Forum

Forum

Notifications
Clear all

LED panel 600x600

371 Posts
45 Users
26 Likes
84.2 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 
Posted by: cybermole

40W na okruh, je v podstatě na jedno to 10W RGBCCT světlo o průměru 170mm při plném výkoně.

To výkonové označení je trochu zavádějící - protože to má 10W WW + 10W CW + 10W RGB. Takže záleží jak to chceš používat. Každopádně 20m/50W na 1,5 vodič je ještě akceptovatelných  (4% úbytek na vedení)

Nevím, nevím s těmi 4%. Já těch světel připojuji 70 ks a hlídám aby nebyl úbytek více než 2%. Některé trasy mám i 25 metrů dlouhé. Bohužel je to již nějaká doba co jsem to řešil a za boha teď nemůžu najít zdroj informace proč max. 2%.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Záleží taky, jaký máš zdroj. Pokud si na zdroji nastavíš třeba 24,5V, tak potom bych se ani těch 4% nebál.


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

No loxone pise 1V max ubytok vid tu link a foto

dmx max 1v

Takze 100/24*1=4,16%

@Cyklonit

Napisal si ze 40m...teraz rozmyslam ci treba ratat dvojnasobok vzdialenosti ak mas svetlo od dimmera 20m tak pocitas 40m? podla mna iba 20m treba. 

 


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

Ano je potreba pocitat vzdalenost tam i zpet. Cyky 1.5 ma odpor 0.0125Ohm/m Cyky 2,5 0.0075Ohm/m a to vynasobit vzdalenosti tam a zpet a proudem. A vyjde ztrata napeti.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Jsem zvědavý, jak dlouho ten dokument vydrží funkční 🙂

Výpočet úbytku na vedení.


   
Boris reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Takže ty moje 2% je myšleno jedním směrem. Už jsem doma 🙂

Dlouho jsem teď nic nekupoval, ale jak velký je rozdíl mezi CYKY 3Jx1,5 a 3Jx2,5? Jestli pro sichr není lepší to tahat rovnou v 3Jx2,5


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 
Posted by: cybermole

Jsem zvědavý, jak dlouho ten dokument vydrží funkční 🙂

Výpočet úbytku na vedení.

K té délce do tabulky dopiš, že musí být uvedena délka vedení tam a zpět 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Není potřeba, je to zohledněno ve vzorci.


   
ReplyQuote
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 

je to celkom brutal, neviem, ci nebude fakt lepsie si spravit 2 centralne miesta pre zdroje a dimmery (jedno na prizemi a jedno na poschodi) v podhlade, kde bude mozny pristup a tam to natahat do hviezdy.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Já to řeším, tak že do každé místnosti přivedu silným kabelem 24V a do podhledu za LED panely dám jeden dimmer, vždy pro celou místnost.


   
ReplyQuote
(@bobesch)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 30
 

Ty jsi říkal, že jediný důvod proč dáváš dimmery až k panelům je vf rušení viď? Jestli si to dobře pamatuju tak, v tom jiný problém není a můžu v klidu táhnout z dimmeru umístěného v rozvaděči a bude to šlapat furt stejně? A co se týká výpočtů výkonů pro ty RGBCCT pásky, tak mi nejvíc budou žrát 20w, pokud to chápu správně, když pustím najednou naplno WW a CW =20w - s tím že pokud bych používal RGB, tak jen solo=10w?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@bobesch já bych to bral jen jako jeden z aspektů, nechci se opakovat viz.  https://www.vodnici.net/community/loxone-a-arduino/kompaktni-dimmer-od-loxone/

ve zkratce - tím, že do každé místnosti dotáhnu tvrdých 24V si hodně ulehčím práci v hl. rozvaděči, nezblázním se z plánování kabelů kvůli světlům, které budou stejně nakonec jinak než si je člověk vymyslí od stolu

s tím výkonem to máš správně


   
Boris reacted
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

BTW řešíte odvětrání/chlazení rozvaděče, když si tam nataháte hromadu 24V zdrojů? V tom vidím další výhodu decentralizace.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Jednoduše. Odtah z rozvaděče do rekuperace to řeší.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já mám v rozvaděči 24V zdroje o celkovém výkonu 1250VA a mám v rozvaděči jen 2 velké větrací mřížky a zatím jsem s tím neměl problém. Měřím si teplotu u zdrojů a max. teplotu sem tam měl cca. 32°C.


   
ReplyQuote
Page 17 / 25
Share: