Forum

Forum

Notifications
Clear all

LED panel 600x600

371 Posts
45 Users
26 Likes
84.3 K Views
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Mám kuchyni s jídelnou o celkovém rozměru 3,7x8 m viz obr. Budou tam stačit tyto světla? V kuchyni je navíc led pásek pod linkou a bodovky pod okna.

Takže bych tipoval že spíš ano. 

Akorát uprostřed nevím jestli radši nedat větší panely aspon 40x40cm

Snímek obrazovky 2020 09 15 113013

   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

BTW nemáte někdo zkušenosti s těmi to regulovatelnými RGB CCT panely?

https://www.ledshopik.cz/mi-light-vestavne-led-svitidlo-do-podhledu-rgb-cct-ctverec-9w-720lm-230v-x1855

Přemýšlím jestli do nich jít...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

@kudykam pokial sa pytas mna na tie moje panely, tak na podobnej ploche ich mam 6. Takze odpoved je nie. V kuchyni zarucene nie, mam podobnu a panely tam mam 4.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Tak mě napadá.. nešel by ten mi-light, když se dá ovládat přes wifi, ovládat i přes Loxone?


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ahoj

má smysl kupovat triakové stmívatelné zdroje od T-led (kde sem koupil led panely) nebo radši koupit na aliexpress

ceny.
t-led 24w 330 kč - aliexpres 1-3 USD

T-led  40w 450 kč - aliexpress 13-16 USD (300 kč)

 

Při vícero kusech už to je nějaký rozdíl... Máte zkušenosti s kvalitním zdrojem?

 


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 

@dandytom

Mam svetla s proudovym zdrojem 220V 300mA a svetla pisou 17-42V. Muzu pouzit tenhle zdroj 24V 300mA? Myslim ze to snadno vyresi problem se spinanim 220V jen vymenou proudoveho zdroje ktery bych zivil zdrojem 24V z rozvadece.

 

https://www.amazon.com/Constant-Supply-Driver-Transformer-DC12-24V/dp/B07VXHQJ9Z


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Skor si myslim ze nie. Pisu tam 1W, ten panel bude mat ale odhadom 40-60W nie? (coz mi mimochodom nesedi ani na 47V 300 mA zdroj, 47*0.3=14W panel).

A obecne mi pripada kaskada 230V AC -> 24V DC -> (nejaky constant current zdroj pre led panel) ako totalna kokotina.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@cijoml můžeš, jen mi prosím vysvětli, jak ti to ulehčí spínání?


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 

@cybermole ted mam spinanych 220V svetla pres pomocna rele a misto ve skrini dochazi. Tak bych rad presel na 24V ktera jde spinat podle loxone primo relatkama v Extension


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@cijoml tak to uplně stejně můžeš přehodit ty 230V drivery rovnou na loxone, ty tvoje DC zdroje ti ta relátka podle mě odpálí uplně stejně, ty proudové špičky tam budou totožné ne-li vyšší.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Pokud máš problém s místem, tak vyhoď relé a zapoj ke světlům NTC termistory do série, bezpečně se dají použít do nějakých 200VA výkonu. Prodává se to jako výrobek, takže nemusíš ani bastlit viz. https://www.svetla24.cz/homematic-ip-zapinaci-omezovac-proudu.html


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 

Diky dobry napad ale to asi vychazi lip NTC BOX za litra mas sest okruhu

https://sedtronic.eu/cs/ostatni/24-ntc-box.html


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@cijoml ono nejlíp vychází si koupit samotné NTC termistory 😀


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 

@cybermole to neni muj cas je celkem drahy 😀

 


   
ReplyQuote
(@jimmy)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 15
 

Neřešili jste někdy zapojení třeba 5 led panelů s konstantní proudem na jeden zdroj (dali)? Kabelová trasa by byla cca. 12 m dlouhá. Panely by byly v sérii spojeny 1,5 mm2 kabelem. Není to už příliš? Ty jejich vodiče vedoucí z panelu nemívají většinou bůhví jaký průběh.


   
ReplyQuote
Page 24 / 25
Share: