X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Multiroom audio

365 Posts
47 Users
17 Likes
70.3 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

Zapinanie cez GPIO loxberry. Na kazdu zonu si mozes nastavit, ktory IO pin sa ma aktivovat.
Neviem ci to v akualnej funguje 100%, v jednej starsej to nefungovalo.

GIPO

   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

smotek7  šlo by to ještě trošku podrobněji popsat pro nás slabší kusy?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

@kazan na RPi GIPO cize ten velky 40pin konektor si vyvedies vystup (pozri popis PRi nie vsetky mozu byt vystupy) na nejaky oprotranzistor. Napiklad  Rele modul
Squeezelite playery si pri zone vpravo vyberies cislo vystupu z RPi.
Ak treba este presnejsie musis napisat co konkretne.
Ja som to testoval takto

RPI

 


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Díky, už rozumím, takhle lze řešit "hloupý" zesíky per zóna. On Raspi 3 B+ určitě ikdyž má na sobě submoduly (HiFiberry AMP+/DAC+), tak nepoužívá ty GPIO všechny, že ne, takže najdu volný nevyužitý a těma pak budu spínat třeba ten relé board. Já ten Raspik používal zatím vždy jen jako mozeček, tak s těmi GPIO nemám moc zkušenost. Pohledám který piny můžu použít a jak to udělat, když tam už mám HifiBerry nakufrovaný. Budu referovat. Každopádně pro tenhle scénář potřebuju pořídit teda úplně tupý zesíky, co se zapínají natvrdo on off a nemají nějaký standby a k tomu probouzecí/uspávací button, že jo, protože ty by mohly po zapnutí napájení být v režimu standby a škodolibě mlčet. Zároveň si ale říkám, jak v tomhle schématu nasadit zvonek, to než se zesíky proberou, tak už zvonek melodie bude dávno ukončená, jedině dát dlouhou, ale to zase za běhu zesíků bude o nervy to poslouchat 😀

Ale protože zatím jedu ještě doma na současným A/V Hifi, se kterým se ani do budoucna v baráku nechci uplne rozloucit, je mi trochu lito, ač jen na bezny podkres, poslouchat hudbu na nějakejch stropnich šumítkách na nic extra zesících z Alíka... a proto pořád dumám, jak to řešit s A/V recievery (nesíťovými)? Jedině přes IR extension a naučit to zapínat a přepínat vstupy? Nefunguje nějaká ta alternativa jako je třeba  https://www.aliexpress.com/item/2017-Upgraded-Version-Broadlink-RM3-RM-mini3-RM2-Pro-Smart-Home-Automation-WIFI-IR-RF-4G/32793393049.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.309.dOLw1i   ? 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak pokial mas zosik v standby a zapinas ho aj tak dialkacom, tak to samozrejme nejak omrdat pojde cimkolvek, staci na ten zosik spravne zablikat infradiodou.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@msk : no, takhle teoreticky mi to přijde jasný  ? ale jak to udělat prakticky, to už nevím, proto jsem koukal na toho Broadlinka o kterým tu navíc někde někdo už myslím psal.... ale nikde jsem nenašel jak ho přiloxonovat nebo přiloxberryovat.... 


   
David reacted
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: KaZaN

@msk : no, takhle teoreticky mi to přijde jasný  ? ale jak to udělat prakticky, to už nevím, proto jsem koukal na toho Broadlinka o kterým tu navíc někde někdo už myslím psal.... ale nikde jsem nenašel jak ho přiloxonovat nebo přiloxberryovat.... 

Myslim, ze Jirina rikal, ze jak bude mit cas, zkusi to nabastlil,aby to komunikovalo s loxone, ale jestli se k tomu dostal netusim. Taky by se mi to libilo.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nemal priamo loxone nejaku IR komponentu urcenu presne na toto? Inak ja by som to asi riesil nejakym wemosom alebo arduinom (pokial by som nenasiel nieco hotove za 5$ na ali).


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

msk No to ma, ale zase ta cena, že jo ? 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To neviem, ja uz ceny loxone komponentov nesledujem. Pokial Ti ide ocenu, tak najlacnejsie to bude jednoucelovym mikrokontrolerom, nasledne nejakym wifi/bt bazmekom z ciny.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Tak u Loxone 3200Kč . Já "potřebuju" to minimálně na 3-4 místa...takže 10-13 tisíc jen to fikne... pravda  umí to i další věci , ty ale nepotřebuju, chci jen aby to umělo simulovat ovladač a zapínat vypínat přepínat. Kdybych potřeboval jen jeden tak asi i mlčím a kupuju...

Ale pokud to nikdo nevyřešil tak, abych to byl schopnej okopčit, tak mi stejně nic jinýho nezbyde 😀


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

Ja som kupil IR set koli klime, ale kedze som blby a zabudol som ze ho mam tak som kupil este jeden 😀
Tak teraz mam jeden navyse. Pozeral som, ze uz nieje v ponuke ale len IR AIR.

Inak k jednemu IR extensionu sa da dat viac IR modulov a ku kazdemu viac "Ociek" vysielacich.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

No ono v tom chaos e-shopu něco najít...  Podle mne teď mají jen IR Control Air a nepřijde mi, že by se to dalo nějak rozšiřovat. Vidím jen to, že k tomu jsou 4 IR vysílací oka a 1 přijímací. Oka mají 2m kabely, což nevím jestli  je jen distribuční délka nebo limitující.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

Ano teraz je uz len ten IR Air.
Kedysi bol https://www.loxone.com/cscz/kb/ir/
ten sa dal rozsirit, IR moduli sli po RS485

 


   
ReplyQuote
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 

Tak se mi podařilo zprovoznit LMS na Loxberry dle návodu. 

Můžete mi poradit, jak spustit specifický soubor? A je mi celkem jedno, jestli je uložen v knihovně, nebo na určité webové adrese (např. 192.168.1.5/xxx.mp3)

Snažím se o to pomocí virtuálních výstupů a nedaří se....Ostatní ovládání funguje normálně....

edit: Tak už jsem na to přišel....nefungovalo mi to, protože jsem v instrukci neměl na konci mezeru a konec řádku....to mě fakt nenapadlo....


   
ReplyQuote
Page 9 / 25
Share: