Forum

Forum

Střídač Goodwe Good...
 
Notifications
Clear all

Střídač Goodwe GoodWe GW10K-ET

158 Posts
21 Users
20 Likes
16.4 K Views
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

@yco promiň nějak jsem si to špatně pochopil. Když tak je tet beta ke stažení. Ale od 1.12.22 má vyjít nová verze conficu.


   
Yco reacted
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

od FW 7xx jede modbus over TCP i na wifi. zel bohu ztraci se priliz velke mnozstvi packetu a loxone mi imrvere hlasil vypadky z modbusu dle intervalu dotazovani 🙁


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

Chlapi, tak se mi po měsíci podařilo upravit novej Config tak ku obrazu mému, ale řeším statistiky v Energetickém monitoru a už fakt nevím. Vstupy mám jako @Ondy , ale když rozevřu statistiky, tak po "Spotřebovaná energie" to sedí (+/-) a pak je to úplně rozhašené.

Na srovnání data za včerejšek

Energetický monitor FVE:

Dodaná energie - 10 Wh 

Nakoupená energie - 0 Wh

 

Monitor spotřeby (kam mám nahrané měřáky):

Zatížení distribuční soustavy - 24,9 kWh dovnitř / 31 Wh ven

Spotřeba domu - 28,7 kWh (FVE vyrobila 3,8 kW, takže spotřeba ze sítě sedí 24,9 kWh)

 

Dodaná energie se nedá moc ověřit při takto malejch hodnotách, ale ta nakoupená energie mě vrtá hlavou.

Na Gpwr mi jde 35140 (násobení *-1) a na Gi 36017.

Jsem z toho volaký si zmatený.

 


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 1 year ago
Posts: 86
 

@kostalkarel - přiznám se, že jsem se v tvém problému ztratil - pošli nějaké obrázky co ti nesedí. V energetickém monitoru mám aktuálně statistiky vypnuté, ale pokud se jedná o výstupy Itot a Etot, tak tam se jim to moc nepovedlo a počítá to bohužel hodnoty tak, že sčítá to, co GoodWe vrací jako celkovou spotřebu...
Jinak mě se povedly statistiky celkem uchodit ale pomocí Měřičů a nového Monitoru toku energie...


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@Ondy ve statistikách monitoru mám u Nakoupená energie prakticky nic, ale dům v posledních dnech žere 25 až 40 kWh (mám elektrické topení)

energetický monitor fve

 


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 1 year ago
Posts: 86
 

@kostalkarel - úplně jsem nepochopil, kde je potíž 🙂 Zkus si ty statistiky porovnat v en. manažeru - jak jsem psal, statistiky tady jsem nikdy neřešil... 🙁


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

@kostalkarel 

Ahoj, Můžeš sdílet Config. Taky se my to stávalo. 

 


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@Michal Bajer config a přikládám spotřebu RD dle elektroměru, což ba dle mého názoru mělo být stejné s tou spotřebou v energetickém monitoru (případně o pár kWh méně pokud odečítá výrobu, která v posledním týdnu byla mizivá)

config ener manager
spotřeba

 


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 1 year ago
Posts: 86
 

@kostalkarel - ty do en. monitoru posíláš data z GoodWe, jak jsem už někde psal, podle mě nemají správně ten blok a neumí korektně načítat celková data spotřeby a vyrobené elektřiny (Etot a Itot výstupy). Mě fungovala korektně pouze ta hodnota en. manažeru, která není ve statistikách - výroba v Celkový přehled. Co se týká spotřeb, mám trochu obavu, že to není úplně funkční...

 


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@Ondy mě tohle jediné vrtá hlavou. celkovou spotřebu domu, spotřebu za sítě a další beru Monitor "spotřeba", kam mám navedeno:

Zatížení distribuční soustavy (status síť)

Bojler (status spotřebitel)

Podlahové topení (status spotřebitel)

Stringy (status výrobce)

Baterie FVE (status úložiště)

Jiné - to je co chybí monitoru do vyrovnání obou stran

a pak to mám dál rozčleněné


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 
Posted by: @kostalkarel

@Michal Bajer config a přikládám spotřebu RD dle elektroměru, což ba dle mého názoru mělo být stejné s tou spotřebou v energetickém monitoru (případně o pár kWh méně pokud odečítá výrobu, která v posledním týdnu byla mizivá)

config ener manager
spotřeba

 

No mně to dělalo když jsem mněl špatní vstupy energie. Kvůli tomu jsem mněl složití projekt v configu. 

Úplně nejvíc hlavní věc je dodržet to, že na vstupy energie přivádíte kWh a na vstupy výkonu kW. Když v tom bude nepořádek, tak to nikdy správně fungovat nebude. 😀 

A nebo si počkat na novou verzi Loxone Config kde je to pak jednoduší to nastavit. 


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@Ondy nevíš jak vymazat statistiky v určitém bloku? Když přivedu vstup na "R", tak se blok jenom zamkne, ale statistiky zůstanou. U některých bloků jsem na začátku udělal hrubku a z prvního týdne listopadu mi tam vysej nesmysli a od prosince bych chtěl jet už načisto a nějak se mi nechce ty bloky mazat a dělat je znovu, páč jsou navedené do monitorů.


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 1 year ago
Posts: 86
 

@kostalkarel - statistiky v bloku en. monitor a Meřičích jsem resetoval pomocí R vstupu - udělal jsem si na to vypínač, tlačítko blblo. Vždycky jsem to na chvilku zapnul a pak vypnul a šlo to. Zkus...


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@Ondy tak to mám, když aktivuji R, tak se ve vizualizaci uzamkne, vynulují se hodnoty viz. scan, ale statistiky po otevření stále jsou

reset 1

 


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

@kostalkarel  zkus odstranit ten blok a znovu ho výtvor. 


   
ReplyQuote
Page 3 / 11
Share: