X
Forum

Forum

UDP virtuální vstup...
 
Notifications
Clear all

UDP virtuální vstupy, Rozeznání příkazu

30 Posts
6 Users
4 Likes
4,273 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
 

takze zmena. posilam

msg.payload = "temperature 44";

rozeznani prikazu sem dal "temperature \1"

a ten vstup ma hodnotu 52, coz je ascii hodnota znaku "4".

takze neco to dela, otazka je, proc to kurva nenacte to cislo jako takovy


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
 

a kdyz sem tam ted vratil temperature \v tak to zaclo fungovat.

Ja uz si vzpominam proc sem to nesnasel. Tam je jeste totiz nejaka cache mam pocit, co vraci stare vysledky. To uz mi to kdysi taky delalo...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
 

Tak uz to funguje uplne normalne, ja fakt nevim.

msg.payload = "temperature02/temperature=24";
node.error(msg.payload);
return msg;

a parser

temperature02/temperature=\v

a normalne to jede, nezmenil sem nic jinyho


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

To je ako s tou zmenou IP , tusim davidovi povedali na podpore ze to chvilu trva kym sa to zmeni :D. a trvalo to 18 mesiacov.

Ja som sa takto isto pred tyzdnom trapil s tym UDP to DMX.
Pomohlo mi UDP test na odsledovanie.
https://udp-test-tool.informer.com/3.0/


   
radek reacted
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

jj, presne tak. PUSH UP notifikace me proste chodily/nechodily a to jsem mel raaaaadnou chvili loxone povolenej do netu. Napsal jsem te jejich "GURU" podpore a bylo to.... Momentalne mam vse zakazane a notifikace chodi hned..

Stema UDP mi node-red jede v pohode, taham takhle data prave z xioami, ale mam tam teda branu, to co zkousi @L se mi velice libi a doufam, ze pak hodis navod 🙂 Preci jen bych radeji par zigbee bran nez xioami gateway 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
 

jojo, navod bude. uz ho prubezne pripravuju.

tim ze mi jedou uz i ty hodnoty, tak mam defakto kostru te topologie hotovou.

Flashnuty zigbee usb stick, rozchozeny RaspPI se zigbee2mqtt, mqtt v dockeru z drivejska, nodered v docekeru z drivejska, a pres UDP pak z nodered do Loxone.

Jedine co mne sere, ze se mi nepovedlo rozbehat ten usb stick v dockeru taky. za normlanich okolnosti to jde, ale mne bezi docker v ESXI virtualizovany stroji a tam se ta dvojita virtualizace uz tomu sticku nedelala dobre.

ale ted uz vse bezi jak po masle. Zkusim ten clanek dat po vecerech dohromady. Jak sem se trochu uzdravil, tak sem se vratil k praci a pres den uz zas makam 😉


   
radek reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Mne sa to riesenie tiez zacina pozdavat (zatial mam riesenie od Jirina), ale kedze v MQTT nodered je premna este spanielska dedina mam dotaz. L pojde toto rozchodit na Rpi na ktorom bude loxberry alebo bude treba druhe? Alebo si pockam kym niekto nespravi plugin 😀 

L vedel by si na najblizsom pive vysvetlit aspom zalady ako ten nodered a MQTT pouzivate?
Mozno aj trochu nazorne....


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
 

ja vubec nevim jak funguje ten loxberry, ale podle mne by to dohromady mohlo jit.

to mqtt je obycejna service, stejne tak ten zigbee2mqtt. to bezi na pozadi, takze by to nemelo mit problem s loxberry (coz je predpokladam taky nejaka sluzba).

mqtt a nodered vysvetlilt, no muzu to promyslet ;-). pokud bude platno, tak bych si to mohl rozbehat na booku a trochu ukazat. 

ale kdyz zalovis na blogu, tak tam jsou i navody pro zacatecniky

https://www.vodnici.net/2016/12/nodered-propojeni-vseho-se-vsim-od-arduina-po-loxone/

https://www.vodnici.net/2016/12/mosquitto-mqtt-message-broker/


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Tie navody som sa uz davnejsie snazil nastudovat teoreticky, ale strati som sa v tom.

Asi to musim zacat krok za krokom instalovat a skusat.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Plugin ma mqtt jiz na loxberry je 🙂 takze jen tomu prijit na klub spise najit cas :))


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

S tou premennou “čas” mám tiež stále problém, vracia mi nekorektne údaje.  😆  😆  😆  😆  😆 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@smotek7 

Davej pozor, v cem to editujes. Kodovani musi byt UTF8, pokud to nemas nastavene, tak to misto diakritiky hodi nejakej znak a to TTS nerozezna a nefunguje.

Bud primo edituje na loxberry pres "vi" nebo si stahni nejakej editor pod windows, kde muzes nastavit kodovani. Pouyivam pod wokna VIM(vi pod windows) jen tam je treba do konfiguraku vlozit 

set enc=utf-8
set fileencoding=utf-8
set fileencodings=ucs-bom,utf8,prc

Taky me to nefungovalo, ale zradu v podobe kodovani jsem tusil. Zjistis to tak, ze si opraveny soubor das pak jen prohlizet F3 totalcmd napr(ne editovat) tam uvidis nejake jine pismenko misto treba "Č".


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Alebo akykolvek privetivy editor kde si nastavis encoding a unix line ends, napr. pspad.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
 

Tak jeste jeden dotaz k UDP, tentokrat vystupum.

Digitalni UDP mi funguje dobre, tam si nastavim do "Instrukce pri zapnuti/vypnuti" svoji hodntu a jede to.

Ale jak proboha funguje UDP analogovy vystup? Jak vlozit hodnotu VQ (tzn to co do UDP vystupu leze v Loxonu) do te instrukce? \v nefunguje a v dokumentaci o tom samozrejme neni ani slovo.

Diky


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
 

Ohooo, takze zatimco u UDP vstupu se musi pouzivat \v, tak u UDP vystupu se pouziva <v>.

To je fakt neuveritelne dementni system. 


   
Aleq reacted
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: