Forum

Forum

Zdražení Loxone
 
Notifications
Clear all

Zdražení Loxone

126 Posts
31 Users
15 Likes
23 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@david-pr : v osobni komunikaci a v mailech. Verejne to postovat nebudu, neni to ma komunikace. 


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@krax Zkus být trošku konkrétnější, určitě nás to mnohé zajímá... 


   
ReplyQuote
KraX
 KraX
(@krax)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 14
 
Posted by: msk

No tak miniserver je na zlomku cpu vykonu rpi, ale samozrejme to neznamena, ze by nemal zvladat parsovat udp stream kludne v desiatkach Mb a pritom si od nudy vrtat prstom v nose.

BTW dost nechapem o akych velkych instalaciach sa tu bavite, ked rodinne domy nie su pre loxone lukrativne. Ja som na limity loxone narazil uz v obycajnom rodinnom dome relativne rychlo (nemyslim hw limity, ale to, ako sa to programuje a co to vsetko zvlada). A dospel som do nazoru, ze je to picovina na ohurovanie bfu rgbw led paskami. Koniec koncov ten ich showroom v CB je toho dokazom. Nedokazem si predstavit tym riadit nejaku vacsiu budovu, resp. zlozitejsi system. Ano, osvetlenie a zaluzie a led pasky kludne v stovkach kusov, ale na cokolvek zlozitejsie je to uplne nepouzitelne. Naprogramovat v tom len blbe riadenie kurenia pomocou tepelneho cerpadla s prepinanim ohrevu bojleru a nejakou lepsou inteligenciou len pomocou logickych blokov je total pita, uz som to po x pokusoch vzdal a postavim to radsej to vedla na rpi. Len ako priklad.

Už jsem viděl "velké instalace", několik kolegů ze školení to používá, propojení několika loxone serverů a ano, používají to pro osvětlení výstavních hal a podobně :-))

Pro integraci TČ a kotlů využívám předpřipravených modulů, obzvlášť pro domácí žvýkání to bohatě stačí asi jsem ještě nenarazil na někoho s vyššími nároky.

Bylo by možné zveřejnit požadavky na funkce u takového nestandartního systému?

Mimochodem na spoustu věcí je RPI v poměru výkon/cena/stabilita vhodnější již několikrát jsem využil RPI v kombinaci s LOX


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@krax Myslel jsem konkrétnější v těch popisech toho co jsi zažil, viděl, řešil a vyřešil TY.

Edit: BTW příspěvek se dá editovat, není nutný původní smazat a pak ho nahrat znova s doplnenym textem bo citací 😉

This post was modified 5 years ago by KaZaN

   
ReplyQuote
KraX
 KraX
(@krax)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 14
 

@kazan V čem konkrétnější? Za BFU chování se omlouvám 😀

This post was modified 5 years ago by KraX

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak "zlozitejsi system" je z mojho pohladu uz len to, ze:

Mam tepelne crepadlo riadene 0-10V. K tomu trojcestny ventil ktory prepina vodu podlaha/bojler. Do toho patronu v bojleri. Chcel by som spravit riadenie, ktore:

  • bude ohrievat bojler alebo kurit do podlahy
  • bude dostatocne inteligentne na to, aby nevypinalo TC pokial by ho malo za chvilu zase zapnut (musi zohladnit nejaku potrebu TUV a tepla v dome)
  • bude dostatocne inteligentne aby nedohrievalo bojler v noci ked je vonku najvacsi mraz (pokial je dom v rezime spanok)
  • a dalsie drobne nuance na tuto temu

Spravit nieco take pomocou logickych blokov ktore poskytuje loxone je pre mna neprekonatelny problem, to by bola schema na 10 stranok a nikto by sa v tom nevyznal. Pritom je to o par if-och, for-och a nejakych matematickych operaciach, takze to bude pre mna jednoduchsie naprogramovat niekde vedla a loxone len posielat prikazy "teraz ohrievaj tuv" a "teraz podlahu".

Ale uznavam, ze to nie je uplne najtypickejsi task na vyuzitie loxone a je to uz na nejake plc vedla, ktore si z loxone len vyberie nejake zakladne udaje.


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Onehdá jsem řešil řízení topení a její vizualizaci a "pán" v Loxonu na technické podpoře mi sdělil že to je MaRařina a to je sólový obor, to nemůžu od Loxonu chtít a ještě mě nezapoměl upozornit že je ta aplikace a programování zadarmo tak co bych vlastně chtěl. Tím jsem s podporou Loxone skončil. 


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@krax No naznačoval jsi něco o řešeních na RasPíčkách, o velkých světelných instalacích a o tom jak využíváš spokojeně předpřipravené moduly..tak jsem zvědavej na detaily....


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 
Posted by: Skadra

... že to je MaRařina a to je sólový obor, to nemůžu od Loxonu chtít a ještě mě nezapoměl upozornit že je ta aplikace a programování zadarmo tak co bych vlastně chtěl.

Vsak vravim, je to detska hracka na ohurovanie led-kami a z tych uzitocnych veci dajme tomu svetla a zaluzie. Tym to konci.


   
ReplyQuote
KraX
 KraX
(@krax)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 14
 

@dusanmsk Nikdy bych si nedovolil přebírat logiku TČ na svá bedra ať už loX nebo RPI 🙂 Ať si to řeší TČ od toho tam je, většina řídících ligik TČ lze integrovat. V tu chvíli už dávám pouze pokyny sec okruhu a TČ režim který chci (režimy přednastavené v řj TČ). Dohřev (bojler) probíhá v režimu TČ, přecjenom oni mají dobře spočítáno kdy ho využít ( příliš nízký rozdíl ohřívané vody, spouštění po výpadku, udržování nezámrzné teploty)

 

Jsem asi srab a do dodaného blackboxu nezasahuji. TČ si dost dobřezvládne poradit s informacemi které má a nemusím mu do toho kecat. I když v LOX je modul pro "jednoduché" řízení primárního okruhu, asi bych do toho nešel. 

 


   
ReplyQuote
KraX
 KraX
(@krax)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 14
 

@kazan Používám Loxberry pro rozšíření a zabezpečení loxone (VPN, SSL,). Dále pro odesílání sms a možnost ovládání při výpadku sítě, integraci kamerových systémů. Mysensors pro "zahradní aplikace" jako je zalévání skleník, minulý rok dokonce pro monitoring včelstev 🙂

Z mého pohledu má loxone neskutečnou výhodu, téměř bezúdržbový provoz a delší životnost než RPI. To není chybou rpi ale účelem zařízení. často radši použiji pir čidla od loxone, než od pzts (pokud již je instalovaný LOX :-D)


   
ReplyQuote
KraX
 KraX
(@krax)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 14
 

Je pravdou, že čím je loxone větší, tím je přístup méně osobní a příjemný a to i pro partnery, natož pro koncáky. Bohužel tento trend ploňě postihuje jakékoli větší dodavatele... Velkoobchody, Dell, HP... Pokud obrat není "zajímavý" není ani velkoobchodní zákazník zajímavý :/

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@KraX U mna ziaden dohrev v rezime riadenia TC neprebieha, TC je u mna kondenzacna jednotka, vymennik chladivo-voda a jedna blackbox krabicka, ktorej akurat na vstupe poviem ci chcem ohrievat/chladit a pomocou 0-10V nastavim prikon. Vsetko ostatne (trojcestak, tuv, riadenie prikonu podla pozadovanej teploty v dome) je v mojej rezii. Je ale pravdou, ze toto je uz fakt MaR ...


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

A tak se kluci s Loxonem aspon naucite grilovat, co ? 😀 😀


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Jsem to doteď nepotřeboval a i nadále se obejdu. Asi na vývoji nemají co dělat. To totiž navrhnul asi clověk co v životē negriloval na ničem jiném, než na elektrickém dvoudeskovém grilu v kuchyni na lince.


   
ReplyQuote
Page 7 / 9
Share: