X
Forum

Forum

První čuchnutí k Lo...
 
Notifications
Clear all

První čuchnutí k Loxone 🙂 Spínání kotelny

4 Posts
3 Users
0 Likes
1,238 Views
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Zdravím,

Mám Loxone doma, ale ještě jsem se k němu na baráku nedostal. Řeším teďko ve firmě jeden problém. Potřebujeme na dálku řídit kotelnu, časy atd a to tak, aby to mohli dělat i totální dubové. Napadl mě Loxone. Chtěl jsem se ale zeptat... Mohu se připojit přes prohlížeč na IP Loxone tak, aby se mi zobrazilo standardní rozhraní jako v app? Problém je právě použití app. Protože je to klasické blokované firemní prostředí a IT oddělení je značně líné. 🙂

This topic was modified 6 years ago by Bery

   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

jojo, loxone ma kompletni webapp podobny tomu co je v aplikaci. Akorat to pripojovani neni moc zabezpeceno (zadne https). takze se to IT oddeleni asi nebude moc libit.

 

zalezi odkud a jak se budes pripojovat. Idealne Loxone zavrit do nejake VLAN a pripojovat se tam pres VPN


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Osobně bych na řízení kotelny použil k tomu určený regulator- např. od Amit. Nejsou drahý a maji webový rozhraní. 


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Poběží to jen na uzavřené síti, k internetu to nebude mít vůbec přístup.

Většina lidí co s tím bude pracovat jsou lidi 50-60 let, tzn co nejjednodušší. Otevřít prohlížeč s přednastavenou adresou kde na něj vyskočí přihlášení a pak jen tlačítko vyp/zap a nastavení nějakého týdeního cyklu. S tím že to bude ukazovat stavy jednotivých kotlů, běží/neběží a pár teplot. Na ten Amit se mrknu, díky.

Abych to více přiblížil. Kotelna je po rekonstrukci asi 3 roky, řízení je komplet Siemens. Problém je, že když přijede firma na naprogramování toho Siemense tímto způsobem, tak to udělaj na půl a vezmou si 3x tolik co by stálo Loxone. A ve výsledku potřebuju přidat jen jeden kontakt spínaný na dálku, nebo ovládaný týdenním termostatem + vstupy na zpětné vazby + AI na pár teploměrů/tlakoměrů.

This post was modified 6 years ago 3 times by Bery

   
ReplyQuote
Share: