Forum

Forum

Notifications
Clear all

LED panel 600x600

371 Posts
45 Users
26 Likes
84.3 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

A co tam vidis? Ja mam pres dimmery a nic zvlastniho na svetle (led pasek) nevidim, at ho ztlumim jak chci.

Myslis flickering? Pokud mas dimmer, ktery jede v radech kHz, tak nemas sanci nic videt. 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

https://photos.app.goo.gl/9ESgLDgrkZUE4ZwH9

je to přes loxone dimmer


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Dobry psycho. Neni to ale nahodou dano i snimkovaci frekvenci kamery? V idealnim pripade ma byt frekvence zdroje svetla a kamery stejna. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Přesně tak. 

Kde máš napsáno, že to naopak život nezkvalitňuje a neprodlužuje.


   
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 67
 

To je stroboskopický jev. Je to způsobené tím, že frekvence blikání světla a frekvence snímkování kamery jsou velmi blízké, ale ne totožné. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

No nie su ani nahodou totozne a ani nahodou blizke. LED dimmery operuju v kHz, lacne na spodku spektra povedzme 900-1200 Hz. Ale ano, to poblikavanie na zazname je interferencia tychto dvoch frekvencii. O vplyve na organizmus nemam paru, ale ked sme prezili desatrocia s 50 Hz obrazovkami dlhe hodiny denne, u kHz by som sa moc nebal (kedze na ne aj tak stale cumime denne ci uz v praci alebo do telky alebo do mobilu).


   
Bobesch reacted
ReplyQuote
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 
Posted by: dandytom

Momentálně je zkušební panel u kobry23. Napiš mu, určitě ti ho zašle. Jestli by měl někdo další zájem o nějaké množství tak si myslí že by se to dalo zase hromadně objednat. 

 

Níže předběžná tabulka pro zapis pro vytvoření poptávky u výrobce.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1tFBPOUOrsWowMS87bCehELsxpwcQJzbT2ELwHiJydQ8/edit#gid=0

LED panely jsou pro constant voltage CV. zle napěťové regulovat. Mám jich instalovaných cca 30 kusu v 10w a několik metru pásku. Pásky mě překvapily svou svítivosti a také kvalitou provedení. 

 

Ahoj, tiez by som poprosil o pristup k zoznamu. Vopred dakujem.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak já jsem pokusně koupil 10ks panelů 600x600 mm (36W). Jsou to klasické panely do podhledů. Cena byla 549,-Kč/ks 

Zatím jsem dal 2ks do čekárny a teď budu čekat jak dlouho vydrží 🙂

Kupoval jsem je u RED LED.


   
ReplyQuote
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 

Ake kable tahate k tym rgbcct panelom/pasikom kedze je to na 6 zil? Ja mam v plane 2 kable CYKY3x1,5mm pre kazdy okruh. Vzdialenost by mala byt vsade max zhruba 20m.


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

3x1,5, pri 40m a 24V je malo. Je mozne natahnout CYKY 7x2.5, dva draty pouzit na minus a mas zbylych 5 zil volnych. Pokud tedy chces rozsvitit vse. 

 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Osobne myslim, ze dve 3x2, 5 budou levnejsi a bude se s nima i lip pracovat. 


   
ReplyQuote
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 

na tych 20m, by mohla stacit aj 1,5ka, v plane mam max 40W na okruh


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

40W na okruh, je v podstatě na jedno to 10W RGBCCT světlo o průměru 170mm při plném výkoně.

To výkonové označení je trochu zavádějící - protože to má 10W WW + 10W CW + 10W RGB. Takže záleží jak to chceš používat. Každopádně 20m/50W na 1,5 vodič je ještě akceptovatelných  (4% úbytek na vedení)


   
Boris reacted
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Já mám 7x1 vždy o délce max 5m pro každé světlo zvlášť. Všechny mi končí na chodbě před každou místností, kde bude kazetový strop, tam umístím panel s relé/dmx/whatever/transformátory atd. ...  sice decentralizované řešení, ale dost se ušetří a přitom si zachovám maximální variabilitu a díky kazetovému stropu přístupné kdykoliv 


   
Boris reacted
ReplyQuote
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 

@cybermole jasne, dakujem za upozornenie, tak v tom pripade tam musi ist 2,5mm cyky, chcel som pripajat 4 svetla na okruh

@daver tiez dobry napad, u nas na poschodi by to snad slo aj tymto stylom


   
ReplyQuote
Page 16 / 25
Share: