X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Multiroom audio

365 Posts
47 Users
17 Likes
70.3 K Views
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@smotek7

Hub jsem neměl, prave kvůli potenciálním problémům. Taky potřebuju 6,ale jednu zónu proste vyresim android tv a bude )

@koldavideo

Musim mít  pro kazdou zónu jinou MAC,jinak by Ti to pak v loxone nefungovalo,prave podle ni se pak v loxone rozeznávání. Loxone si to v cfg asi nastavi ze mac aaaa je pro zvukovku B atd... ale asi to bude nejak jinak, protoze na android tv, resp sb playeru se pak taky generuja MAC a loxberry ji samo vyhleda a posila tam co ma. Neresim to,kdyz to funguje :)))


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1900
 

Ked budem doma skusim to preinstalovat a vyskusat bez hubu.

ja to mam este na starej verzii LB 0.xx


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: David

@smotek7

Hub jsem neměl, prave kvůli potenciálním problémům. Taky potřebuju 6,ale jednu zónu proste vyresim android tv a bude )

@koldavideo

Musim mít  pro kazdou zónu jinou MAC,jinak by Ti to pak v loxone nefungovalo,prave podle ni se pak v loxone rozeznávání. Loxone si to v cfg asi nastavi ze mac aaaa je pro zvukovku B atd... ale asi to bude nejak jinak, protoze na android tv, resp sb playeru se pak taky generuja MAC a loxberry ji samo vyhleda a posila tam co ma. Neresim to,kdyz to funguje :)))

Ano to je super. Vyzkouším to. Takže teoreticky se dá zvládnout celý dům na jedno raspberry pi. Je to ale asi jen teorie. LMS mi zatím běží na NAS Synology 214Play. Momentálně po třech letech provozu to vypadá, že je nějaký problém s disky, tak mně asi čeká upgrade 🙁 Pokud někdo můžete doporučit nějaké osvědčené disky, byl bych rád. 

Momentálně zkouším ovládání jedné zóny se dvěma vstupy. TV/Squeeze.

Trošku tápu v nastavení přepínání režimů v bloku ovládání médií. Moje představa je taková, že prostředním tlačítkem Touch Tree budu přepínat mezi zdroji hudby (TV-Radio-AllOFF). Pokud budu chtít přepnout z jednoho režimu do druhého, budu muset u předcházejícího nejprve dát Mute a u nově přepnutého obnovit stav z Mute na určitou úroveň hlasitosti. Problém ale je třeba v tom, že satelit z režimu Mute nejde obnovit, tajže musím simulovat stlačení volume+. Další nevýhodou satelitu je to, že jej můžu v loxone vypnout ale už ne zapnout. Pokud jej vypnu není vidět na síti 🙁

Mimochodem pokud někdo chce, tak dám do wiki ovládání satelitních přijímačů Ariva, u kterých funguje i sdílení sat. karty. Takže pokud zapnu satelit na chatě, tak čtu kartu z domova. Všechny TV v domě používají jednu kartu. 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 689
 

MusikServer4Lox (na Intel NUC nebo ve virtualu) tu nekdo provozuje? Zajimaji me zkusenosti a doporuceni. 


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 261
 

@koldavideo - vzducky pouzivam NASove disky. At uz od WD nebo od Seagate a nikdy jsem ani s jednim nemel problem. Myslim, ze ani s jednim neudelas chybu.

Jen opravdu dodrzet typ disku pro NAS - jednou jsem chtel usetrit a koupil misto RED radu GREEN a je to opravdu znat - NAS s nimi rezonoval a byl slyset.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@acter - Poznal jsem to jen podle chybového hlášení dole v pravém rohu. Je u Synology nějaký testovací nástroj? Nebo musím otestovat disky mimo NAS? Nevím jaké disky tam mám, ale myslím že jsou tam NASové

chyba disku

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Je tam WesternDigital WD50EFRX-68MYMN1

HDD

   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 261
 

Podle me to nebude fungovat, pokud to mas v defaultu, tak skoro jiste mas system souboru SHR (Synology Hybid cosi), takze to bude mimo NAS necitelne. Nicmene zkusil bych otestovat. Spatny sektor se obcas objevi a myslim, ze to neni zadna tragedie. Pokud by to zacalo delat casteji, myslel bych na vymenu. Ovsem pokud tam mas rodinne fotky, ktere nikde jinde nejsou, tak bych HDD objednal jeste dnes. Ja to pravidelne delam cca po 3 letech, stejne tak s notebookem - proste to radsi vymenit.

Image 1

   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@koldavideo

Taky jsem mel puvodne LMS na 214play, ale rychlsot oproti Rpi3 byla hrozna. Takze jsem zakoupil QNAP,ale i tak, mam LMS na Rpi vc loxberry.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já to asi udělám taky tak. On ten NAS už taky není nejmladší 🙂 V podstatě je jen na fotky a videa. Ty disky mám v RAID 1. Vyzkouším tedy instalaci LMS na Loxberry.  


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

jj, presne nato stejne jsem ho donedavna pouzival bezproblemu i ja, ale LMS byla katastrofa, takze jsem hrabl po QNAPu. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2215
 
 

Mimochodem pokud někdo chce, tak dám do wiki ovládání satelitních přijímačů Ariva, u kterých funguje i sdílení sat. karty. Takže pokud zapnu satelit na chatě, tak čtu kartu z domova. Všechny TV v domě používají jednu kartu. 

Já chci. Prosím.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1204
 

Taky jed Synology DS214 play a mam tam WD Green bez problemu zatim. Ale jen jeden. Druhy mam v PC a delam si kopii aby to nebylo v jednom pristroji.

 

a s tim Logitech Music server jsem rad ze to lidi pouzivaji. Mel jsem strach ze jak prestali vyrabet squeezebox, prestali delat i podporu.

Kdyz poustite hudbu pred telefon, jakou pouzivate aplikaci prosim? Ted pouzivam Squeezer.

 

 


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Taky jedu na Squeezeru. 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: kobra23
 

Mimochodem pokud někdo chce, tak dám do wiki ovládání satelitních přijímačů Ariva, u kterých funguje i sdílení sat. karty. Takže pokud zapnu satelit na chatě, tak čtu kartu z domova. Všechny TV v domě používají jednu kartu. 

Já chci. Prosím.

Ariva pres loxone uz tu nekde je,ale neumi wol.


   
ReplyQuote
Page 13 / 25
Share: