 2x vetsi, cena porad lidova.

Muze to byt samozrejme problem kombinace zvukovka+zesilovac, protoze mi to dela i u integrovane zvukovky primo v raspi.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

A jaké používáš zesilovače?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: kobra23

A jaké používáš zesilovače?

Tento , krasne se  vlezly 4ks do 12DIN krabicky. Stou modrou USB zvukovkou uz to hraje velice slusne a pokud zona zrovna nehraje, tak zesilovac pres GPIO a rele odpojuji od napajeni.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Chtěl bych se zeptat ne jednu drobnost. Pokud použiji HifiBerry, bude funkční GPIO?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: koldavideo

Chtěl bych se zeptat ne jednu drobnost. Pokud použiji HifiBerry, bude funkční GPIO?

ja myslim ze no, ale musis tam pak dopajet piny, protoze pokud si dobre pamatuji, tak nema pruchozi konektor. Jen je treba jeste zjistit, ktere GPIO HifiBerry pouziva a ty nepouzit jako ovladani relatek.

Tady jsou pouzite GPIO pro jednotlive HifiBerry


   
ReplyQuote
 Tom
(@tom)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 21
 
Posted by: David

Pridam par poznatku k multiroom pres Loxberry:

Narazil jsem na problem s touhle zakladni USB zvukovkou, kde pri nizsi hlasitosti docela "bruci" a nasledne ani pres 2x50W zesilovac nema moc velky vykon. Osobne teda doporucuji spis vzit tuhle, ktera mi jede na vsech zesilovacich z Ali na jednicku, zadny brum se nevyskytl a hlasitost je urcite 2x vetsi, cena porad lidova.

Muze to byt samozrejme problem kombinace zvukovka+zesilovac, protoze mi to dela i u integrovane zvukovky primo v raspi.

Asi budu mít blbý dotaz, ale jak to řešení potom vypadá celkově z pohledu HW? Znamená to mít na každou místnost RPI se zesilovačem a zvukovkou? Nebo lze mít jedno RPI + několik zvukovek a zesilovačů? Plánuju taky multiroom audio, ale nemám s tím žádné zkušenosti. Budu mít 6 místností (12kanálů).


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@tom na jedno RPi mozes mat viac zvukoviek, ale si obmerzeny USB, ja som skusal Hub a nechodilo to dobre.

@david-pr asi sa neda ked ta zvukovka je viac kanalova pouzit jednnotlive kanaly na rozne zony. Kedisy to neslo. Len ci sa to odvtedy nezmenilo?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@tom

Jedno loxberry(rpi) zvladne 4 USB zvukovky + 1 integrovana, takze na jedno Loxberry das 5 zon a tedy 5 zesilovacu. Asi by sel pouzit USB HUB, ale nekdo tu psal, ze stim byl problem.


   
ReplyQuote
 Tom
(@tom)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 21
 

@david-pr @smotek7 Díky za odpovědi. Tak to mi jedno pochybí :-).

Ještě jsem zvažoval, jestli nepořídit 12 kanálový zesilovač přímo od Loxone. Oproti tomu music serveru to není zase tak šíleně drahé pokud by to mělo dobrou kvalitu. Ale asi začnu s RPI. 

Máte někdo zkušenost s použitím Loxone zesilovače a RPI místo music serveru?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: smotek7

@tom na jedno RPi mozes mat viac zvukoviek, ale si obmerzeny USB, ja som skusal Hub a nechodilo to dobre.

@david-pr asi sa neda ked ta zvukovka je viac kanalova pouzit jednnotlive kanaly na rozne zony. Kedisy to neslo. Len ci sa to odvtedy nezmenilo?

Stale to nejde, jestli jsem to dobre pochopil, tak tohle umi jen music4lox(bezi to na linuxu x86) , ale 100% to nevim, je to zas nemcina a tomu ja ani pres prekladac proste nerozumim moc 🙂

Jakej ten HUB jsi mel? Primo pro RPI nebo nejakej pro PC (USB -> X USB?)


   
ReplyQuote
Page 15 / 25
Share: