Forum

Forum

Notifications
Clear all

eVodnik

25 Posts
10 Users
0 Likes
2,298 Views
(@fidko2000)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 7
Topic starter  

Dobry den.

Nechal som si nacenit system eVodnik evodnik.cz (vodomer, elektromagneticky ventil, jednotka, cloud - vsetko spolu 990eur bez prace za nainstalovanie a bez dopravy).

System ma primarne sluzit ako ochrana proti vytopeniu a uniku vody.

Mate niekto skusenost s tymto systemom?

 


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Tak ted nevim, jestli se tu snazite delat reklamu vlastnimu systemu, nebo jestli to myslite fakt vazne.

Prvni post, hned pekne zkraje link na cizi produkt, navic pekne s reklamnim popisem.

K tomu produkt za nesmyslne vysoky penize, ktery spolu s Loxone nedava moc smysl, protoze si to kazdy muze udelat za nasobne mene penez.

 

Takze, pokud ma byt dotaz vazne, tak mi to prijde jako naprosty nesmysl.

26.000CZK, navic bez prace, imho nesmysl.

Cizi cloud, tzn pustit si do domu dalsi firmu, pekne jim dat pristup k domaci siti, opet nesmysl.

 

 


   
ReplyQuote
(@fidko2000)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 7
Topic starter  

@l

Pozdravujem.

Srandu si nerobim a ani ziadnu reklamu. Link som pridal pre niekoho, kto nema predstavu o aky system ide a ako ma fungovat.

Taku cenu som dostal od vyhradneho distributora na Slovensku. Neviem ako sa pohybuju ceny za tento system v CR.

Dakujem za reakciu.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Neverim vam ani slovo. Nikto normalny neda 1000 eur za "system" proti vytopeniu. Zaplavove cidla stoja par korun, kolko krat su sucastou alarmu (napr. jablotron), takze staci elmag ventil a povedzme zdroj a rele. K comu by k tomu bol "cloud" netusim. Sme na fore bastlicov, ktori podobny "system" vysmrknu za jednotky tisic kc.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: @fidko2000

Dobry den.

Nechal som si nacenit system eVodnik evodnik.cz (vodomer, elektromagneticky ventil, jednotka, cloud - vsetko spolu 990eur bez prace za nainstalovanie a bez dopravy).

System ma primarne sluzit ako ochrana proti vytopeniu a uniku vody.

Mate niekto skusenost s tymto systemom?

 

Dnes je 1.4.? (Apríl)


   
ReplyQuote
(@fidko2000)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 7
Topic starter  

@dusanmsk

evodnik

System som este nezakupil, informoval som sa iba o cene. Prikladam cenovu ponuku. Uvedomujem si obsah aj prinos fora. Mnohe veci si viem urobit, ale nie vsetko chcem riesit svojpomocne. System proti vytopeniu by mohol byt jednym z nich. Zaplavove senzory poznam.

Tento system ma detegovat unik vody na zaklade prietoku vody vodomerom. Da sa instalovat do vodomernej sachty. System by mal zareagovat napr. na prasknutu trubku v priecke, pretekajuci zahradny ventil a pod. Mozno by sa to dalo riesit aj zaplavovymi senzormi, ale to si neviem realne predstavit.

S wifi jednotkou a cloudom tiez nie som stotozneny, ale v inom prevedeni to nemaju :(.

Dakujem za reakciu.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Pár hodin čtení zde na fóru a uděláš si to do 100 Euro sám.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja mam vodomer s pulznym vystupom, ktory citam v loxone, takze funkcia "detekovat unik vody na zaklade prietoku vody " u mna znamena minutu prace a 0 penazi (kedze ten vodomer uz mam, inak asi 800 kc ci kolko stal).

Pokial by sme pripustili ze nie si reklamny troll a bavili sa normalne, tak by som povedal, ze su to uplne vyhodene prachy. Malokedy rozdrapi trubku tak aby to slo detekovat prietokom, skor to bude niekde uchcavat v stene alebo na spoji na stene (rohacky, ventily).

1000e je zhruba to co som ja dal za komplet loxone (ok, mam len server, extension a 1wire, zvysok som si spravil vlastny), takze aj keby som zacinal z nuly, tak neviem ci miniserver + air + air flood senzor by nevysiel na menej penazi a mam univerzalny zaklad k riadeniu domu a nie len detektor vody za liter.

Ale ked si to kupcu najde, nemam nic proti. Ako pise Kobra, za par korun to clovek vysmrkne nejakym mikrokontrollerom, najviac na tom bude stat ten ventil a vodomer.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Nemuzu si pomoct, ale muj vnitrni SPAM radar mi rika, ze je to reklama ;-). Vlakno tu ale necham, at si o tom produktu i cene mohou precist ostatni, protoze cenovka je fakt vic nez vtipna.

Cely produkt se pomoci Loxone (nebo nedejboze jinych, jeste levnejsich komponent) da udelat za zlomek ceny.

Pokud tedy @fidko2000 myslis dotaz opravdu vazne, tak odpoved je, NE, NEKUPUJ TO.

Pokud to ma byt reklama, tak snad si potencionalni kupci diky tomuto vlaknu uvedomi, jaky predrazeny nesmysl to je.

 

PS: Pokud bych psal nekdy dotaz na nejake technicke forum, na produkt co chci koupit, tak bych fakt nevolil formulace jako "Tento system ma detegovat unik vody na zaklade prietoku vody vodomerom. Da sa instalovat do vodomernej sachty.....". To jsou typicke marketingove kecy jak vytazene z nejakeho letaku ;-).


   
msk reacted
ReplyQuote
(@orlik80)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 44
 

Mimochodem podobny system nabizi i firma Grohe. Jmenuje se Grohe Sense Guard a sezenes ho za nejakych 11000Kc.

Jak ale psali kolegove, nema to v nasem pripade moc smysl.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No, mozno to instalovanie do vodomernej sachty je zaujimave. Ja uz treti rok v hlave riesim, co s odbockou na zahradny ventil, ktoru som si (ja curak) nechal spravit v (permanentne zaplavenej) vodomernej sachte.

Zatial to vzdy na zaciatku sezony pustam rucne (znamena krompacom odklopit betonovy poklop, zobrat hi-tech self-made nastroj (=dreveny hranol s vyfrezovanou drazkou aby do nej zapadla rukovat ventilu), jebnut ho do sachty, otocit ventilom, zaklopit poklop. Plus cele to zopakovat pred odchodom a po navrate z akejkolvek dovolenky, bo zahradnemu ventilu neverim (zatial len trubka trciaca z travniku).

Kabelaz do sachty pripravenu mam, ale elmag ventil co moze byt permanentne pod vodou som zatial nenasiel.


   
ReplyQuote
(@fidko2000)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 7
Topic starter  

Dakujem vsetkym za rekcie. Pravdepodobne si to nakoniec zbastlim sam.

Este otazka: Aky vodomer vybrat do vodomernej sachty?

Presiel som vlakno o vodomeroch, prevazne maju ludia skusenost so zn. Enbra. Na znacke mi nezalezi, hlavne nech vie spolahlivo merat aj v zhorsenych podmienkach. Pri poslednom odpocte vodomeru, som stav vobec neodcital, lebo bol cely zaroseny. Ak by vzdialene odcitanie bolo realizovane napr. opticky (cidlo instalovane na priehladnom skle nad ciselnikom), tak sa obavam, ci meranie bude presne.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No do vodoměrné šachty ti asi nikdo nic nedovolí 🙂 a dělat hlavní ventil jako elektromagnetický je úplný nesmysl. 

Docela bych chtěl vědět jestli si to nějaký jouda koupil? 🙂


   
ReplyQuote
(@fidko2000)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 7
Topic starter  

@koldavideo

Vo vodomernej sachte mam pakovy ventil na privode, vodomer, pakovy ventil na odvode. Vodomernu sachtu povazujem za bod, kde mi vodarne odovzdavaju sluzbu. O vsetko pred vodomerom sa staraju vodarne, o vsetko za vodomerom sa staram ja. Nevidim prekazku, preco by som si povodny vodomer bez vzdialeneho odcitavania stavu nemohol vymenit za vodomer, ktory to vie a za neho zapojil elektromagneticky ventil. Nasledne by som nahlasil zmenu vodomera na vodarne. Ak uvazujem zle, oprate ma.


   
ReplyQuote
(@orlik80)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 44
 

@fidko2000

No myslim, ze vodomer neni tvuj a je zaplombovany a je v majetku vodaren... takze si ho nemuzes jen tak vymenit... navic je pravidelne kalibrovany a meneny prave tvym dodavatelem.

Pokud mas dostatecne velkou sachtu, tak si asi muzes dat svuj vodomer za nej.


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: