Forum

Forum

Notifications
Clear all

LED panel 600x600

371 Posts
45 Users
26 Likes
86.4 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 

Vyrobit by asi šly, ty led pásky jsou nalepene po obvodu na těch chladicích žebrech, pak nějaký rozptylový plast a je to, jen si nejsem jist zda to půjde vyrobit levněji než to koupíš na Ali. To už by se možná vyplatilo ty led pásky co jsou uvnitř vyměnit za 24V. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ake chladiace zebra mas na mysli? Este som ziaden panel nerozoberal.

Ja som myslel normalne rovny kus plechu, na neho priamo nalepit pasku, s rozumnym rozostupom by to ten plech snad mohol uchladit, nie?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 

Panely co mám já jsou řešené takto LED jsou nalepene na bocích. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Aha. Ja by som si to predstavoval nejak takto:

http://natural-nerd.com/diy-led-panel/

Ale aby to nebolo tak hnusne 😀

 

Alebo takto:

https://www.youtube.com/watch?v=7VxQ8QqtZPg


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 

No s tím prvním by mě manželka hnala 🙂 Bych se asi stěhoval sám. 

Ten druhy už vypadá lépe.

Typnul bych si ale ze ta konstrukce u velkých panelu bude shodná s těmi malými, jako chladič bude sloužit ten hliník po obvodu. Pak mi vychází koupit za par dolaru 24V pasek a vyměnit ho v hotově světle. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mas tip na existujuce tela s rozumnou cenou?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 

Ten zde inzerovaný, 2ks za 50USD mi přijde dost dobrý. Odeslané z Německa, takže nehrozí žádné DPH a clo. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

A bude paska po bokoch stacit so svietivostou? Viem, ze sa robia aj 20W/m, takze cca 48W na panel, len ten 90st uhol mi hlava nebere.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 

Tak to už se neodvažuji odpovědět....Panel má mít 36W a obvod je celkem 2,4m, to vychází 15W/m. Takže  stačit by to mělo. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@koldavideo - asi sa Ti ten panel nechce rozobrat a nafotit, ze? 😀


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Není problém. Jak bude trošku času (asi sobota) tak rozeberu a nafotím. Na cestě mám další panely. Vzhledem k tomu, že budu o dvou let opět stavět, tak bych se pokusil s číňanem domluvit na slevě a koupil bych cca 30ks, tak by snad mohla být větší sleva.

Otázkou zůstává, zda to má smysl tak dopředu kupovat, když zřejmě do budoucna půjde cena určitě dolů.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

BTW Nemate nekdo tip na LED panel do koupelny? 12-15w cca, IP44


   
ReplyQuote
 twik
(@twik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Protoze koldavideo nemel cas, tak sem si v mezicase svetla na zkousku objednal, jsou to 18W, bila barva, rozebral a prikladam fotky. Docela jednoduse udelane. Tzn. az jednou ledky dosviti neni problem vymenit za nove 🙂 Jinak z nemecka je to tady za 4dny, prodejce vetsinou strida den kdy prodava za plnou cenu a druhej den prodava se slevou takze si vyckejte na slevu. Tady ty 4ks 18W me stali 31,74EUR * 27kc= 857kc Cim vice jich koupite tim vyhodnejsi je cena. Poptaval jsem u nej neutralni barvu ale tu prej uz nebude prodavat, takze jen zluta nebo studena bila.

Svetla z ciny

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Do <i> ona je tam fakt led paska ?!?!??!??!!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

 

Ja umrem, vecer rozoberam podobne vyzerajuci LED panel co som kupoval a ak tam najdem pasku tak ma trafi 😀


   
ReplyQuote
 twik
(@twik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Taky sem cekal nejakou desku kde budou napajeny led diody... a ono je to takhle... zitra snad vyzkousim jak to sviti...


   
ReplyQuote
Page 2 / 25
Share: