Forum

Forum

Notifications
Clear all

Koupelnový radiátor

6 Posts
4 Users
1 Likes
739 Views
Solcik
(@solcik)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
Topic starter  

Zdravím zde všechny, mám dotaz. Vybral jsem si koupelnový radiátor. vzhledově perfektní, ale rozhodně za něj nejsem ochotný dát 50tis.
Tak jsem nechal vyrobit v zámečnické dílně jeho kopii.
Už z konstrukce je patrné, že pokud bude vytápěný pouze el. patronou, voda se neprohřeje celá, ale sotva půlka, protože nemá jak cirkulovat. Po namontování a zkoušce tomu opravdu tak je.
Jde mi jednu věc, proč tedy výrobce nabízí i čistě jen elektrickou verzi?
To si ho jako koupím za ty nekřesťanské peníze a bude mi topit jen spodní půlka a to sotva? Nebo mají nějaký fígl? Lejou do toho něco spešl, co se prohřeje až nahoru???
Děkuju za názory

 

image0
image0 (1)

   
L reacted
Quote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Já mám radiator také čistě elektrický, ale ten má v sobě propletený topný kabel.

 

 


   
ReplyQuote
Solcik
(@solcik)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
Topic starter  

Aha, propletený kabel a je zalitý kapalinou?  To si neumím představit, že tímhle protáhnu topný kabel, cca 6 metrů, navíc by musel mít výkon cca 80w na metr.. to se snad ani nedělá ne?


   
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Jako to nevím zda tam je kapalina... Spotřeba je cca 200w na vytápění to není, spíše na usušení ručníku po koupání atd...

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

To nieje radiator, je to len dizajnovy doplnok.
Max drziak na uteraky a osusky.


   
ReplyQuote
(@juraj)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 74
 

Ja som zvažoval niečo takéto ( https://www.otopne-zebriky.cz/elektricke-susaky/flex-u-pax,-elektricky-susak,-5-ramen,-455-mm,-chrom-dry-fu-5-450.htm ), ale zatial nebol budget.

Každopádne tam majú všetky sušiaky k kategórii odporový drôt, aj niečo podobné ako máš ty len menšie: https://www.otopne-zebriky.cz/elektricke-susaky/elektricky-susak-rucniku-smedbo-500x525-fk707.htm


   
ReplyQuote
Share: