Forum

Forum

Notifications
Clear all

Multiroom audio

365 Posts
47 Users
17 Likes
68.9 K Views
Honza
(@xbenkju)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 49
 

Ahoj,

mám dotaz ohledně reproduktorů - dávali jste je přímo do SDK nebo do SDK a boxu jako je v odkazu výše? Případně dá se do těch odkazovaných boxů hodit loxoňácký repro?

Honza


   
ReplyQuote
(@lukas)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 10
 

@xbenkju podívej se na vlákno:
https://www.vodnici.net/community/technologicke-vybaveni-domu/rozvod-audia-po-dome/paged/1/

už to zmínil @koldavideo

Posted by: koldavideo
U těch stropních reproduktorů je to tak, že je zapotřebí je dát do krabice, i když je v podhledu. Já jsem to tak neudělal 🙁 a stojí to za prd. Teď vymýšlím jak dodatečně vytlumit prostor v podhledu kolem reproduktoru. škoda no ....

 


   
ReplyQuote
slunko
(@slunko)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 41
 

uz mi bezi Loxone Music Server a bral jsem i ty zesilovace i kdyz bych si dokazal predstavit spoustu vychytavek (fadein a fadeout napr), tak to chodi dobre a zena si zvykla hned a vypada spokojenejsi 🙂

20180517 183516

   
smal reacted
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1179
 

vyzkouseny jednokanalovy zesilovac na 24V  nesymetricke napajeni. (v akci 1,33$)

https://www.aliexpress.com/item/xh-m313-TPA3118-BTL-mono-Digital-hifi-Power-Amplifiers-60W-DC8-24V-Mini-Audio-Power-Amplifier/32900619173.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dOD42Pa

 

dal jsem to synovi do komba na kytaru, ted to shorelo, ale to bylo moji vinou. Jeste o vikendu to hralo OK 😀

Plan je, dat par zesilovacu do technicke mistnosti, krmit je zdrojem zvuku, ktery ovladam mobilem (Squeezebox Touch). A repraky na terasu, kuchyn a jinde. Zadna ambice aby me zvuk nasledoval podle toho kde jsem, ale spis aby byl. Radio napriklad v kuchyni je dulezite. 🙂


   
ReplyQuote
 dmnc
(@dmnc)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 7
 

Zdar borci, kdo jak máte uchozený multiroom? Potřeboval bych řešení, které nebude ani tak HiFi (takže ne SONOS, ani ne HiFiBerry, které používám jako vlastní fancy reprák, to už příp. levnější HAT), spíše jako announcement.

- potřebuji adresovat tak 40-50 repráků
- 90% live z mikrofonu
- dvoucestný systém by byl výhodou, ale není nutné
- snadné a moderní ovládání (nikdy jsem nezkoušel RuneAudio a Max2Play, protože to vypadá otřesně, ale možná je to použitelné)

A samozř. cena, protože např. v řešení od SONOS bych se asi po... z té částky.

 

This post was modified 5 years ago 2 times by dmnc

   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1179
 

Nekterym pojmum v tvem dotazu úplně nerozumim. Nicmene pouziju squeezebox. Jde najit jeste na ebay napriklad... 


   
ReplyQuote
 dmnc
(@dmnc)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 7
 
Posted by: Richard

Nekterym pojmum v tvem dotazu úplně nerozumim. Nicmene pouziju squeezebox. Jde najit jeste na ebay napriklad... 

těžko však odhadnout kterým, pokud neprozradíš. Squeezebox od Logitechu je přehrávač s gombíkama, displayem apod, ne? Potřebuji 50 repráků, který budou přiznaný někde u stropu, to by vypadalo jak u debilů. Nebo pokud myslíš LMS, tak to bych ani nehonil na Ebay, pač se dá nainstalovat na kde co, vč. RPi. Otázkou však je, jaké koncové prvky.

A pokud tedy Logitech, umí to streamovat přímo z mikrofonu a hlavně nastavit hlášení na konkrétní cíle (klidně předdefinované skupiny, ale v podstatě asi pokaždé jiný cíl)?

This post was modified 5 years ago by dmnc

   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1179
 

Napriklad Receiver

Nebo ja mam Touch

Ale neumi to co chces, je to jen zdroj signalu, ktery muzes ovladat pres WEB, nebo telefon... alternativa nic vic...

Nevim co je LMS.a RPi

Ber to jako zdroj signalu, kde se lehce da ovladat kazdy zdroj, nebo vsechny najednou.


   
ReplyQuote
 dmnc
(@dmnc)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 7
 

... no protoze to neumi to co chci, jak sam pise, tak to potom nechci 🙂

LMS = Logitech Media Server nebo take Loxone Music Server, ale ve spojení se Squeezeboxem se mluvi o Logitech
RPi = Raspberry Pi, viz google


Tak teď ale vážně, zná-li někdo něco levnějšího než 2N SIP audio (či AXIS, kteří je koupili), nebo aspoň velmi levný wall-mount reprák, který dobastlím (do stavu PoE SIP clienta), PM pls.

This post was modified 5 years ago 2 times by dmnc

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Asi dost dobře nerozumím všem příspěvkům ale moje představa multiroom audio je asi taková:

1). Především hlasový výstup různých důležitých oznámení v domě. Takže když přijdu domů, přiložím čip ke čtečce u vchodových dveří, dveře se otevřou a systém mi oznámí co se všechno stalo během mé nepřítomnosti. Ve své podstatě ti co byli na vojně, tak chápou, že dozorčí oznámí svému nadřízenému co se stalo 🙂 🙂 🙂 (pokud systém vidí do elektronické žákovské knížky - tak by to měl bonznout. Je to hlavně o fitraci, takže všechny hodnoty nad 2 - hlásit).

2). Rize praktická funkce: ráno vejde moje dcera do koupelny a stiskne tlačítko. Systém ji nejprve oznámí jak je venku (telplo, zima nebo kurevská zima) a pak se spustí její oblíbená stanice. (tak to už mám - a všem se to líbí protože doteď jsem musel každé ráno hlásit kolik stupňů je venku). 

3). když jsem doma sám, tak hraje moje oblíbená stanice v místnosti, kde se momentálně nacházím. (to mi zatím nefunguje)

4). Možnost ovládání zdroje a cíle hudby v domě - toto je ale hodně komplikované.  (audio matrix - zatím nemám).

Uvědomujete si, že tímto tvoříme budoucnost smart home systémů ? 🙂


   
KaZaN reacted
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

"Ve své podstatě ti co byli na vojně ..." ty se fakt nezapres 😉


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jo jo, já jsem nebyl dost dobrej, takže jsem si tu vojnu prodloužil 🙂

Ale už je to dobrý - už mám po vojně 🙂

 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 
Posted by: koldavideo

Asi dost dobře nerozumím všem příspěvkům ale moje představa multiroom audio je asi taková:

1). Především hlasový výstup různých důležitých oznámení v domě. Takže když přijdu domů, přiložím čip ke čtečce u vchodových dveří, dveře se otevřou a systém mi oznámí co se všechno stalo během mé nepřítomnosti. Ve své podstatě ti co byli na vojně, tak chápou, že dozorčí oznámí svému nadřízenému co se stalo 🙂 🙂 🙂 (pokud systém vidí do elektronické žákovské knížky - tak by to měl bonznout. Je to hlavně o fitraci, takže všechny hodnoty nad 2 - hlásit).

2). Rize praktická funkce: ráno vejde moje dcera do koupelny a stiskne tlačítko. Systém ji nejprve oznámí jak je venku (telplo, zima nebo kurevská zima) a pak se spustí její oblíbená stanice. (tak to už mám - a všem se to líbí protože doteď jsem musel každé ráno hlásit kolik stupňů je venku). 

3). když jsem doma sám, tak hraje moje oblíbená stanice v místnosti, kde se momentálně nacházím. (to mi zatím nefunguje)

4). Možnost ovládání zdroje a cíle hudby v domě - toto je ale hodně komplikované.  (audio matrix - zatím nemám).

Uvědomujete si, že tímto tvoříme budoucnost smart home systémů ? 🙂

Hele 3 a 4 bod by krasne mel umet prave loxberry + LogytechMediaServer[LMS], vse je jako plugin do loxberry. 

ad 3) je to tzv. synchonizace zdroje, jeste jsem to nezkousel, ale mel by to fungovat.

ad 4) opet resi LMS, nic vic nepotrebujes. Staci jen mobil, pc, tablet a prepinas zdroj a cil 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No jinak teď už zkouším jak pomocí 4 tlačítek ovládat ozvučení v koupelně. 4 tlačítka z toho důvodu, protože tam mám 4-tlačítko od Elko-EP. Potřebuji přepínat zvuk ze dvou zdrojů 1. Loxberry a 2. TV. Zřejmě budu muset použít kombinaci dlouhých stisků 🙂 To žena miluje 🙂

Představa je taková, že s loxberry bude hrát oblíbené místní rádio, přičemž dvěma tlačítky se bude moci přepínat mezi stanicemi a druhými dvěma tlačítky volume +-.

Totéž platí pro TV dlouhý stisk přepne z rádia na TV - (v rozvaděči budu muset dodat relé, které přivede napájení k TV a satelitnímu přijímači) no a klasika dvě tlačítka na přepínání programů a dvě tlačítka na volume+-. 

Zřejmě by pro tyto účely bylo nejvhodnější dotykové 5-ti tlačítko tree od Loxone. Ještě ale nevím jestli se mi podaří jej napasovat do rámečku logus. Výhodou by bylo to, že prostřední dotyková plocha by přepínala zdroj zvuku a ty boční na hlasitost a přepínání stanic.

No vyzkouším a pošlu fotečky, případně video jak to funguje.  


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

Ja to nakonec v koupelne udelal dvou tlacitkem od Xiaomi. Za A) zvlada 2 klik,dlouhy klik a za B a spolecny klid(obe tlacitka zaroven) a tim ovladam volume

Jinak ovladani hlasitosti je jak na dimmer, zmacknu Volume +, zmacknu znovu Volume - . Jedu dost na spotify, takze me stejne pripojeni na LMS pres mobil moc nemiji a nastavuji si az tam co ma kde lezt.

Rano vse pres pohyb dle casu(pusti moje stanice ci zeny) deti jsou jeste male, takze to budu resit az bude treba. 


   
ReplyQuote
Page 10 / 25
Share: