X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

LED panel 600x600

371 Posts
45 Users
26 Likes
85.2 K Views
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Jenže teplo stoupá od podlahy vzhůru, ne obráceně 😀

Dnes už se ničemu nedivím 🙂 Lidi strašně láká být něčím odlišný, od homosexuality přes Loxone až po topení ve stropech. Některý věci jsou logické, některé vůbec.

Když jsem byl ještě mladé štěňátko dělali jsme elektřinu v budově muzea/pc učebny/restaurace. Po nás přišli borci a začali tahat 10mm hadičky z vnitřní strany obvodových zdí ve zhruba 10cm rozestupech nahoru a dolů. No hádejte co to bylo 🙂

Takže topení ve stropě je ještě celkem dobrý 😀

This post was modified 5 years ago 2 times by Bery

   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 
Posted by: Baysha

Úplně stejně bys mohl napsat o podlahovém topení "nohy spálené a uši mrznou". Obojí je úplně stejný nesmysl.

Není to nesmysl, teplo stoupá vzhůru - tento fyzikální jev se prostě nedá očůrat. Stropní vytápění je svým průběhem podobné radiátorům, nepřináší vůbec žádné výhody, snad kromě možnosti udělat si dřevěnou podlahu se superchlupatým kobercem, aby nebyl cítit chlad 🙂 

0029001

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě 🙂 


   
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
 

Už jsem to tu psala v jiném vlákně, ale napíšu to klidně znovu 🙂 Není pravda, že teplo stoupá vzhůru. To, co stoupá vzhůru, je teplý vzduch. Ale teplo se nešíří jen prouděním vzduchu, šíří se i vedením a sáláním. U velkoplošného topení převažuje sálavá složka. A ta se šíří všemi směry.

Teplotní průběhy jsou mi samozřejmě známé, ale tyhle křivky, co jsou na obrázku, platí tak v nezatepleném papundeklovém baráku. V pasivu je topný výkon tak malý, že rozdíl teploty mezi podlahou a stropem je cca stupeň. Což nepoznáte. Byla jsem v několika barákách takto vytápěných a vsadím se, že kdyby vám to dopředu nikdo neřekl, tak si rozhodně nevšimnete, že tam není podlahovka, ale stropní topení. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Asi by mi bylo jedno jestli topím stropem nebo podlahou, jde ale o cenu a zkušenosti. Nevím jak bych pak tahal vzduchotechniku, elektriku a vše co mám v SDK podhledu. Já to vidím pouze jako zbytečnou komplikaci. Totéž by asi mohlo vzniknout v případě nějakého problému a následné opravy. Vybourat část anh. podlahy bude asi jednodušší než bourat strop. 

Je to věcí názoru. 

Letos snad začnu opět stavět, hodně věcí zatím nevím jak udělám ale topení bude na 100% v podlaze 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 
Posted by: Baysha

Byla jsem v několika barákách takto vytápěných

Škoda, že jsi nebyla v baracích s podlahovým vytápěním. Pak by tě tato složitost ani nenapadla.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 
Posted by: Baysha

Úplně stejně bys mohl napsat o podlahovém topení "nohy spálené a uši mrznou". Obojí je úplně stejný nesmysl.

No, ono to teplo totiz uz od nepamati stupa smerom hore, nikdy neklesa. Tak mozno preto. 😀 O salavej zlozke sa mozeme zacat bavit u teploty vody od 45-50st. A v pasive sa topi prdnutim, takze vcelku chapem, ze takmer nulovy prinos stropneho topeni vykryl takmer nulove straty. Ja by som tu temu uz ukoncil. Premna zamna si natahaj trubicky zvonku po stresnej krytine. Podme vratit temu k svetlam.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Nebudu zakládat nové téma, hodím to sem. Myslím, že to někomu může pomoci v přemýšlení i plánování.

Otestoval jsem tento 4CH LED zesilovač

Trochu jsem se bál, že bude poddimenzovaný tranzistor, ale je tam použit 4xMOSFET FDU8796  25V/35A. Výrobce zesilovače uvádí 6A na kanál. Z ovládací strany lze připojit např. loxone pwm dimmer a zvednout tím jeho proudovou zatížitelnost jednoho kanálu 3x v případě zapojení 1:1 a v zapojení 1:N až 12x. Zesilovač obsahuje i optocoupler (FL 817C F734), takže řídící napětí je oddělené od řízeného. To může být pro někoho i další výhoda, protože tím dokážete vyřešit problikávání světel při startu dimmeru (pokud připojíte napětí zesilovače jako druhé v pořadí nebo budete odpojovat jen zesilovač, protože s ním ztrácí smysl odpojování dimmeru samotného). Proud řízeného napětí při 100% cca 12mA na kanál -> cca 1,2W při plném otevření všech kanálů. Takže můžete řídící kanál tahat klidně po UTP, které může mít klidně 100 metrů. V místě světla, pokud k němu dáte zesilovač, stačí jeden pár z UTP na jeden kanál a tvrdé 24V napětí (na4 kanály 5 vodičů).

Zesilovač můžete zkombinovat s jakýmkoliv PWM řízením.

IMG 20190227 171402

   
tomas_iw reacted
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 
Posted by: Baysha

Už jsem to tu psala v jiném vlákně, ale napíšu to klidně znovu 🙂 Není pravda, že teplo stoupá vzhůru. To, co stoupá vzhůru, je teplý vzduch. Ale teplo se nešíří jen prouděním vzduchu, šíří se i vedením a sáláním. U velkoplošného topení převažuje sálavá složka. A ta se šíří všemi směry.

Teplotní průběhy jsou mi samozřejmě známé, ale tyhle křivky, co jsou na obrázku, platí tak v nezatepleném papundeklovém baráku. V pasivu je topný výkon tak malý, že rozdíl teploty mezi podlahou a stropem je cca stupeň. Což nepoznáte. Byla jsem v několika barákách takto vytápěných a vsadím se, že kdyby vám to dopředu nikdo neřekl, tak si rozhodně nevšimnete, že tam není podlahovka, ale stropní topení. 

Přesně tak. Ale musím říct, že nemá cenu to zde prosazovat. Oni to nepochopí, teplo(teplý vzduch) jim půjde vždycky nahoru a přes to nejede vlak :)))


   
ReplyQuote
(@dandytom)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Ahoj,

 

připravují další objednávku LED panely, zda má někdo zájem zde je odkaz. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vjJcHiEILOQBH68jUoacIDnu-dvf_jjaBscGGGVO51I/edit?usp=sharing

 

Uzávěrka objednávek 25.8, objednávka po uhrazení záloh cca konec července. Dodání cca v září, říjen.


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

Zdravím, neválí se někomu doma 4 kousky kulatých panelů na 24V kolem 18W. Nejlépe denní bílá. 

Diky za nabídky 🙂


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ahoj,

můžete dát prosím tip na eshop (dobrá cena a kvalita) kde ste kupovali stropní led (pro sdk) panely do celého baráku? Nejsem si uplně jistej jestli bych věřil světlům z Ali.

Chci mít dobré barevné podání CRI>90

Podle čeho ste určovali kolik takových světel do místnosti? Světelný kužel apod? Bojím se abych tam neměl pak přesvětleno nebo naopak málo světla...

Díky


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Bral som z t-led, cri som neriesil. Mam 4 panely 22cm na miestnost (~20m2, denna biela), pouzivam realne 2. V obyvacko-kuchyni (7x10m) mam 3x2 (obyvacka) + 2x2 (kuchyna). Kuchyna svieti najcastejsie 4ks, obyvacka pri telke 2ks, pri citani 6ks.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Můžeš prosím napsat výkon těch led? podle počtu nic nepoznám.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880

   
ReplyQuote
Page 23 / 25
Share: