Forum

Forum

Notifications
Clear all

Multiroom audio

365 Posts
47 Users
17 Likes
70.5 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: David

Vcera jsem jeste koukal na TTS a malinko upravim kod, nejsem programator, ale vypada to, ze to pujde velice jednoduse upravit, aby to na prikaz "odchod" misto clock, reklo ze jsou vsude zavrena okna, zavrena garaz atd.

To jsou právě ty drobnosti, co dělají smart home příjemnějším. 

Dobrá práce 🙂


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 643
 

Ja to poustim na tohle: zvukovka do rpi, zesilovac 2x50W a 8ch Rpi relay board

zvuk relay
zvukovka
zesik

   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 643
 
Posted by: koldavideo
Posted by: David

Vcera jsem jeste koukal na TTS a malinko upravim kod, nejsem programator, ale vypada to, ze to pujde velice jednoduse upravit, aby to na prikaz "odchod" misto clock, reklo ze jsou vsude zavrena okna, zavrena garaz atd.

To jsou právě ty drobnosti, co dělají smart home příjemnějším. 

Dobrá práce 🙂

jj, presne jak rikas, manzelka treba skrz TTS byla uplne nadcena a mam fakt dost kladnych bodu, ktere nachvili zastini ze na baraku jsou jeste kabely ze zdi, ktere uz ani nevim, naco jsem chtel pouzit a sem tam nejaky led pasek, kterej me proste ted vubec netizi a tedy ani neni zapojen 🙂

Az to budu mit vyzkousene, ze to vali, hodim sem navod, jak to upravit, aby to dalsi nemuseli hledat a upravovat...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: David

Ja to poustim na tohle: zvukovka do rpi, zesilovac 2x50W a 8ch Rpi relay board

zvuk relay
zvukovka
zesik

Ten Tvůj zesik má výhodu v tom, že má i ten potenciometr, kterým si tu úrověň hlastosti můžeš předem nastavit. Relé board bude asi stejný jako pro arduino? Ten má velkou výhodu ve velikosti a v tom, že by se snad dal napájet přímo z raspberry, což u toho mého nejde. Navíc bych musel vymýšlet další logiku, což se mi nechce. Asi počkám s řešením přes to loxberry. 🙂 Jakmile něco budeš mít, tak napiš. Díky moc. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Teď jsem kouknul do wiki loxberry a něco tam je : 

https://www.loxwiki.eu/display/LOXBERRY/Relay+Schaltung

Je tam ale poznámka : nestabilní.

Princip by byl ale podobný tomuto.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 643
 

 jj, je prave 5V , takxe napajeni primo z Rpi, stoji 6.57 $ :)) rela kalsi 10A (30DC/230AC)

https://www.aliexpress.com/item/1PCS-8-Channels-Relay-Board-Module-for-Arduino-Raspberry-Pi-ARM-AVR-DSP-PIC/32858117963.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4ddZzjck

jj, co jsi posla asi fakci v pohode taky, ale proc nevyuzit co je primo v squeezerplayeru pro loxberry. Musim to idelane o vikendu zacit zkouset. Uz mi to taky par mesicu lezi jen v supliku...


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1215
 

 

2x15W - budu testovat brzo...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak jsem si změřil ty výstupy na GPIO a funguje to. Jakmile je zóna aktivní na daném pinu naskočí log.1 tedy 3,3V.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 643
 

Super, takze mam o vikendu co delat, skoda ze jen ten ca neni ...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Co je to ca?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 643
 
Posted by: koldavideo

Co je to ca?

*cas 🙂


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1901
 

Chlapci dnes ste toho prebrali dost. Ja som az teraz pri PC.

Loxbrry som skusal cca pred pol rokom. Jedine co som narazil na obmedzenie ak som pustal internetove radio tak zvladal do styroch zon naraz. Pri piatich sa to rozpadalo. Ak som pustal dve rozne radia tak to zvladalo do dvoch zon jedno radio a do tretej druhe radio. Viac to nezvaldalo na jedno Rpi.

Gipo funguje na spinanie zosilovacov, ked som to skusal bol tam bug a to som riesil s  autorom, ten to do dvoch dni vyriesil a potom to chodilo.

Pokusne som tam mal hub a 6 zvukoviek...

Zosilovac som tam mal ten mensi bez potenciometra a to mi sumelo.

Mam uz kupeny aj ten co ste davali foto hore ale neodskusany.

rpi

   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 643
 
Posted by: smotek7

Chlapci dnes ste toho prebrali dost. Ja som az teraz pri PC.

Loxbrry som skusal cca pred pol rokom. Jedine co som narazil na obmedzenie ak som pustal internetove radio tak zvladal do styroch zon naraz. Pri piatich sa to rozpadalo. Ak som pustal dve rozne radia tak to zvladalo do dvoch zon jedno radio a do tretej druhe radio. Viac to nezvaldalo na jedno Rpi.

Gipo funguje na spinanie zosilovacov, ked som to skusal bol tam bug a to som riesil s  autorom, ten to do dvoch dni vyriesil a potom to chodilo.

Pokusne som tam mal hub a 6 zvukoviek...

Zosilovac som tam mal ten mensi bez potenciometra a to mi sumelo.

Mam uz kupeny aj ten co ste davali foto hore ale neodskusany.

rpi

Tak jsem ted schvalne zkusil,co to teda zvladne, poustil jsem do vsech 5 zvukovek(1xinterni,4x USB) 5 rozdilnych Inet radii primo z LMS, 10 min jsem u toho sedel a prohazoval sluchatka do vsech vystupu a neprislo mi, ze by se to nejak rozpadalo ci byl nejaky jiny problem. Urcite to chce mit za A) dobry zdroj napajeni Rpi3 a urcite taky kvalitnejsi pripojeni k netu.

@smotek7

Trochu jsi me tim vydesil, protoze sance, ze mi pojedou 3 vystupy soucastne neni mala, ale nastesti vse OK 🙂

Zkusim jeste nasledne poslat 5 ruznych skladeb ze spotify(vetsi bitrate), co to udela. Ale ted jsem po obede a vidim to na dvacet :))

 

edit: a to mi na loxberry jede jeste dekodovani jedne kamery na mjpeg, co je teda silenej zrout CPU....


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1901
 

Tak to je super.

Mas tam nejaky Hub? Lebo to mam podozrenie na ten. 

Napriamo len do Rpi som to neskusal lebo potrebujem 6 zon.

Zdroj so mal myslim 3A.

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jakou MAC adresu nastavujete v loxberry pro jednotlivé zvukovky? Sejnou a pak vyberete jiný typ výstupu? Nebo vygenerujete adresu? Pokud MAC adresu generujete, jak pak LMS rozezná kam ten stream poslat?


   
ReplyQuote
Page 12 / 25
Share: