Forum

Forum

Zálohování SW minis...
 
Notifications
Clear all

Zálohování SW miniserveru.

131 Posts
27 Users
5 Likes
25.1 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Jak chces pingat port preboha? Normalne testni icmp ping. Nemas medzi strojom z ktoreho to testujes a loxonom nejaky router? Nastavi si na pc staticku ip z identickej siete ako je loxone a pichni sa priamo na neho cez nejaky blby switch.


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

Včera jsem se po práci mohl trošku věnovat té nefunkčnosti spojení s MS. Mám rozuzlení. Doma jsem pátral co se změnilo. Moje princezna, potřebovala tisknout štítky tak si zapojila tiskárnu štítku v obýváku do routru. Nic neobvyklého. 

Já to zatím mám tak že, v tech.místnosti mám rack v tom patch panel a switch a všechny kabely mi vedou tam. Routr s wifi mám v obýváku starší TP-link klasika wan a 4x 1gb porty Lan. Ze střechy přívod z Mikrotika do racku z racku do zásuvky k routru a z routru zpět do racku do switche a dal. včetně RM a kde je industrial 5port switch. Ale v obýváku je na tento routr napojená 1.televize, 2.IPTV setabox, 3.workstation 4. obsažena pro switch v technické.  A asi již tušíte co moje princezna vypojila aby si mohla zapojit tiskárnu v obýváku. Vypojila právě ten kabel co šel zpátky do raku ke switchy.

No Já když jsem zjistil že, se nemohu spojit s MS tak jsem byl tak bez sebe a viděl ten nejhorší scénář. Udělal jsem v roztržitosti několik chyb vzhledem ktomu že, mě tlačil čas a odjezd do práce se blížil. Připojoval jsem kabelem právě na ten industrialní switch v RM notasem. Ale zapoměl jsem si zkontrolovat sít karu a nastavení právě na NB. A proto se to též nespojilo. 

Ponaučení pro mě je že, to hnízdo v obýváku musím zrušit. Stávající routr s wifi nahradit něčím novějším, nejlépe aby routr byl v racku a dva nebo tři přístupové body po baráku.

A zprovoznit zálohováni do NAS 🙂 a vymyslet recoveryplan v případě lehnutí MS.

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Nějak se mi teď honěj hlavou myšlenky o kladivu 🙂 

Treba mierit na ten TP-link , zivotnost 2 roky. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Pisem to tu dokola. TP-Link switch za 2 stovky je najkrucialnejsia sucast mojho baraku, pretoze switchuje loxone a relayduina. Ked zomrie, je koniec. Je uz 3.5 roku na prasaka prilepeny sekundovym lepidlom na din listu, neviem o nom. 😀


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1499
 

Dřív umře trafo než switch 🙂


   
msk reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Viete niekto aky je aktualne fyzicky rozdiel medzi SD kartou pre MS1 a MS2 ?
Mam obe v original obale ale v kartach nevidim rozdiel. Len nalepka na obale. 10008 a 10433.

@kobra @dawe


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2192
 

Někde jsem to tu na jaře psal, ale teď si za boha nevzpomenu v čem je ta pro MS2  lepší. Každopádně do MS2 nepatří ta co se prodávala pro MS1.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Sak ma prekvapilo ze su rovnake. Moze byt ze to ujednotili? a ide do oboch nova?
Rozdiel bude len v tom co je nanich nahrate.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 810
 

Ahoj,

 

Kupoval niekto novsie karty na eshope SDHC? Napr https://www.mironet.cz/kioxia-exceria-microsdhc-16gb-adapter-class-10-uhsi-u1-cteni-100mbs+dp459842/

"Micro SDHC 16GB / Rychlost čtení 100 MB/s / Rychlostní rating: Class - 10, UHS - I, UHS Class - U1 "

Ci je to ozaj rychlejsie? vcera som dal novsi LoxConfig v12 (pre problemy s nodered) a restartuje ten server vecnost.

Tak ma zaujimalo ci oproti tomu co tam mam bude nejake citelne zrychlenie, napr aj pri nacitani stats cez Appku, ktore niekedy timeoutuju.

"loxoneIP/dev/sys/sdtest" mi dava toto:

<LL control="dev/sys/sdtest" value="SD Performance: Read: 372kB/s, Write: 198kB/s, No error (0 0), ManufacturerId: 2, Date 2013/9, CardType 2, BlockSize 512, Erase 0, MaxTransferRate 25000000, RwFactor 2, ReadSpeed 22222222Hz, WriteSpeed 22222222Hz, MaxReadCurrentVDDmin 7, MaxReadCurrentVDDmax 3, MaxWriteCurrentVDDmin: 2, MaxWriteCurrentVDDmax: 7, Usage: 7.03%" Code="200"/>

 

Dik


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 810
 

Moc velky narast rychlosti tam neni VS stara karta 🙁

https://www.mironet.cz/transcend-300s-16gb-micro-sdhc-uhsi-u1-class-10-s-adapterem+dp379176/

 

<LL control="dev/sys/sdtest" value="SD Performance: Read: 531kB/s, Write: 249kB/s, No error (0 0), ManufacturerId: 116, Date 2020/2, CardType 2, BlockSize 512, Erase 0, MaxTransferRate 25000000, RwFactor 2, ReadSpeed 22222222Hz, WriteSpeed 22222222Hz, MaxReadCurrentVDDmin 6, MaxReadCurrentVDDmax 5, MaxWriteCurrentVDDmin: 7, MaxWriteCurrentVDDmax: 7, Usage: 3.76%" Code="200"/>


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

Ahoj, řeším problém s kartou v MS1. Po vypadku proudu, nenabootuje miniserver. Stalo se mi to poprve po ca 1,5 roce. Koupil jsem nove karty Kingston 8GB industrial. Nooo, po 3 tydnech to same, pomuze format karty. Nenabootuje ani po 2 hodinach, proste ne. Takže nová karta dělá to samé co původní. Verze configu  8.1.11.11. Do teď nebyl problém. Jedu min. na měsíc do práce, dělal jsem další 2 karty manželce kdyby se to stalo znovu. A kdyz jsem vratil původní co tam je 45dní tak zas žádný boot. 🤯


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 810
 

nebude to tym ze tam mas vela statistik a proste tam zapisuje az nema kde dat swap?.

Uz si nepamatam ako je to podelene presne ale tusim vie realne vyuzilt len 4gb, stare statistiky zalohuj a zmaz, resp vsetko co netreba a uvidis ako sa to bude spravat.


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

Musim poresit az budu doma, nejaky problem tam je, je to presne ta situaci, kdy clovek resi proc ten zelenej kram ma v baraku. Dnes vypadla elektrina, no a po nahozeni opet zadny boot. Coz jsou 2 dny provozu, to je tragedie. Diky zkusim vse promazat, az budu dom a budu doufat ze manzelce ty karty vydrzi. Ja koukal na tu kartu a tsm je psabe industrial, ale temperatur. Takze jestli ma jen vyssi teplotni rozsah. Koupim i origo loxone kartu.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 810
 

predtym nez nieco dalsie kupis skus premazat, ak nic potom kontaktuj ich podporu, aby ti s tym pomohli


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

Díky zkusím. Jen jsem nechtěl zbytečně aktualizovat a mám tušení, že rada loxone bude v první řadě používat aktuální verzi. Nemám quido, jen využívám KNX.


   
ReplyQuote
Page 8 / 9
Share: