X
Forum

Forum

Ventil na vodu - 24...
 
Notifications
Clear all

Ventil na vodu - 24V

165 Posts
46 Users
5 Likes
56.8 K Views
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

Já mám v baráku tenhle 4 roky a spokojenost:

Lufberg zónový ventil ZV 2 - 25-13 se servopohonem 230V (1" )

 


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 
Posted by: koldavideo

 

@ vlne : jaký máš typ? Nemáš foto?

   

@kolda Ten co montovali, je MVPE 4032.02 na 230 VAC viz foto

ventil

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Aha, jo ale to je elektromagnet. Ten bych použil třeba jako hlavní ventil pro závlahu, i když i tam by nebyl špatný postupný nárust tlaku. Takhle je to prudký náběh a když máš stále otevřený ventil je potřeba trvale pod proudem.  Další nevýhodou je nižší spolehlivost a vyšší náchylnost na nečistoty ve vodě. Menší kousek vodního kamene a ventil se zcela neuzavře atd... 

Díky za tip.


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

No, tak nakonec budu kupovat asi toto:

 

http://elventil.cz/201059,cz_mivalt-mp-w25025svk-1-elektromagneticky-ventil.html

nebo 24v varianta

http://elventil.cz/201060,cz_mivalt-mp-w25025svk-1-elektromagneticky-ventil.html

Sice je to elektromagnet, ale mám vodu z řádu (plzeňská voda), tak snad by neměl být problém s vod. kamenem. Bez proudu je plně otevřený, takže by to taky neměl být problém.

Co vy na to?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Promiň ale podle mě to nedává smysl 🙂

Nechápu proč se držíš varianty 24V ? Stejně ten ventil nebudeš ovládat ze stejného zdroje jako Loxone - takže je tam zbytečně další zdroj - jednodušší je 230V.

Kulový ventil ovládaný motorem se dává hlavně proto aby při otevření nedocházelo k nárazovému tlaku vody v potrubí.

Varianta bez proudu otevřeno znamená, že když nejsi doma bude ventil pod proudem a pokud dojde k výpadku v důsledku nějaké havárie tak se voda otevře !!! 

Ještě je důležité pro jaký maximální rozdílový tlak je konstruovaný. 


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

Tady bych asi nesouhlasil. Já chápu - bez proudu otevřeno - jako pokud není napětí, tak je otevřen -> nebere žádný proud (tj z dlouhodobého hlediska spotřeby přeci lepší). Pokud do něj něco pustíš, zavře se.. Ale třeba se pletu. Máš pravdu že ten rázový skok asi není nejlepší. Tyto ventily jsou prodávané na vodu - tak předpokládám že to zvládají? 24V se nedržím, jen jsem poslal obě varianty 😉


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ano ten ventil to zvládne ale to za ním nemusí. 

Pokud máš motorické ovládání tak tam je spotřeba také nulová. Bez proudu je jak otevřený tak zavřený.


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

Pak ještě zbývá varianta toho motoru co se dává na klasický kohout - stojí 600. 😀


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No tak to už je úplně out 🙂

Nezapomeň ještě na to, aby bylo možné ovládat ventil bez napětí, tedy ručně.


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

Já mám hlavní uzávěr jako samostatný ventil (ruční), tento elektrický je jen jako ovládací 🙂 A ty motory mají pojistku, aby bylo možné ovládat ventil ručně. Ale také se mi to moc nelíbí


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

http://www.ventily.org/10474,cz_lufberg-zv-2-25-13-kulovy-kohout-s-pohonem-2.html

 

No je pravda že to tu už bylo několikrát, jen jsem si toho linku nevšiml. Tohle by mělo splňovat vše, co jsme hledali (jsou i na jiné průměry, nejsem si jistý, jaké vodák použil trubky) 😉


   
ReplyQuote
 Undy
(@undy)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Neřešil jste někdo i nějaký elektronický vodoměr, který by šel napojit do Loxone, aby člověk věděl kolik ho třeba stojí zavlažování, dostal notifikaci, že se mu točí  daný vodoměr, když není doma atd?


   
ReplyQuote
 Undy
(@undy)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Neřešil jste někdo i nějaký elektronický vodoměr, který by šel napojit do Loxone, aby člověk věděl kolik ho třeba stojí zavlažování, dostal notifikaci, že se mu točí  daný vodoměr, když není doma atd?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Impulsni vodomer je základ. Ja mam od výrobce EMBRA 1imp=1litr


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ten stejný jsem si objednával v půlce března u Ptáčka v Brně a dodali mi ho před týdnem 🙁


   
ReplyQuote
Page 2 / 11
Share: