Forum

Forum

Notifications
Clear all

LED panel 600x600

371 Posts
45 Users
26 Likes
85 K Views
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
 

@koldavideo pěkný to máš!

Já to nakonec asi vyřeším jen nějakým profilem s LED páskou po obvodu místností, namířeným ke stropu. Zkusím si s tím pohrát, koupím si třeba metr-dva a uvidím, jak to bude vypadat.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Samotná lišta po obvodu místnosti nevypadá moc dobře a špatně se kotví. Ještě je docela nutné si uvědomit, že jakákoli nerovnost na zdi je tím pádem hodně vidět. Pokud někdo nemá 100% hezké omítky, vůbec to nedoporučuji. 

Já mám sádrové a opravdu pěkně udělané. Při osvětlení pomocí LED pásků využívám nepřímého osvětlení - pomocí odrazu světla. Jediné místo, kde mám LED pásek viditelně je WC s koupelnou, kde mám LED pásky zakomponované do obkladů. Vedle umyvadla jako orientační osvětlení (na pohyb) a ve sprše 2x LED pásek jako dekorační osvětlení, které se aktivuje když je splněna podmínka tekoucí vody a pohybu v místnosti. LED RGB pásek mě pak informuje podle barvy, jaká je teplota TUV v bojleru. 

Momentálně si připravuji ještě kruhový LED programovatelný pásek WS2811, který chci dát do sauny, kde mě bude informovat o zbývajícím čase saunování a tři diody budou informovat která spirála zrovna topí.

Asi nejhezčí je podsvícení onyxového kamene 🙂

IMG 5935
IMG 3104
IMG 3098
IMG 3095
IMG 3094
IMG 3093

   
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
 

@koldavideo jasně, ale ty máš úplně jinou ligu, my jedeme vyloženě low cost 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Na tom ale nic drahého není. Chce si to všechno pečlivě dopředu naplánovat a hlavně být celou dobu na stavbě, pokud možno dělat svépomocí. Spoustu času jsem strávil tím, že jsem přímo na stavbě přemýšlel jak by daná věc byla nejvhodnější. Nakonec jsme si vyráběli sami i ten lustr do obýváku. Ty rampy nestojí téměř nic - pár profilů a kousky SDK. Do koupelen stačí udělat mezeru mezi kachličkami (dlažbou) a je to. U vany je to úplně nejjednodušší , tam jsem udělal jednoduchý odskok a překryl obkladem - cena=nula. Orientační osvětlení jsou ty nejlevnější downlighty z Aliexpressu, u kterých jsem ulomil ty držáčky spon co drží světlo v podhledu a natvrdo je přilepil na stěnu. No a protože jsou tenoučké, tak není potřeba ani instalační krabička pod světlem. Stačí vyškrábnout důlek v omítce a je to 🙂 Jediné opravdu drahé je ten onyx, ten se mi podařilo velice výhodně koupit, takže to se nedá nijak naplánovat. 

Většinou lidi řeší věci složitě u počítače a na různých diskusích, přičemž řešení bývá velmi jednoduché a i levné - ale člověk musí být přímo na stavbě a zamyslet se 🙂 Ne vždy platí, co je hezké musí být drahé 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Ještě doplním - třeba tu lesklou dlažbu jsme koupili v SIKU 300kč/m2 - pak ještě nějaká sleva. Vzal jsem jí do celého domu asi 3 palety. Levná a vypadá docela dobře 🙂 

Hlavně si to srovnat v hlavě a sladit to co nejlépe barevně, ať to není co krok to nápad 🙂 


   
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
 

@koldavideo jasně, ale i po těch malejch částkách to naskáče. Navíc s tou svépomocí je to u nás horší, chlap na to není (navíc je tak trochu levej, udělá to křivě a já jsem pak naštvaná). A já mám na starosti mládě, takže na to nemám tolik prostor.

SDK nepřímý osvětlení tam nechci, už i jen proto, že plánujeme stropní vytápění a ten SDK by zastínil nemalou část stropu, takže by bránil přenosu sálavého tepla. Vymyslím něco malýho, úplně u stěny. Možná jen nějaká dřevěná lištička a přemalovat ji stejnou malbou jako stěnu. A na ni by se pak shora oboustrankou lípnul ten profil s páskou. Čímž pádem by nebyl problém to demontovat třeba při malování.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2201
 

Low cost a stropní topení jde k sobě jak? Levnější je přece podlahové topení.


   
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
 

@kobra23 když se ty trubky zalejou do monolitickýho stropu, tak to vyjde cca nastejno. Ale myslela jsem low cost hlavně z hlediska designu - nechceme utrácet za svítidla v ix barvách s chytrým ovládáním a tak. Na podstatných věcech šetřit nebudeme, ale u těchhle kudrlinek kolem hodně řešíme poměr cena výkon.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  
Posted by: Baysha

@koldavideo jasně, ale i po těch malejch částkách to naskáče. Navíc s tou svépomocí je to u nás horší, chlap na to není (navíc je tak trochu levej, udělá to křivě a já jsem pak naštvaná). A já mám na starosti mládě, takže na to nemám tolik prostor.

SDK nepřímý osvětlení tam nechci, už i jen proto, že plánujeme stropní vytápění a ten SDK by zastínil nemalou část stropu, takže by bránil přenosu sálavého tepla. Vymyslím něco malýho, úplně u stěny. Možná jen nějaká dřevěná lištička a přemalovat ji stejnou malbou jako stěnu. A na ni by se pak shora oboustrankou lípnul ten profil s páskou. Čímž pádem by nebyl problém to demontovat třeba při malování.

Rozumím. Navrhuji předat mládě manželovi, převléknout se do montérek a huráááá na stavbu 🙂 Typ topení se mi nechce komentovat vůbec 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2201
 

Ach jo. S váma je to složité.

Cena podlahového topení bude vždy nižší, než stropní topení zalité do stropu. 

Účinnost podlahového topení bude vždy vyšší než stropního topení.

Ale vy si stejně pojedete tu svou s tím stropním. Takže hodně štěstí. My co nejsme tak bohatí abychom si kupovali levné (nefunkční) věci, budeme radši investovat do věcí kde cena/výkon má smysl.


   
smotek7 and nksh reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

🙂


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Na ohřev lustru dobrý 😀 ... tak se přece dělá teplé světlo ne?


   
Bery, smotek7 and nksh reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Stropni topeni je podla mna uplna picovina. Hlava prehriata a nohy zmrznute. Jedinu vyhodu by to mohlo mat v rezime chladenia, ale to su 4 dni v roku. Co sa tyka svetiel, ja uplne z duse nenavidim halogenove bodovky, kto si toto da do domu je podla mna samovrah a tyran. Ja mam vsade panely 20x20 cm a tie mi pridu uplne v pohode, ziadne oslepovanie ani nic podobne nepocitujem. Na normalnu miestnost stacia 2, osadene mam 4. Panely 60x60 uz vobec nemozu byt problem v nicom. Osvetlovanie stropu je alternativa, ale zaprve musi byt jedine biely, zadruhe sa to tazko realizuje, pretoze to osvetlenie musi byt pod rozumnym uhlom - ako uz niekto spominal nerovnosti stropu. Osobne si myslim, ze je to uplne zbytocna komplikacia.


   
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
 
Posted by: msk

Stropni topeni je podla mna uplna picovina. Hlava prehriata a nohy zmrznute. 

Úplně stejně bys mohl napsat o podlahovém topení "nohy spálené a uši mrznou". Obojí je úplně stejný nesmysl.


   
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
 
Posted by: Daver

Na ohřev lustru dobrý 😀 ... tak se přece dělá teplé světlo ne?

Tam, co bude světlo, se trubky vynechají, přeci.


   
ReplyQuote
Page 22 / 25
Share: