X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

ARI UFR + vodomer

12 Posts
6 Users
0 Likes
2,161 Views
(@juraj)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 74
Topic starter  

Ahoj,
narazil som tu v článkoch na UFR v kombinácii s impulzným vodomerom (ako spätná klapka zlepší presnosť merania). Kontaktoval som viacero obchodov ohľadne UFR. Nakoniec sa ozvali iba z www.avkvodka.cz.

Plánujem zapojiť doporučovaný vodomer ENBRA (výstup: 0,3 l/imp, závit: 1"): https://www.mikromarz.com/www-mikromarz-cz/eshop/50-1-Vodomery/0/5/712-ENBRA-ER-AM-3-4-pulsni-vystup-studena-voda a UFR.

Z obchodu mi doporučili na základe ceny/výkon: UFR PN16 s telom vyrobeným z vyztuženého nylonu a pripojením 1“ female X 1” female. Cena: 1 600,- Kč bez DPH.

Pripájam dokumentáciu k UFR, ak by niekto potreboval. 

.
Máte niekto reálne skúsenosti s touto kombináciou?


   
Quote
Topic Tags
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Ahoj, jenom doplňuji, že ARI UFR má v dané firmě nastarost pan Slavata Tomáš projektový inženýr, nabídkové oddělení, viz https://www.avkvodka.cz/kontakty

Ostatní lidé v té firmě o ARI UFR nic neví ... takže přidávám kontakt na správnou osobu.

This post was modified 4 years ago by Stingray

   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

jen davejte bacha, na co ten vodomer pripojujete, 0.3l/imp je slusna diskoteka na vstup a asi to malo ktere zarizeni 3. strany zvladne obslouzit. 


   
ReplyQuote
(@juraj)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 74
Topic starter  

Ahoj, ja som nakoniec komunikoval s firmou ATJ (pán Pavol Nemeš - http://www.atjslovakia.sk/kontakty)

Mal som s pánom dlhší rozhovor, kde sme UFR podrobne prebrali. Spomenul, že majú klientov (nemohol menovať komu klapku dodávajú), ale vačšinou ludia nič o UFR nevedia a nie je bežné, že by ju kupovali. Čudoval sa, že mám o klapku záujem a podotkol, že prakticky idem sám proti sebe ak si ju namontujem súkromne. Hovoril, že sa naopak stretol s tým, že ludia majú doma dômyslený systém, ktorým su schopný "nakvapkať" celé sudy vody bez toho aby sa vodomer pohol 😉

Kúpil som UFR Perlon 3/4 x 3/4, za cenu 26.40 Eur.
Vodomer som zatial nenamontoval, plánujem pripojiť rovno na Extension, prípadne miniserver (to by malo fungovať).


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Přesně tu Enbru modifikovanou od Mikromarz a ARI UFR mám. Dneska jsem konečně podnikl pokus a teda hodně velké zklamání. Nechal jsem kapat kohoutek, za hodinku nakapalo 0,6l, ale impulz nepřišel žádný.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Přes noc jsem nakapal další 2 litry a ani se to nehlo.

Je tu někdo další, kdo má taky ARI UFR? Zkoušeli jste to?


   
ReplyQuote
(@gorgar91)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 21
 

Kedze som na toto forum info o ARI asi priniesol ja, patrilo by sa ozvat 🙂 ja som to testoval ked som si to nainstaloval , uz su to neake roky a  vtedy to fungovalo .. dal som kvapkat kohutik aj teraz .. uvidime ci sa to ukaze 🙂 dam vediet ..  vodomer mam 1 l/ impuls


   
ReplyQuote
(@gorgar91)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 21
 

Teraz ma tak napadlo , ze to dost zalezi aj ake dlhe mas potrubie za tym ARI k miestu kde "kvapkas" .. co viem to ARI funguje na poklese tlaku  za nim a rozdiele tlakov pred ari a za ari ..  prezeniem to .. ale ak mas objem vody v potrubi 30 litrov a odkvapkas 0.6 , Ari sa este asi neotvori .. tlak klesne malicko ...  tym padom sa ani vodomer nepohne .. neviem ako u teba .. ale u mna to tak "sklblo" ked sa ari otvorilo po "nakvapkani" ..  a az to otvorenie sposobilo pohnutie vodomeru .. do vtedy si to smelo kvapka a vodomer sa ani nepohne

 

ja mam tento vodomer :

http://gastrade.sk/nova/home/95-cdonetrp15251105090c-r160sp-.html

dodatok > 

tak test som skoncil , polovicka uz chce pustit vodu, ale dal som kvapkat vodu z kohutika a za tu hodinu co kvapkala voda mi spravilo impulzy dva  a vylial som dva litre vody .. ale spravilo ich naraz az ked sa otvorilo ARI .. po prvom litri nic .. ziaden impulz ..  takze ak pozrem dokumentaciu k mojmu vodomeru ze detekuje prietok od 5 l/ h - tak som vdaka ARI ocividne zlepsil tento parameter .. takze to funguje .. 

Ak by si chcel este presnejsi vodomer, popozeraj ultra zvukove vodomery .. ale tie co som ja pozeral stali 150 eur a viac a to som nebol ochotny dat .. ich rozbeh je cca od 1.5l /h a ten ti uz bude davat impulz presnejsie 🙂  

neviem co od toho ocakavas ty .. ale ja to, ze mi to "zdedekuje" unik vody .. kvapkanie rychlostou 2l za hodinu je ozaj pomale .. a presne to som chcel .. ked nebudem doma alebo v noci ked nemame spotrebu a ja budem vidiet v loxone spotrebu viem ze mi to niekde unika .. je mi uz jedno ci uniklo 5 l alebo  presne 1l . presnost vodomeru tym nezlepsis .. 

 

v tvojom pripade ak spravne citam parametre , mas rozbehovy prud 15l /h takze vsetko pod to ani vodomer nezbada 🙂 ..  je jedno ze mas impulz 0.3 l , ak voda kvapka pomalsie .. vodomer to nezbada a impulz neposle .. Ari ti to podla mna znizi o dost a to dost je podla mna dlzka a objem potrubia co mas za nim .. ked v nom poklesne tlak ari sa otvori .. a tvoj vodomer zbada ze je "unik" .. len to proste dlho trva az kym mozno odkvapkas 5-10-15  litrov vody tak aby klesol tlak za Ari ...potom ked sa ari spusti , doplni ti do potrubia chybajucich 5-10-15 litrov na vyrovnanie tlaku a to uz tvoj vodomer podla mna zbada ... takze skus testovat dlhsie kvapkanie .. treba ist na dovolenku mimo domu 🙂 

aspon takto chapem a vidim realne funkcnost toho Ari ventilu ja ... 

 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

To by mohlo byt ono, potrubí je hodně, vypustím dost vody po uzavření hlavního přívodu.

Taky jsem to chtěl na detekci prokapávající vody. Bohužel detekovat kapající kohoutek až po týdnu není, co jsem si představoval. Smůla.


   
ReplyQuote
(@tuttle)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
 

Ahoj, @gorgar91, @juraj, @aleq,

mohl bych se zeptat na vaše zkušenosti s UFR po letech od postů v tomto vlákně? Předpokládám, že to máte na hlavním přívodu vody do domu. Nezpůsobilo UFR za tu dobu nějaké problémy?

Díky, Vláďa


   
ReplyQuote
(@gorgar91)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 21
 

@tuttle za mna stale ok … tak ako som pisal, nainstaloval som to pred rokmi a uz ani neviem ze to mam, robi si to snad stale svoju robotu … problemy to nesposobilo ziadne 🙂 ake by malo ?


   
ReplyQuote
(@tuttle)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
 

@gorgar91 Díky za odpověď. 🙂

Pokud si někdo v poslední době koupil vodoměr, který jde co nejjednodušeji zapojit do Loxone pro měření spotřeby studené vody celého domu a ten bez problémů funguje, uvítám tip. Nechci koupit blbě, testovat, vracet to a tak. Nacházím diskuse jen starší, proto se ptám letos. Děkuju.


   
ReplyQuote
Share: