X
Forum

Forum

Zdražení Loxone
 
Notifications
Clear all

Zdražení Loxone

126 Posts
31 Users
15 Likes
23.2 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

jasne, s timhle souhlasim. prvotni instalaci proste musi delat osoba zkusena, protoze nejen ze to umi, ale hlavne i vi jake komponenty pouzit.

problem u loxonu je prave ten, ze nema nejake dvoji rozhrani. Jedno, kde by bylo mozne delat pokrocile veci a druhe, kde by sly delat uzivatelske blbustky. A ty by prave vyresili hromadu drobnosti.

Proc by si treba clovek nemohl rict, ze chce zmenit co dela tlacitko na zdi. Je to snadne, jen predratovat tlacitko na jinou funkci.

Samozrejme, pokud je potreba upravit rizeni tepelneho cerpadla, nemelo by to uz delat BFU. 

A to je presne tech 80:20. Schvalne @milanv, jak casto uzivatele volaji kvuli vecem, ktere by si zvladli udelat ( v nejakem lepsim rozhrani, nemluvim ted o stavajim loxone ) sami, a jak casto chteji nejaky komplexnejsi zasah.

Porad si proste myslim, ze pokud se system na zacatku spravne pripravi a nastavi, spoustu veci by si melo BFU udelat samo.

Nastaveni casu zaluzii, nastaveni tlacitek, casy spinani,... Jasne, neco uz jde primo v app (treba ty casy). A presne takhle by podle mne melo jit vic veci.

Aby ten uzivatel nemel pocit, ze je zavisly na Loxone partnerovi. Ale aby vedel, ze drobne veci zvladne sam, i kdyz neni ajtak.

Diky tomu by pak pribilo mnozstvi instalaci a ubyla ta drobna prace. Takze by Loxone partneri mohli vice projektovat/navrhovat/zapojovat a mene delat support na blbiny.


   
KaZaN reacted
ReplyQuote
KraX
 KraX
(@krax)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 14
 

To je právě to, v čem se pletete...

v aplikaci (myslím Loxone Smart Home App neplést si s Loxone Config ) je s každou verzí více možností uživatelského programování. To, co jde, nebo nejde nastavit a jak rychle funkce přibývají je jiná otázka...


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Jenže L jede na verzi 8, tsk to nezná.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

Pravda, pokud neco pribylo timto smerem, tak o tom nevim. Zakrnul jsem na verzi 8, kde je jeste miniserver naprosto rychly a bezproblemovy ;-).

Takze pokud se Loxone timto smerem vydal, tak jedine dobre. Bohuzel je to zrejme duvod, proc miniserver nestiha a dela spoustu jinych problemu. Na to by to chtelo novy (a uz dlouho slibovany), aby napriklad stihal zpracovavat UDP pakety rychleji nez par za sekundu 😉


   
ReplyQuote
KraX
 KraX
(@krax)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 14
 

to je více než dva roky 🙂 No tak jinak, u současné verze nezaznamenávám žadný výrazný pokles výkonu (a to ani s plným logováním). Věřím, že zpomalení může být u některých podverzí... Mohu se zeptat na co konkrétně UDP?


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: KraX

to je více než dva roky 🙂 No tak jinak, u současné verze nezaznamenávám žadný výrazný pokles výkonu (a to ani s plným logováním). Věřím, že zpomalení může být u některých podverzí... Mohu se zeptat na co konkrétně UDP?

cez UDP vies integrovat dalsie systemy co Loxone normalne nepodporuje


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

presne tak. dva roky a stale loxone nespravilo nektere UX fails ktere udelalo ;-).

ad vykon, rozhodne nejde o podverze. mam vyzkousenou radu verzi a s kazdou dalsi se vykon zhorsuje.

Jde o obycejnou smycku, ve ktere se prijimaji UDP pakety o velikosti cca 200B. pres streams je otevreny kanal a ten pres wait-read-wait-read zpracovava (jelikoz Loxone nema zadny multithreading nebo asynchroni zpracovani).

Bohuzel, pokud prijde vice paketu za sebou behem jedne sekundy, tak se zacne na sitove karte Loxonu tvorit z UDP paketu fronta. a i kdyz jde jen o blbe cteni techto paketu, tak uz pri tomto mnozstvi je Loxone program pomalejsi ve cteni nez v rychlosti prijmu paketu.

Pokud se situace dostatecne dlouho opakuje, zaplni se sitovy buffer a pakety se zacnou namisto zahazovani nahodne prepisovat, takze dojde v bufferu k totalnimu chaosu.

A to ma za nasledek vetsinou crash miniserveru.

Mam to relativne presne zdokumentovane a vyzkousene na rade verzi, protoze tento muj program v soucasne dobe vyuziva nemaly pocet uzivatelu.

Problem vetsinou nastava u zarizeni, ktere generuji vysokofrekvencni impulzy, jako napriklad elektromer s 6kw zatezi, cidlo vetru, nebo enormni test klikani ;-).


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

@killeriq: On je Loxone partner, on nesmi. To by ho Velky Zeleny potrestal 😉

Velky Zeleny uz dokonce zminuje nas blog (samozrejme bez odkazu, ale dostatecne vymluvne) ostatnim stavitelum jako ukazku ztelesneni zla a toho, jak presne nepostupovat, a durazne varuje sve zakazniky pred podobnymi praktikami.

 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Hmm potrestal? myslis ze to maju niekde v podmienkach? ked im robi obrat moze im to byt fuk, ak vie co robi a dava to nejakemu zakaznikovi a vie na to poskytnut zaruku / servis, tak v konecnom dosledku je len partner a takych firiem s ktorymi spolupracuje moze mat viac.

ale vlastne je mi to fuk ako to maju, je aj DE forum a to im urcite robi este vacsiu radost 😀


   
ReplyQuote
KraX
 KraX
(@krax)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 14
 

😀 ono upřímně, velký trafik na udp je síťová noční můra 😀 Ale jsem zlý zelený skřítek 😀 Každé síťové zařízení se dá zahltit udp pakety (DOS útok). Proto se novější systém může zpomalovat...

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

@killeriq: z toho co jsem slysel z ruznych zdroju "jim" to rozhodne jedno neni. nuti je prodavat jen jejich zelene zarizeni a integrace cehokoli jineho pro nektere partnery znamenalo i sebrani lepsiho statusu. 

@krax: Tak zas tak horke to s UDP trafikem neni, ne? Proc by mela byt UDP nocni mura, nebo proc by ho to melo zahltit opravdu netusim. Bavime se tu o 10ti paketech za sekundu o velikosti 200B. UDP je dimenzovano a vyuzivano v uplne jinych objemech a naprosto bezproblemu.

Navic to zvladne i blbe stare RaspPI 1 s NodeRED, nemyslim ze je duvod, aby to nezvladl Loxone. 

Spis mi to prijde jako klasicky Loxone alibismus, ze je UDP zle a chybove a proto se nema pouzivat. Idealne by se totiz melo pouzivat Air a Tree, ze? 😉

 

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No tak miniserver je na zlomku cpu vykonu rpi, ale samozrejme to neznamena, ze by nemal zvladat parsovat udp stream kludne v desiatkach Mb a pritom si od nudy vrtat prstom v nose.

BTW dost nechapem o akych velkych instalaciach sa tu bavite, ked rodinne domy nie su pre loxone lukrativne. Ja som na limity loxone narazil uz v obycajnom rodinnom dome relativne rychlo (nemyslim hw limity, ale to, ako sa to programuje a co to vsetko zvlada). A dospel som do nazoru, ze je to picovina na ohurovanie bfu rgbw led paskami. Koniec koncov ten ich showroom v CB je toho dokazom. Nedokazem si predstavit tym riadit nejaku vacsiu budovu, resp. zlozitejsi system. Ano, osvetlenie a zaluzie a led pasky kludne v stovkach kusov, ale na cokolvek zlozitejsie je to uplne nepouzitelne. Naprogramovat v tom len blbe riadenie kurenia pomocou tepelneho cerpadla s prepinanim ohrevu bojleru a nejakou lepsou inteligenciou len pomocou logickych blokov je total pita, uz som to po x pokusoch vzdal a postavim to radsej to vedla na rpi. Len ako priklad.


   
L reacted
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: L

@killeriq: On je Loxone partner, on nesmi. To by ho Velky Zeleny potrestal 😉

Velky Zeleny uz dokonce zminuje nas blog (samozrejme bez odkazu, ale dostatecne vymluvne) ostatnim stavitelum jako ukazku ztelesneni zla a toho, jak presne nepostupovat, a durazne varuje sve zakazniky pred podobnymi praktikami.

 

@L

Fakt??? kde to zminuji, mas odkaz? :))) 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já mám z Loxone importéra smíšené pocity. Na začátku obecné nadšení jak pro technologii tak pro práci a posléze trošku až arogantní jednání. Hlavně jsem to pocítil v okamžiku, když jsem dělal intergraci bazénové technologie do Loxone. Nejprve jsem se dočkal absolutně nečekané odpovědi, posléze jiný pracovník by rád kdybych hotové řešení zaslal. Tomu prostě nerozumím. Nakonec jsem žádal o technickou podporu na docela jednoduchou věc s tím, že jsem dostal odpověď, že to v loxone nejde udělat. Když jsem poslal správné řešení dostalo se mi odpovědi, že jsem přece jen lidé a nikdo nemůže vědět všechno - ale podle mně základ by asi technická podpora měla znát. No asi je to o lidech.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Problém je migrace lidí u Loxone v ČB. Stále je někdo opouští a někdo nový přichází. Inzerce na obsazení pracovního místa se objevuje skoro každé 3 měsíce. 


   
ReplyQuote
Page 6 / 9
Share: