X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

LED panel 600x600

371 Posts
45 Users
26 Likes
85.5 K Views
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

Myslím si, že v sérii budeš potřebovat tak velké napětí, že k tomu neseženeš driver. Vím,že píšeš o proudovém zdroji, ale je potřeba řešit i napětí.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Moje panely 20x20cm idu na 60V, neviem ako su na tom tie velke panely, ale asi to bude viac, takze suhlas s PetrP, podla mna bez sance.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@jimmy záleží na typu světla, resp. výkonu, spojit např. 6x12W panelů problém není, drivery na to jsou.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To ano, ale spajat sa bude asi paralelne nie? (a tym padom hrozi prepalenie panelov pokial sa niektory z nich omylom odpoji)


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Nikoliv, proudová světla se spojují sériově, paralelně se spojují napěťová.


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 
Posted by: @cybermole

@jimmy záleží na typu světla, resp. výkonu, spojit např. 6x12W panelů problém není, drivery na to jsou.

záleží na jaký proud máš ty světla dimenzované. jestli je u těch tvých 12W proudový driver 500mA, tak to vychází na 24V, pokud to je na 350mA, tak 34V. Když jich dáš 6 v sérii, potřebujieš driver 500mA s napětím min 144V resp. 350mA/204V

 


   
msk reacted
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@jimmy u většiny driverů je udána délka max.5m, s ohledem na proudy bych se úbytku napětí (rozdílného svícení panelů) neobával, ale byl bych hodně opatrný, aby nedošlo k jakémukoliv neplánovanému doteku na to DC napětí


   
ReplyQuote
(@jimmy)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 15
 

Tak jsem byl okouknout ta svítidla resp. jejich origo zdroje. 

U svítidel 30x30 je CC zdroj 300 mA, což při 24 W dává úbytek 80 V. Potřeboval bych jich ideálně 6 za sebou, což je zdroj dávající 480 V DC a alespoň 180 W s jistou rezervou. To je čirý nesmysl. Kdyby se alespoň na e-shopech psalo, na jaký proud ta svítidla jsou. Člověk se to ale nedozví, dokud to nekoupí. Kdyby byly na proud 1,4 A, už bychom byli někde jinde a byla by třeba i šance na to sehnat zdroj.

U svítidel 60x60 je CC zdroj 1200 mA, což při 42 W dává úbytek 35V. Tyhle budu mít za sebou jen max 2, tedy zdroj by měl dávat 70 V a 100 W. To není tak nereálné.

Bohužel ty proudy 300 a 1200 mA jsou, jak jsem zjistil, dost exotické. Běžné DALI zdroje se totiž dělají s úrovněmi 350, 1050 a 1400 mA. Takže takto mám smůlu podruhé. Vypadá to tedy, že budu muset koupit dražší CV panely.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Helvar vyrábí drivery, kde se proud nastavuje osazením odpovídajícího odporu.

image
image
image
image

 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

6 panelů za sebou o takovém výkonu už je trochu problém, ale 3+3 bude v pohodě


   
ReplyQuote
(@jimmy)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 15
 

Ten zmiňovaný bohužel nemá DALI. Helvar zdroje s DALI jsem taky nějaké našel. Některé varianty mají přepínání pomocí DIP switchů, nicméně nevím moc, kde bych je objednal nebo alespoň viděl ceny. V ČR jsem našel pouze firmu DNA od Prahy.

This post was modified 2 years ago 2 times by Jimmy

   
ReplyQuote
Page 25 / 25
Share: