X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

FVE

1,579 Posts
74 Users
134 Likes
164 K Views
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Co máte Victron … jak se vám shodují FC v těch nových funkcích co onehdá přidali ??

IMG 3835
IMG 3836
IMG 3834

   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

Ahoj, mám již několik let FVE od RCT Power (dnes vím, že jsme měl koupit něco jiného) a přes zimu bych rád využíval baterii v rámci spotových cen. Bohužel neumím přes MODBUS RTU zapisovat do střídače, co má dělat. Umím hodnoty jen vyčítat. Napadlo mě "oblbnot" měřící transformátory proudo, podle kterých střídač pozná, jestli má nabíjet, nebo vybíjet. Jsou zde proudová trafa 50A/16,6mA. Použil bych klasický malý síťový transormátor  z 230V na 24V pro každou fázi a přes loxone reguloval proud do snímače, kde jsou nyní napoijené proudové transformátory. Mám jen problém s určením směru proudu, když se jedná o střídavinu. Chápu to dobře tak, že když otočím vývody z transformátoru, tak se otočí směr proudu a měnič na to zareaguje, že jsou přetoky místo odběru? Děkuji za jakoukoliv radu. Petr


   
ReplyQuote
(@johny_mnemonic)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 58
 

@petrp o jaký přesně střídač jde? A je k němu alespoň mobilní aplikace, ve které jde kontrolovat nabíjení/vybíjení baterie?


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

@johny_mnemonic Jedná se o RCT Power Storage DC 10.0. Aplikaci mají pouze pro Android a IOS, u IOS verze nejdou nastavit všechny parametry. U verze pro Android funguje vše. Vyčítání hodnot funguje přes Modbus RTU, zde je návod:


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

ještě druhý návod s protokoly


   
ReplyQuote
(@johny_mnemonic)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 58
 

@petrp to nezní úplně beznadějně.

Tak pokud ta Android aplikace umí ovládat nabíjení baterky, mělo by jít odposlechnout co ta aplikace dělá, případně dekompilovat její kód a kouknout se do něj.

Takhle už vznikla nejedna integrace pro HA nebo Loxone. Co taky jiného, pokud výrobce nespolupracuje...


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

@johny_mnemonic tak mi teď to co píšeš zkouší kamarád, tak uvidím, co vymyslí... Já jsem ještě analogovej, proto bych to řešil obelháním proudových transformátorů. Když tak bych se ozval, třeba o radu. Zatím děkuji


   
ReplyQuote
(@hanssez)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
 

Posted by: @petrp

Ahoj, mám již několik let FVE od RCT Power (dnes vím, že jsme měl koupit něco jiného) a přes zimu bych rád využíval baterii v rámci spotových cen. Bohužel neumím přes MODBUS RTU zapisovat do střídače, co má dělat. Umím hodnoty jen vyčítat.

Bohužel jsem taky majitelem RCT, kde navíc dodavatel přes nespolehlivé custom uzavřené PLC vyčítá a mění parametry měniče. Šlo by nějak nasdílet nebo alespoň nakopnout správným směrem jak přímo z Loxonu vyčítat data z měniče napřímo?

 


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

@hanssez Musíš mít MODBUS Extension. Tabulku registrů a nastavení jsem tady zveřejňoval před několika příspěvky. Vyčítání funguje bez problémů. Přikládám šablonu, je uložená v :

c:\Users\xxxxx\Documents\Loxone\Loxone Config\Templates\Comm\

Ještě dotaz na Tebe, používáš Power Switch na ostrovní provoz?


   
ReplyQuote
(@johny_mnemonic)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 58
 

Případně pokud člověk nutně nepotřebuje Loxone zařízení, tak se dá ušetřit a použít nějaký ověřený převodník z Modbus RTU na TCP. Třeba Waveshare můžu určitě doporučit. Funguje mi už víc než rok bez jediné chybičky.


   
ReplyQuote
(@hanssez)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
 

powerswitch nemámá, je to custom integrace na zakázku bez něj, kdy odečítání je přes externí 3F modbus elměr. V mém případě tak měnič je v režimu modbus master a vyčítá elměr aby věděl o dodávce/odběru. Takže to vypadá že u mě tohle nasazení a config použít nepujde, protože pro použití je potřeba mít měnič nastaven jako modbus slave.


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

PowerSwitch je jen pro ostrovní provoz. To mě zajímalo jen jak to funguje. Já s tím mám nějaký problém, ale ještě jsem to hlouběji neřešil.

Aby se ti uvolnila 485 s Modbus, musel by si nahradit ten elektroměr PowerSensorem, který to měří přes proudová trafa. Pokud máš baterku, tak by to mělo být rychlejší v rámci regulace (nabíjení-vybíjení - přetoky)


   
ReplyQuote
(@hanssez)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
 

ostrovní režim mám i bez toho powerswitche. Je to nějak custom na zakázku s RCT dělaný klon powerswitche, proto je tam i ten modbus elměr místo power sensorů.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Cau, tak vdaka @kobra mam nahodenu FVE treti den. Pocasie praje, takze spotreba z CEZ skoro 0. Mam to uz preintegrovane s grafanou, takze jak to budem finalizovat, tak sa tu podelim o vysledky, keby ste o to mali niekto zaujem (studer).


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@dusanmsk parada!

Od 15.3. mam dole jistic a jedu 100% z fve.

SmartSelect 20240409 115217 Loxone

 

Tu grafanu bych taky rad rozchodil nekdy 😉 porad mas heslo do meho systemu 😜


   
ReplyQuote
Page 104 / 106
Share: