X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Multiroom audio

365 Posts
47 Users
17 Likes
70.3 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jo to je dobrý tip ! Ovládání hlasitosti jedním tlačítkem je super. Jde mi o to abych ráno nemusel brát do ruky telefon a něco spouštět. Škoda že v době když jsem začínal stavět ještě nebyl Touch Surface. Určitě bych jej umístil někam pod obklad k vaně 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ještě mně napadla jedna věc. Mám doma 3 ks RPi-1, takže bych je rád využil. Našel jsem jednodušší variantu squeezelite playeru picoreplayer tady. Nainstaloval jsem ho a chodí na první zapojení. Nyní bych potřeboval najít odpověď na pár otázek:

1). Pokud se nepletu, tak jeden LMS server může streamovat pouze na jeden player? Takže budu muset na každé raspberry nainstalovat jak LMS tak i player?

2) K tomu PiCorePlayeru je možnost vzdáleného ovládání podle tohoto návodu.  Může mi někdo poradit, jak by měl vypadat vrtuální příkaz např. pro spuštění "play"?

U toho PiCorePlayeru se mi líbí to, že ten zdrojový kód je jednoduchý, lehce zvládnutelný právě pro RPi-1. 

Díky za nakopnutí 🙂

Edit : No a ještě mě napadla jedna věc. Pokud bych na Rpi dal dvě USB zvukové karty, nainstaloval Loxberry a po té sqeezelite Player, čitě teoreticky by to mělo fungovat také ne? 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

1) trochu se pletes, LMS muze ovladas x veci, neni teda treba mit vsude nainstalovany LMS. A muze obsluhovat xx prehravacu, zde bych doporucim instalaci na rpi3 nebo nejakou linux masinu, nas apod.

Ja mam par android tv z ciny, kde mam SB player, LMS na Rpi3 s loxberry a ovlada to bezproblemu.

2) nemyslim si, ze je treba nejake specialni ovladani, pokud to mas teda pres Loxone


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

takhle je treba UPD pro spusteni vseho co je v adresari

22:02:c9:8f:f7:d7 playlist play /mnt/music/Adel \n

MAC je prave adresa squzeerplayru, picoreplayru ci mnou zminemem SB playeru pro android.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

priklady UPD mas primo v loxone v defaultu,( logitech squeezerbox)


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

1). Takže pokud budu mít dva playery v síti, spustím LMS, kde v pravém horním rohu vyberu ten který chci ovládat a pustím do něj stream? Pak se přepnu do jiného a pustím druhý stream? Takže současně mohou běžet dva?

2). Ten Android z Číny mám také, akorát nemám na google přiřazenou platební kartu, tak to zatím nemůžu vyzkoušet. 

Asi zřejmě nechápu jak to přesně pracuje 🙁 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

na kazdej prehravac(android tv, rpi apod) nainstalujes nektery z prehravacu, vygenerujes MAC, nastavis IP LMS co mas na Rpi3(pripadne nekde jinde) a v loxberry se Ti pak ten prehravac uz sam ukaze. A automaticky si muzes i stahnout v loxberry VO sablony pro loxone.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

ale idelane to nedavat z Loxone, ale primo ty vytvorene sablony z loxberry, mas tam vsechno,co by jsi potreboval, vc te sychronizace ze ti hraje co chces, kde prave jsi.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: koldavideo

1). Takže pokud budu mít dva playery v síti, spustím LMS, kde v pravém horním rohu vyberu ten který chci ovládat a pustím do něj stream? Pak se přepnu do jiného a pustím druhý stream? Takže současně mohou běžet dva?

2). Ten Android z Číny mám také, akorát nemám na google přiřazenou platební kartu, tak to zatím nemůžu vyzkoušet. 

Asi zřejmě nechápu jak to přesně pracuje 🙁 

1) ano, vzdy si anhore vyebres prehravac, na kterem chces poustet stream, ja mam zatim 6 prehravaci a vali to vsechno zaroven.

2) kdyz budes chvili hledat, najdes to i bez placeni 🙂 ale je dobre to stahnout na nejakem virtualu 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ach táák. Už jsem to asi pochopil. Tak to je asi ještě jednodušší, než jsem si myslel. Každopádně ještě musím vyřešit vstupů do jedné zóny. Zatím to mám "na prasáka" udělané tak, že na vstup levého kanálu zóny v koupelně mám přivedenou televizi a do pravého loxberry. Problém ale je když hraje TV víc nahlas, tak oznámení nejde slyšet. 

Asi k tomu účelu použiji relé desku od Conradu, která je ovládatelná pomocí RS232 a leží mi v šuplíku už asi 5 let. No a vzhledem k tomu, že se mi podařilo rozjet ten TCP/RS232 převodník, tak to konečně využiji.

IMG 5587

  


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

jj, nehledej vtom nic sloziteho, LMS v kombinaci s Loxberry je super a fakt zadna levarna se nekona. Podle me to zvladne podle toho navodu, co jsem psal i uplne IT zacatecnik. Ja jeste teda chci pres GPIO zapinat a vypinat zesilovace pro jedntlive zony, loxberry je nato pripravene.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Vcera jsem jeste koukal na TTS a malinko upravim kod, nejsem programator, ale vypada to, ze to pujde velice jednoduse upravit, aby to na prikaz "odchod" misto clock, reklo ze jsou vsude zavrena okna, zavrena garaz atd.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ty zesilovače mám taky. Akorát já to všechno pořizoval v době, kdy ještě loxberry neexistovalo 🙂 Tímto se to všechno hodně zjednodušuje. Já jsem k těm zesilovačům ještě chtěl dodělávat detekci NF signálu, kterým bych ty zesilovače zapínal. Přesně tak funguje Loxone zesilovač. To se nakonec taky vyřešilo, protože jsem na svůj dům nakoupil věci jako na showroom a měl jsem 50% slevu, tak jsem koupil i ten zesilovač od loxone. Tenkrát to ještě šlo.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Foto zesilovačů z aliexpressu.

IMG 5588

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ještě jedna fotka.

IMG 5589

   
ReplyQuote
Page 11 / 25
Share: