X
Forum

Forum

ovladani garazovych...
 
Notifications
Clear all

ovladani garazovych vrat

23 Posts
11 Users
0 Likes
8,331 Views
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

mate niekto skusenosti ako zapojit a ovladat motor od somfy na garazovych vratach

IMG 2397
IMG 2396
IMG 2395

   
Quote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Mezi 3 a 1 máš kontakt a pokud to chceš přes Loxone, přidal bych dva magnety, ať máš přehled, v jakém je stavu.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

Magnety mam pripravene - tie mam na vsetky okna a dvere. Ide mi o to, akou znernicou je somfy motor treba pripojit? nikde som to nenasiel


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já mám teda pohon Marantec. Ale spojuju tam svorky 1+2.

Bral jsem to přes Lomax a když jsem jim napsal, tak mi poslali návod na pohon, kde to bylo popsáno.

Kdyby se někomu hodil tak tady:

A vím, že prodávají i Somfy pohony. Zkus jim teda napsat, třeba ti ho taky pošlou.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

Nasiel som priamo na somfy strankach. Keby to niekoho zaujimalo, tak je to tu:

https://www.somfypartners.cz/navody/navody/brany-a-garazova-vrata/pohony-pro-garazova-vrata/dexxo-compact

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Asi to nebude patřit přímo do tohoto vlákna ale potřeboval bych radu.

Neřešil někdo z vás čidlo k bráně?

Mám vedle domu bránu (kyvnou - jednokřídlou), která se otevírá směrem ven do ulice. Potřeboval bych hotové řešení - asi IR čidlo nebo ultrazvuk, které by hlídalo prostor před bránou. Pokud bude před bránou překážka, brána by se zastavila, nebo vůbec neotevřela.

Občas mám před bránou zaparkované auto, takže pokud bych omylem otevřel bránu asi by se to autíčku nelíbilo. 


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Nejčastěji se dávají stejné čidla, jaké máš na projetí. Dáš je na sloupky a zapojíš na stopku.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Otázka je jestli je kolda schopen umístit někam rozumně tu odrazku co vrací IR do čidla? Pokud ano, tak to bude asi nejjednodušší řešení.


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

A pokud bude možnost dostat tam kabeláž, tak to bude 100%.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Kabeláž už tam nějakou mám. Umístění čidla asi v soklu domu, mám tam vyvedený UTP kabel a odrazku bych mohl dát na sloupek umístěný úhlopříčně. Brána je široká cca 3m. Nemáte někdo nějaký přímý odkaz na vyzkoušené řešení? Nechce se mi to bastlit 🙂

IMG 2541

   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Není to bastlení. Záleží na pohonu, který používáš. Některé řídící jednotky mají pro tyto čidla speciální svorky, u kterých naprogramuješ, jestli  mají sloužit pro ochranu (tvůj případ ) nebo pro otevírání brány.

Pokud zapojení není v manuálu, použiješ svorky stop, ty jsou k tomuto určené.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ach taak. No tak to musím zjistit na jaký typ motoru je brána připravena. Díky.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jakým způsobem máte v Configu udělané ovládání garážových vrat, které mají pouze 1 vstup (= 1. impuls vrata otevře, 2. impuls vrata zavře).

Když použiju blok Vrata, tak se mi v app zobrazuje blbá ikona se 2 tlačítky (1 pro směr nahoru a 1 pro směr) - což já tam potřebuju mít pouze 1 tlačítko.

A když chci použít blok Tlačítkový vypínač, tak ten nemá možnost zobrazení v app.


   
ReplyQuote
(@peterp)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 4
 
Posted by: radek

Jakým způsobem máte v Configu udělané ovládání garážových vrat, které mají pouze 1 vstup (= 1. impuls vrata otevře, 2. impuls vrata zavře).

Když použiju blok Vrata, tak se mi v app zobrazuje blbá ikona se 2 tlačítky (1 pro směr nahoru a 1 pro směr) - což já tam potřebuju mít pouze 1 tlačítko.

A když chci použít blok Tlačítkový vypínač, tak ten nemá možnost zobrazení v app.

Radek: Uz si vyriesil tento problem?

Mam otazku: Mam motor Hormann Promatic 3, na ktory mam pripojene klasicke bezpotencialove tlacidlo na stene(to funguje na otvorenie/zatvorenie). Mam vsak natiahnuty kabel taktiez k loxonu/ Ako z loxonu zaslem impulz na svorky Promatic 3 tak aby motor zdetekoval impulz? 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Nejde to tak jednoduše. Mám taky Hormann - Supramatic. Nokec jsem to vyřešil pomocí ovládání přes KNX. Je to ale drahé a pracné. Výhodou ale je, že detekuji stavy jako např. vrata jedou nahoru nebo dolu, jsou otevřená nebo zavřená atd...

https://ing-budde.de/?product=hm-knx

Levnějším řešením pro tebe bude dát na vrata do kolejnic magnetické čidla a podle toho se pak budeš dál orientovat v loxplanu.


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: