X
Forum

Forum

Zálohování SW minis...
 
Notifications
Clear all

Zálohování SW miniserveru.

131 Posts
27 Users
5 Likes
25.7 K Views
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

neviem ci tie starsie neboli 2gb limit...su tu nejaky co su na tej starej verzii, tak asi budu lepsie vediet 


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

Cauko,

spravil som docker image na dennu zalohu miniservra, tu si ho mozete pozriet:

https://hub.docker.com/r/jereminius/loxonebackup

Je to moj vobec prvy container, mne to fungovalo OK, ak by ste to niekto este chceli/vedeli odskusat, bol by som rad za spatnu vazbu.

Je to zalozene na prispevku od @L na prvej strane.


   
L reacted
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

Ked sme uz pri tej zalohe, pouzivate niekto Backblaze B2 na backup vasich dat (containers, config, zalohy)? Ako to mate riesene?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@jereminius Nie, aj ked som o tom uvazoval, tie ceny su zaujimave. Mas k tomu docker image niekde zdrojaky?


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

@dusanmsk jj, vcera som to nahodil na github:

https://github.com/jereminius/loxonebackup


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: @jereminius

Ked sme uz pri tej zalohe, pouzivate niekto Backblaze B2 na backup vasich dat (containers, config, zalohy)? Ako to mate riesene?

Loxone mozes zalohovat aj vela veci pridat cez LoxBerry ide pustit aj vo VM (na unraid) nemusis mat RPi

 

Zalohy...no mam unRAID Server, na tom NextCloud, cize ked spravim napr update configu ulozis niekde na local HDD a ten folder sa syncuje cez NextCloud na server.

unraid je lepsia rozsirenejsia verzia Synology, Qnap mini NASiek s ich OS, pustis to na hocicom v podstate


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

@killeriq v praci nam bezi Unraid, aj doma chcem prejst na Unraid. Zatial mam doma server na Ubuntu 20.04, vsetko mi bezi cez Docker. Mal som pusteny Loxberry cez VM, ale nefungovalo mi to dobre (HW mam stary).

Mam doma niekde asi 2 RPI-cka, tak to rozbeham asi najskor na tom. Vcera som inak objednal Odroid M1, chcem aj na nom nejake veci poskusat tak ked to niekoho zaujima tak viem dat potom nejaky vystup.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

tak to je plus, aspon ako tak poznas 😉

 

nie som moc na linuxy ale toto mi sedi, zvladam to ovladat a X veci nastavit/pridat.

Mal som aj minipc (plosaky typu Rpi som preskocil) ale nakonec som dal Midi tower na server, lebo som aj vo VM minoval 2x GPU, + HDD, Cache disk, M2...takze treba priestor a porty, to mi tie mini dosky nevedia poskytnut a ked zase kopec redukcii


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

Prave ten Odroid ma M.2 slot, preto som ho aj ja objednal. Mne to vsetko bezi doma zatial na vyradenom HP proliant serveri, ale chcem ho vymenit za nieco vykonnejsie a novsie.


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

Tak mam doma novy server, tak som spravil aj update na container:

hub.docker.com/r/jereminius/loxonebackup

 

- je tam vylepseny scheduler

- pridal som MQTT spravy (posiela spravy, ci prebehol update alebo nie)

- pridal som timezone 

- lepsie logovanie (aj s timestampom)

 

Na arm som to zatial nevedel odskusat, ak by niekto mal sancu dajte vediet. Tato nova verzia by mala bezat aj na RPI bez problemov.


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

Inak zacal som pouzivat aj ten B2 Cloud na co som sa pred tym pytal, a funguje to super (pouzivam Duplicati docker).


   
ReplyQuote
Page 9 / 9
Share: