Forum

Forum

Střídač Goodwe gw10...
 
Notifications
Clear all

Střídač Goodwe gw10k-et

125 Posts
21 Users
5 Likes
15.6 K Views
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

Zdravím ve spolek. Začal laborovat s dobíjením baterie. Jelikož mám seznam portů od GW pouze na čtení a nemám seznam aktorů, tak raději než do střídače něco pošlu, tak prosím o zkouknutí jestli nechci poslat nějakou chujovinu.

Idea:

do časovače zadám období XY - při sepnutí se pošle signál ON do Fast charge a zároveň do násobiče, aby se nastavilo 100% na SoC (viz. scan). Nastavení aktorů jako je na pravé straně scanu.

 Děkuji

nabíjení baterie

 


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 51
 

Cisla registru mas spravne, u mne to funguje.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

ja pro zapis do MODBUSu pouzivam zasadne blok STATUS, kde jesem schopen rovnou modifikovat hodnoty ktere zapisuji vystupem Val. Funguje naprosto skvele


   
kumpa reacted
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 1 year ago
Posts: 86
 

Já používám pro zápis (díky @pavka28 za radu) Analogový výběrový přepínač. Umí velmi jednoduše konvertovat 4 různé hodnoty na jiné. Mám to připojené za radiobutton s výběrem procent. Výstup přepínače už je rovnou hodnota v %, kterou posílám do GoodWe.


   
kumpa reacted
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@kumpa díky

@elpaso podíval jsem se na blok Status a je pro mě složitej. Myslím, že už na začátku fungování s Loxonem jsem si myslel, že ho na něco použiji, ale nerozchodil jsem to. Teď jsem si ho dal na rychlou zkoušku a také nic

@Ondy  já mám prakticky tři hodnoty pro DoD - 40% v zime, 30% v létě a 0% když nechci brát z baterie. A u Fast charge pouze 0 / 100%. Vše je řízeno na základě statusu ročního období nebo časovače.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@kostalkarel pak bych fakt doporucoval to projit jeste jednou, ja ho opravdu pouzivam na strasne moc veci a imho to obrovsky zjednodusuje kombinovani 2-4 podminek a tvoreni ciselneho vystupu z nich...

o ovladani audioserveru na tvoreni hlasovych zprav ani nemluve - zde si ani nedovedu predstavit to delat jinak 🙂


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 1 year ago
Posts: 86
 

V principu Status je složitější varianta toho Analogu, co jsem psal já. Tam jsou na vstupu možné 4 hodnoty a z toho jsou 4 výstupy - prostě konverze 1 na 1. Já to mám tak, že mám vizualizovaný radiobutton se 4 hodnotami - 0, 10, 40 a 90% nabití. A pomocí různých podmínek si nastavuji automaticky ten radiobutton. Ten mám pak napojený na Analoga, který mi z toho udělá % a ještě k tomu ve vizualizaci vidím, co jsem nastavil. A díky radiobuttonu to umím přetlačit uživatelsky - tzn. v podstatě do další automatické změny mohu nastavit jiné SoC... Ale jak píše @elpaso, jedna z těch dvou variant je to nejlepší, co můžeš udělat... Já to měl ještě přes program, ale to je taky prasárna vůči miniserveru...


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

ja mam jediny problem, ze status ma pouze 4x INPUT 🙂 kdyby to melo 8 nebo 16 vstupu, tak pres to delam vsechno...

co se snazim rict je, ze NECHAPU proc jsou jen 4...


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 197
 

Nemáte někdo zkušenost s Goodwe bez akumulace, chová se jako synchronní nebo asynchronní střídač?


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@elpaso tak jsem se podíval na blok "Status" a musím ti poděkovat, že jsi mě na něj nasměroval. Už ho postupně nahrávám pomalu na každou stránku projektu a musím ti dát za pravdu, že by se tam hodilo ideálně tak 10 vstupů.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@kostalkarel on se da kaskadovat... sice je to hnus, ale funkci by to plnilo


   
ReplyQuote
 Aku
(@aku)
New Member
Joined: 11 months ago
Posts: 1
 

@ondy Ještě bych se chtěl optat. Píšeš o dokumentaci, ale mě se žádná dokumentace s modbus adresami nepovedla dohledat. Našel jsem pouze adresy pro čtení.

Můžeš mi s tím pomoci?

Děkuji 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Posted by: @luboskovar

Mám také GW10-ET střídač a sehnal jsem WiFi/LAN kit modul k výměně a komunikaci přes LAN místo současného WiFi donglu. Po zapojení do střídače však modul nejede. Resp. zelená LED kontrolka se na chvíli rozsvítí a po chvilice zhasne a tak pořád dokola.

Pročítal jsem zdejší vlákno a narazil na popis stejného problému, se kterým jsem se setkal. Jaké máte zkušenosti se spolehlivostí komunikace GoodWE ET?

Nechal jsem se namočit do řešení problému, protože to vypadalo na problém se signálem WiFi, ale i když byla kousek od střídače, tak komunikace po několika hodinách vypadla a modul ztratil nastavení. Chtěl jsem to vyřešit výměnou za WiFi/LAN modul, ale ten na LAN portu komunikovat nechce (jednou se komunikace přes LAN rozběhla, ale po restartu FVE už zase ne). Po resetu modulu vidím na routeru, že se LAN několikrát aktivuje a deaktivuje a pak zůstane odpojený. Máte prosím někdo zkušenosti co s tím?

Díky


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@_petr_ a máte nastavenu pevnou IP adresu pro střídač v routeru? pokud ne, tak pokaždé dostane jinou IP. Jen pro info jaký má střídač FW? Pokud by to nebylo IP, aby se případně začalo sledovat, který či které verze FW to dělají? Na FW 922,923 jedu od začátku na LAN, pevná IP a nikdy nebyl v komunikaci problém (to že se některé výčty nevejdou do časového limitu , když je krátký, je myslím normální).


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

@kostalkarel děkuju za tip, tím to bohužel není. Střídač se tváří na routeru jako bych odpojil kabel. Majiteli jde navíc jen o to, aby na portálu mohl sledovat jak FVE funguje, tedy ani změna ip adresy by nevadila.


   
ReplyQuote
Page 8 / 9
Share: