Forum

Forum

Zálohování SW minis...
 
Notifications
Clear all

Zálohování SW miniserveru.

131 Posts
27 Users
5 Likes
25.5 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jj, presne tak. V RPi4 mám SD kartu zasunutu, ale celý systém jede z SSD. Takto mi to jede v pohode. Dokonce jsem už i zkoušel výměnu SD karty a bezproblémů mi to (se stávajíícm SSD diskem) jelo.

A mimo tohoto, ze se tím omezí riziko umření SD karty se i radikálně navýší rychlost celého systému.

Jen pozor RPi4 hodně topí, mám na tom malý pasivy a v idle to má kolem 55°C.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Skus podtaktovat pokial nepotrebujes plny vykon.


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

Jen pro info Loxone SD karty nejsou k dispozici ( https://shop.loxone.com/cscz/sd-karta-s-firmwarem.html?___SID=U )

Neni znamo kdy budou.

Bylo mi receno dejte tam libovolnou SDHC kartu s SDXC to nefunguje.


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

Abych dokončil příběh, který jsem tady začal asi před měsícem. (Ostřílení asi znají, někomu méně zkušenému možná pomůže)

K výměně karty jsem se dostal až teď. Loxone celou dobu běžel bez problému, kromě toho že nenapsal do statistik ani řádek (žádná hláška, kromě té o opotřebené kartě)

Jelikož Loxone karty nejsou k dispozici tak jsem koupil za 90 Kč 4GB nějakou Adata (takhle malé karty se už téměř nedají sehnat) - jsem zvědav jak dlouho vydrží. (Plánuju, že tam dám nějakou onačejší, ale..... to co jsem vytáhl a myslím si že je to originál Loxone vypadá jako Noname karta není na ní žádný výrobce pouze microSD HC I 4GB - běžela asi 3 roky v této chvíl je na ní asi 70-80MB dat))

Miniserver jsem musel odpojit a vytáhnout jinak bych se ke kartě nedostal. 

Celý proces proběhl hladce, ve finále v Loxconfigu jsem zaklikl na kterou kartu a kterou zálohu (tu udělanou přes Loxconfig) po 2 minutách chroustání se na kartě objevil Loxone.fs soubor o velikosti karty tedy 4GB. Po zastrčení a zapnutí vše naběhlo v původním stavu. Statistiky se začaly zapisovat - aspoň to tak vypadá.

Nevím zda by tohle proběhlo taky s nějakou zálohou dělanou přes FTP, zatím se mi to nechce zkoušet  🙂

Parametry nové karty zdají se být asi horší než ty od té opotřebené.

Je zvláštní, že ač obě 4GB první měla occupancy asi 8 % tahle 4% asi to nějak optimalizuje při vytváření toho obrazu.

<LL control="dev/sys/sdtest" value="SD Performance: Read: 403kB/s, Write: 312kB/s, No error (0 0), ManufacturerId: 29, Date 2019/8, CardType 2, BlockSize 512, Erase 0, MaxTransferRate 25000000, RwFactor 2, ReadSpeed 22222222Hz, WriteSpeed 22222222Hz, MaxReadCurrentVDDmin 3, MaxReadCurrentVDDmax 5, MaxWriteCurrentVDDmin: 7, MaxWriteCurrentVDDmax: 7, Usage: 3.89%" Code="200"/>

 

 

 

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: @kuba

Jelikož Loxone karty nejsou k dispozici ....

 

 

 

Proč by neměly být k dispozici? Normálně jsou, jen stačí koupit.


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

@kobra23

https://shop.loxone.com/cscz/sd-karta-s-firmwarem.html?___SID=U

 

když jsem tam volal před svátky  řekli mi že neví kdy budou a ať si tam strčím nějakou SDHC kartu 

 

jestli máš tajnou zásobu klidně koupím 🙂

 

SD-Karta s firmwarem

Číslo produktu: 100008

Originální Micro-SD karta průmyslové kvality s kapacitou 8 GB a s nejnovějším firmwarem pro Váš Miniserver. Pozor: Pouze u těchto karet si můžete být jisti kompatibilitou s Miniserverem.

  • karta o velikosti 8 GB
  • SD adaptér v balení
  • Kvalita pro průmyslové využití (až 60násobná životnost proti běžné SD kartě)
327,04 Kč

Včetně 21% DPHbez dopravy

Není skladem. Předobjednat!

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Aha, já bral asi měsíc zpátky a problém nebyl. Mám jen jednu a tu teď budu potřebovat, takže nepomůžu.

Poslední dobou toho není docela dost skladem. Začalo to Air věcmi, kdy byl nějaký vyrobní problém, pak nebyly Tree věci a teď nejsou zase vůbec Miniservery 2.


   
ReplyQuote
(@hl-jarda)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 48
 

@l Ahoj,

používám pro zálohování podobný skript spouštěný ze Synology, ale záloha mi neproblěhne korektně a zazálohují se pouze prázné složky.

Když se ale před spuštěním zálohování připojim na FTP přez prohlížeč probehne vše bez problémů.

Mám verzi loxonu 10.3.11.25

Nevíš jestli nedochází k nějakému "uspávání" FTP případně kde by se to mohlo nastavovat?

 

Ještě jeden dotaz.

Jak velké máte zálohy?

Mě běží loxone cca pul roku a velikost je cca 34MB máte to podobně?

Čekal jsme že to bude víc dat.

 

Díky za pomoc

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Nedokazu rict, zalohuju verzi 8 a tam beha vse naprosto bezproblemu. Velikost zalohy cca 160MB


   
ReplyQuote
(@dragot)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 

Nezkoušeli jste někdo něco takového?

https://rpishop.cz/emmc/2095-uugear-raspikey-16gb-emmc-pamet-pro-raspberry-pi.html

Mně originál kartu ukradli - měl jsem ji vyndanou abych si udělal zálohu image v přenosném pouzdře s dalšími kartami. Tak že teď nemám doma žádnou kartu a koukám, co bych místo toho pořídil.


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

Mám velkej problem nevim zda jsem neměl zalolžit nové vlákno ale radši to dám sem přehodit to mužete vždy 🙂

Problem zpočívá v tom že se nemohu přihlásit apkou či loxconfigurátorm k MS. MS pracuje a dum se chová dle zvyklosti. Zjistil jsem to včera a zkoušel jsem klasika vypnout a zapnout nic, připojovat se na přímo kabelem nic, jediné co to v loxconfigu udělá že, ho najde v hledání, ale k připojení již nedojde pač vyskočí hláška ze, mám zkontrolovat ip adresu. Přitom MS zdárně komunikuje s 3xquidem. Nějak se mi teď honěj hlavou myšlenky o kladivu 🙂 

Setkal jste se tím již někdo ? zkusím vyměnit sd kartu ale bojím se toho pokavad MS jde do kopru tak jsem 1000let za opicema a svítit budu manualně v RM to fakt nechci 🙁

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Pingnes ho? Nezmenila sa mu ip adresa? Mas tam staticku alebo dhcp? Ak su odpovede ano, nie, * tak myslim ze je to karta. Vymen a uvidis.


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

Pinknout jsem zkousel bez odezvy ale v rozčilení jsem tam za ip hazel i cislo portu tak nevim zda to nebylo na škodu. Ip je statická pokud by se změnila byl by problém s deskami od papoucha. Nechodilo by 2x oc quido a 100in kde je tez statická ip. Vecer až se vratim tak na to kouknu. To bude peklo:/ loxkonfig jsem ukládal průběžně ale, kompletní zálohy jak jsem si zrovna vzpomněl. O to víc jsem na sebe nasranej že, jsem to nedotahl na ukládání do NAS :/ času málo práce dost. 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Web ide? Ftp ide? Aspom statistiky zachranit.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Možná by stálo za to trochu popsat konfiguraci LAN. Není problém na straně počítače nebo třeba routeru? FW,  antivir ....


   
ReplyQuote
Page 7 / 9
Share: