X
Forum

Forum

SOLAX X3-HYBRID-10....
 
Notifications
Clear all

SOLAX X3-HYBRID-10.0-M G4

191 Posts
30 Users
13 Likes
25.9 K Views
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

@romano tebe ten update prešiel bez problémov? Ja sa snažím spraviť ten FW update, vypise to že prebehol v poriadku, ale stále to ukazuje verziu 3.001.02.

 

Modbus cez TCP mi nefunguje. Skúšal som aj cez ten ModbusMaster a nič. Port 502 je otvorený na tej IP čo je dongle (skúšal som cez Telnet).


   
ReplyQuote
(@hribajiri)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 2
 

@jereminius Ten update proběhl, jen se nepropíše do toho textu. Zkoušel jsem vyčíst číslo FW přes HA a vypsalo to ten novější FW...


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

Zkoušel jste někdo měnit registr 31 (SolarChargerUseMode), mělo by tam jít měnit selfuse, feedin apod. rád bych to využíval v rámci spotu. Jen mi to nechce fungovat a nevím kde je problém.

image
image

 


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

@koty007  Ahoj zapisuješ to správně jen nechápu proč ti to jde přes druhý blok status ten ti tam posílá 0

 


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@chucky 0 je tam záměrně, jelikož 0 je selfuse mode, pak tam mám 1 feedin atd. Takže hodnoty jsou správně ale stridacem to nehne. Stejně jako registr pro ON/OFF taky nereaguje.


   
ReplyQuote
(@romano)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 17
 

Posted by: @jereminius

@romano tebe ten update prešiel bez problémov? Ja sa snažím spraviť ten FW update, vypise to že prebehol v poriadku, ale stále to ukazuje verziu 3.001.02.

 

Modbus cez TCP mi nefunguje. Skúšal som aj cez ten ModbusMaster a nič. Port 502 je otvorený na tej IP čo je dongle (skúšal som cez Telnet).

Ahoj, verze instalovaného firmware je vypsaná v poli "InternalCode" v záložkách DHCP nebo Static IP. Pokud tam je "06.04", tak je instalovaný správný aktuální firmware. Pokud ModbusTCP na portu 502 nekomunikuje, vytáhni ze střídače WiFi dongle a zase ho zasuň zpět. Komunikuje to striktně pouze s jedním klientem, někde jsem to tu už dříve psal...

 


   
ReplyQuote
(@romano)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 17
 

Posted by: @bolda85

Dobrý den, u střídače SOLAX X3-HYBRID-10.0 mám "Solax LAN Dongle 3.0 POCKET LAN INTERFACE" a nemohu použít wifi (není dostupné wifi) a píšete, že pokud chci TCP modbus pro lox, tak potřebuji wifi dongle.

1)Máte někdo zkušenost, že LAN dongle 3.0 umí TCP modbus?

2) A pokud ho nemá a wifi nemohu použít, musím fyzicky zapojit modbus z COM ("Musel jsem se připojit na konektor COM piny 4 a 5 kde je MB RTU") na lox modbus ext?

 

1) neumí

2) ano, případně na nějaký externí RTU/TCP převodník  

 


   
ReplyQuote
(@romano)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 17
 

Posted by: @koty007

Zkoušel jste někdo měnit registr 31 (SolarChargerUseMode), mělo by tam jít měnit selfuse, feedin apod. rád bych to využíval v rámci spotu. Jen mi to nechce fungovat a nevím kde je problém.

-- attachment is not available --
-- attachment is not available --

 

Zkus v tom aktoru zadat "Jednotky" <v> a ne <v.1> 😉

 


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

@romano vyriesil som to s Waveshare RS485 menicom. 

Ako inak riesit to, ze sa inverter na noc da do Sleep mode, a prerusi sa komunikacia s modbus, a Loxone zacne ukazovat nuly vsade?

 


   
ReplyQuote
(@romano)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 17
 

Posted by: @jereminius

@romano vyriesil som to s Waveshare RS485 menicom. 

Ako inak riesit to, ze sa inverter na noc da do Sleep mode, a prerusi sa komunikacia s modbus, a Loxone zacne ukazovat nuly vsade?

 

Určitě se komunikace přes ModBus nepřeruší a to v žádném "Run Mode"...

Nevím co myslíš "na noc da do Sleep mode"... Myslíš Idle (9)?

 


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

Zabudol som dodať že ja mám iný inverter (on grid nie hybrid). Aj zo Solax supportu potvrdili že to tak funguje, a tak to je správne. Vyriešil som to už ale s tým monitoringom modbusu.


   
ReplyQuote
(@romano)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 17
 

Posted by: @jereminius

Zabudol som dodať že ja mám iný inverter (on grid nie hybrid). Aj zo Solax supportu potvrdili že to tak funguje, a tak to je správne. Vyriešil som to už ale s tým monitoringom modbusu.

Aha, OnGrid to má pochopitelně jinak a má Sleep mode... Ale i na OnGrid to jde nastavit, aby "neusnul" i když za cenu nějaké té spotřeby energie ze sítě 🙂

 


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@romano Desetiným místem to není, to jsem samozřejmě zkoušel.


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

Tak problém nalezen, opravdu je to v připojení před restartem Loxone, pak je fajn udělat reconnect i sřídače, stačí jen v routeru "znovu připojit" a ON/OFF, MODE vše funguje.


   
ReplyQuote
(@jereminius)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 48
 

Dnes som zapojil Shelly 3EM Pro, funguje to vsetko bez problemov cez MQTT. V Energy flow monitor mi vsak ukazuje "Iné", a neviem prečo to robí. Kde mám hľadať chybu?

image
image

   
ReplyQuote
Page 5 / 13
Share: