X
Forum

Forum

Střídač Goodwe Good...
 
Notifications
Clear all

Střídač Goodwe GoodWe GW10K-ET

158 Posts
21 Users
20 Likes
16.9 K Views
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Pokud chceš reset statistik Monitoru toku energie, je nutné resetovat ty měřiče, které jsou do něj začleněné. Tzn. jedná se o ty bloky Měření, které máš poté v Monitoru toku vložené jako zdroje dat. On sám o sobě ten Monitor statistiky nemá, počitá je na vyžádání z těch podřízených Měřičů. Zkus, mělo by pomoci. Já když jsem laboroval s čísly, tak jsem měl R přivedný na všechny nové Měřiče (automaticky tvořené ze starého Energetického monitoru) + na Energetický monitor.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@Michal Bajer tomu jsem se chtěl vyhnout, protože mám ty bloky v Monitorech toku energie (myslím, že ve třech), ale už jsem začal dělat screeny nastavení jednotlivých monitorů, abych byl připraven na akci "vymaž a udělej znovu".


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Není třeba mazat, stačí R na těch měřičích 🙂 Já to teda dělal asi 5x, ale to proto, že jsem se spoléhal na Loxone standard při vytvoření měřičů a to nebylo ideální.


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 
Posted by: @kostalkarel

@Michal Bajer tomu jsem se chtěl vyhnout, protože mám ty bloky v Monitorech toku energie (myslím, že ve třech), ale už jsem začal dělat screeny nastavení jednotlivých monitorů, abych byl připraven na akci "vymaž a udělej znovu".

Popravdě jsem to nezkoušel udělat přes restart. Šel jsem jednoduchou cestou. 


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@Ondy jsem zjistil takovou zajímavou věc. Při použití "R" u nových bloků, se vymažou (vynulují) všechny hodnoty na výstupech, ve statistikách bloku se vymažou číselné hodnoty, ale grafy zůstávají v původním stavu. V té 13.1 maj pěknej bordel

statistiky reset

 


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Ach jo, to jsou fakt šikulové. Ale to R teda na číselných hodnotách funguje správně? "Jen" ty grafy jsou blbě? 🙂


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@Ondy tam kde jsem to skusil, tak jo. napsal jsem to do Loxonu, tak uvidím co napíší. Dám jim čas do 30 a pak to stejně dopadne tak, že abych to měl od 1.12. vyladěné, tak budu muset asi 30 měřáků vymazat a znovu udělat včetně monitorů. to bude voser.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@Ondy Tak jsem si včera připravil některé bloky a nezatrhnul statistiky. Bloky si však i bez zatrhnutí statistiky dělají. Sice jen řádkově, ale jsou tam.

statistiky off

 


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Ahoj, díky za info. Já nemám statistiky u en. monitoru a ten pak ukazuje jen celkový přehled. Měření počítám že statistiky mít musí už z principu toho, že nový monitor toku energie je používá jako zdroj dat.

A funguje ti na nich R vstup na reset? 🙂


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@Ondy tak na číselnou verzi bez zatržených statistik ano, ještě zkusím aktivovat statistiky a večer to smáznout. Večer si k tomu sednu a všechny bloky a monitory budu muset buď ručně resetovat a aktivovat statistiky (ty co jsem udělal včera) a ostatní smazat a udělat úplně znovu, abych to měl na prosinec čisté.

 


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@Ondy další zjištění ke statistikám. I když jsou statistiky vypnuté u jednotlivých bloků či monitorů, tak stačí (nejspíš), aby ve stromě na jakékoli úrovni byla nastavena jedna statistika a pak se aktivuje u všech a najdou. Měl jsem u všech bloků i monitorů vypnuté statistiky a zkušebně jsem zapnul statistiky u jednoho monitoru a ten je aktivoval u svých bloků a bloky propojeně přes ostatní monitory aktivovali statistiky u všeho a nedají se odkliknout. 


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@Ondy tak ohkedně statistik mi Loxone napsal toto "

Dobrý den,

zaškrtnutí možnosti Statistiky začne blok ukládat číslené hodnoty v čase, podle nastavení statistiky, tyto hodnoty pak ukládá na SD kartu do složky /stats. 

V případě, že statistiky nejsou zapnuté, nemáte možnost sledovat spotřebu energie v jednotlivých dnes, nicméně blok stálě bude zobrazovat celkovou spotřebu za vybraná období, tedy celková spotřeba dnes, tento týden, tento měsíc atd.. Není však možné sledovat jednotlivé dny, hodiny nebo minuty v uplynulých dnech.  

 

Vyresetování bloku nemaže statistiky, ty zůstávají. Pokud chcete smazat statistiky, musíte je smazat ručně, nebo vytvořit nový blok. 

"


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

poradil by jste mi někdo, jak pozastavím vyčítání dat z GW? GW podpora po mě chce odpojit Loxone od střídače kvůli upgradu firmware, ale já nevím jak to udělat, kromě vymazání a to fakt ne.

Stačilo by vymazat IP adresu GW z nastavení?

This post was modified 1 year ago by kostalkarel

   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Já bych asi šel variantou změny IP v Lox Configu... A teda nerozumím, proč bys to měl odpojovat, prostě střídač neodpoví na dotazy, ne?


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@ondy si myslim  ze jim to v necem dela neplechu, protoze delali upgrade uz jednou a nepodarilo se. zustala stara verze.


   
ReplyQuote
Page 4 / 11
Share: