X
Forum

Forum

RS232/485 monitor -...
 
Notifications
Clear all

RS232/485 monitor - funguje vůbec někomu?

9 Posts
3 Users
0 Likes
1,754 Views
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
Topic starter  

Ahoj,
také si hraju, ale mám problém s tím, že mi prakticky nikdy v configu nefungují monitory. Zkoušeno na více PC/systémech a PC. Prostě spíš mi to nefunguje a když se náhodou něco objeví, je to svátek. Proto se chci zeptat zkušenějších, protože potřebuju ladit Dexona (RS485) a bez toho monitoru je to docela bez šance. 🙁 Mám poslední config, ale nefungovalo mi to snad nikdy.

Jeden den jsme tomu před časem věnovali, zkoušeli různé downgrady na nižší verze atd., ale když nám to snad 2x fungovalo jak má, nedokázali jsme stejně přijít na to proč. Jiný projekt/restart miniserveru a byli jsme zase na začátku. Děsný. Posílal jsem to přes 1/2 rokem na podporu detailně sepsané, ani se neozvali.


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Zeptej se koldy, jak mu perfektne funguje monitor na modbus ;-). Tak dlouho to zousel, az koupil Modbus->USB a monitoroval to externima nastrojema, co sem mu posilal.

Imho tem monitor je naprosto nefunkncni a k nicemu. Stejne tak ten ethernetovej, ktere obcas interpretuje znaky co prijdou, takze rozsekava zpravy napul atd.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

@milanc - a jak ten monitor pro rs485 zapínáš? Ze spodní lišty loxone configu?


   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
Topic starter  

Ahoj ano, jen na spodní liště kliknu a zakotvím, popř. ještě přečtu z učení na monitor. Musí se ještě něco?


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Tak zkus toto:

klikni na RS 485 extension v perifériích a pak se ti v horní liště objeví RS232/RS485 monitor a na to klikni.

 

Bez názvu

   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
Topic starter  

Uf, vypadá to že to takto snad funguje? Mimochodem, jak má vypadat nějaký řetězec? Díky

Můj actor vypadá takto: \0xFC\0x01\0x30\0x01\<v>\0x64\0xFE

 Asi by nemělo být to \ před <v>? Předpokládám, že analogová hodnota se sama převede na hex?


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Jo to vypada, ze to mas funkcni, tak ten retezec ma vypadat.

Ted uz to bude jen na tobe, at to prelouskas 🙂

Ja tak vzdycky pristupuju na monitor v Loxone pres tu horni listu, uz od verze 5 nebo 6. 


   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
Topic starter  

A mají v tom monitoru být před hexa tedy ta lomítka nebo ne? 🙂


   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
Topic starter  

Takže mi to funguje takto:

\xFC\x01\x30\x01\1\x64\xFE

Základní má chyba byla v tom, že jsem v monitoru neměl zatrženo Hex. Děkuji.


   
ReplyQuote
Share: