X
Forum

Forum

Zdražení Loxone
 
Notifications
Clear all

Zdražení Loxone

126 Posts
31 Users
15 Likes
23.1 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Souhlas 🙂


   
ReplyQuote
(@radek-km)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 6
 
Posted by: L

@Radek.km: Copak, dalsi distributor Loxonu, co nerad vidi domaci bastl? ;-)))

Ale to ať si každý bastlí co chce. Pokud si to člověk dělá doma pro sebe a nese si za to sám zodpovědnost tak je to jeho věc. Když se to pak ale dělá profesionálně, tedy dodává a instaluje se to zákazníkovy, tak to řešení musí být ve shodě s výrobcem. Pokud ne (například se tam dají moduly od jineho výrobce), pak se něco změní v novém SW a třeba 20 rodinných domků nejede. Zákazníci by asi byli naštvaní a pověst firmy poškozená.

Jinak za mně říkám, Loxone je zajímavý právě softwarem. Koncové ceny jsou podobné jako u jiných výrobců. 

No a na to, že je SW dobrý u Loxone hřeší a chovají se poněkud arogantně a obchodně velmi tvrdě.


   
ReplyQuote
(@radek-km)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 6
 
Posted by: koldavideo

Ono je to vše stejně jen otázka času, než loxone zpoplatní SW.

Něco mám rozjednáno u Inels-u. Chci ho jen vyzkoušet ale už teď vidím ten strašný rozdíl. Už jen to, že pro vizualizaci čehokoli je nutné vše ručně vytvořit ve vývoji.

Nechci předbíhat ale chci vyzkoušet možné propojení obou systémů. 

Ale to mně docela zajímá, zrovna minulý týden jsem s kolegou vedl debatu o propojení inels2/loxone respektive foxtrot/loxone.

Ale ty asi zvažuješ inels3, že?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@radek.km: kdyz ono s tou nekompatabilitou, to je spis prave ukazka neprofesionality Loxone.

Pokud uz mam takto "dospely" produkt, navic dodavam otevrene API (Lox config, dokumentace, popis propojeni), tak pokud vydavam dalsi verzi, musim se postarat o zpetnou kompatabilitu.

To ze to v Loxonu masteji jak chteji a ignoruji to, to je jejich problem. Bud meli udelat uzavreny system a nikoho do nej nepustit (a nikdo z nas by si ho nekoupil) a nebo poskytnu otevrenou platformu  (a diky tomu rostu a mam zakazniky  jake mam), ale pak ty stejne uzivatele nesmim sikanovat za to, ze pouzivaji to, co sem jim nabidl a na zacatku slibil.

A k otazce zpoplatneni SW, pokud to udelaji, tak porusi slib, ktery v dobe nakupu HW Loxonu nam zakaznikum dali. Vsude propaguji, ze SW bude NAVZDY zdarma.

Takze pokud zpoplatni, tak klidne, ale jen pro nove zakazniky. Nam toto udelat spravne nesmi, jelikoz to deklarovali v dobe uzavreni smlouvy s nimi. To jen tak na okraj


   
Stingray reacted
ReplyQuote
Sedtronic
(@sedtronic)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 61
 

Zajímalo by mne, jak dopadly některé případy po "kauze Modbus", kdy se někteří uživatelé obraceli na Loxone s tím, že po omezení funkcionality Modbus komunikace chtějí odstoupit od smlouvy a žádali navrácení peněz, protože zakoupený produkt nesplňuje již vlastnosti, kvůli kterým byl zakoupen.

Bohužel neznám vyústění jednotlivých případů, jen to, že existují.. Takže nějakému zpoplatnění SW bych se nedivil, protože jestli je v obchodních podmínkách stejná profesionalita jako v SW samotném, pak to budou mít právníci obou stran složité..

Ostatně podobně probíhá kauza dieselgate, kdy ve státech snad mají některí zákazníci právo vrátit auto a dostat peníze zpět, protože po přehrání SW už auto nemá vlastnosti, za kterých bylo pořízeno 😉


   
ReplyQuote
(@vencaol)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
Topic starter  

Tak s tím navždy zdarma - viz SkyLink, ty dávali kartu taky navždy zdarma. A dneska platí všichni a každý rok víc a víc. 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Pokud si pamatuju dobre Loxone jim nejak zaridilo downgrade fw


   
ReplyQuote
(@ondra_o)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 10
 

Koukám, že nám ta diskuze utíká jiným směrem. Myslím, že nějaké zvýšení ceny o pár drobných nikoho z nás nezajímá (jestli Miniserver o 300 dráž) a že řešíme jiné otázky.

Každopádně chování - asi se to dalo očekávat, když o sobě píšou, že jsou Applem 😀


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nedes ma, ja som to s tym Applom nikde nevidel nez som sa rozhodol pre Loxone 😀


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Zpráva od Loxone Office: S platností od 1. 4. 2019 zvýšíme ceny napříč naším sortimentem o 3 %.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Protoze byli zbytecne levni 😉 a 3%, to uz se ztrati.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Spíše do budoucna očekávám zdražení miniserveru, protože mnozí si vystačí pouze s ním 🙂 Možná by bylo lepší zdražit o 30% a udělat větší prostor pro obchodníky resp. realizační firmy. Pokud nebudou realizační firmy - nebude Loxone. 

Přes to všechno jsem rád, že jej mám 🙂


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Pod to se podepíšu


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: koldavideo

Možná by bylo lepší zdražit o 30% a udělat větší prostor pro obchodníky resp. realizační firmy. Pokud nebudou realizační firmy - nebude Loxone. 

A jelikož jim jde hlavně o realizační firmy, tak na Gold partnera už nestačí obrat 750.000,- ale od nového roku 1.000.000,-. Takže všichni Silver partneři jsou jistě spokojenější, že se jim ta meta hezky vzdaluje.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

jojo, to uz sem nekde psal. at klidne miniserver zdrazi, daji do nej lepsi HW a pridaji moznosti co by miniserver umel (at uz mqtt, zigbee,.., ale i treba lepsi prvky a vic programu).

Klidne bych koupil novej a vykonejsi, kdyby zacli premyslet timhle smerem.

Ale podle mne se nedockame. Maximalne zdrazej, ale fce nechaj stejny 🙂


   
ReplyQuote
Page 4 / 9
Share: