Forum

Forum

SOLAX X3-HYBRID-10....
 
Notifications
Clear all

SOLAX X3-HYBRID-10.0-M G4

191 Posts
30 Users
13 Likes
27 K Views
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@stanislav-staud Ano a hlavně to co umí je probudit střídač z IDLE.


   
ReplyQuote
(@stanislav-staud)
Eminent Member
Joined: 6 months ago
Posts: 28
 

@koty007 Jsi ochoten se podělit o knowhow?


   
ReplyQuote
(@tissot)
Eminent Member
Joined: 8 months ago
Posts: 34
 

Informaci o eeprom jsem dostal minulý měsíc. Do dneška se distributor k tomuto problému nevyjádřil, dříve tam zmínka o poškození paměti nebyla. Také to může být nějaký tah výrobce, aby se instalovali pouze jeho baterie. V tom protokolu jsou v podstatě všechny příkazy označeny jako kritické. Nevím kdo dnes a proč dává tyto paměti do svého zařízení, může použít jiné.

Teď mám nastaveno opakování 0, takže jen při změně.

Což je ovšem problém u režimů. které si po nějaké době měnič přepíná jak chce. Takže tam mám opakování příkazů 5 minut.

A pokud potřebuji kontinuálně řídit proud, tak je to to samé.


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@stanislav-staud nějakým způsobem ano, ale nechci to dělat zadarmo ale ani si neříkám o peníze, spíše něco za něco. Dalo mi to hrozně práce, riskoval jsem i poškození střídače testováním a nechci to nyní jen tak rozdávat. Doufám, že to chápete.


   
ReplyQuote
(@tissot)
Eminent Member
Joined: 8 months ago
Posts: 34
 

@koty007  a to jsou které? 🙂


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@tissot

0x10:Write Multiple Register

všechny ty co nejsou označené jako "EE Save" hvězdičkou - ty se nezapisují.


   
ReplyQuote
(@stanislav-staud)
Eminent Member
Joined: 6 months ago
Posts: 28
 

Posted by: @tissot

@koty007  a to jsou které? 🙂

označené hvězdičkou

 

 


   
ReplyQuote
(@tissot)
Eminent Member
Joined: 8 months ago
Posts: 34
 

@stanislav-staud  ty právě zapisují do eeprom, mně zajímají adresy které nezapisují do eeprom a plní stejnou funkci .... asi jsem slepý, ale duplicity funkce nevidím

 


   
ReplyQuote
(@stanislav-staud)
Eminent Member
Joined: 6 months ago
Posts: 28
 

@tissot duplicitní k tomu co používáš a co nezapisují do EEPROM tam nejsou, jsou tam prakticky 2 registry na řízení výkonu RemoteControl ActivePower a Charge_Discharg_Power. Nic víc.


   
ReplyQuote
(@stanislav-staud)
Eminent Member
Joined: 6 months ago
Posts: 28
 

Posted by: @tissot

Což je ovšem problém u režimů. které si po nějaké době měnič přepíná jak chce. Takže tam mám opakování příkazů 5 minut.

S tím za rok vyčerpáš kapacitu zápisů. 

 


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@stanislav-staud @tissot přesně tak, tím tu EEPROM za pár let zabiješ a s těmi duplicitami nevím jak to myslíš


   
ReplyQuote
(@tissot)
Eminent Member
Joined: 8 months ago
Posts: 34
 

@stanislav-staud   je zvláštní, že jeden měnič běžel celý rok v režimu se zápisem 5sec a nic mu není, takže pochybuji že ta informace je pravdivá.....


   
ReplyQuote
(@stanislav-staud)
Eminent Member
Joined: 6 months ago
Posts: 28
 

@koty007

@tissot psal že tam nevidí duplicitní k těm co používá které však nezapisují do EEPROM. A má pravdu, nejsou tam!


   
ReplyQuote
(@stanislav-staud)
Eminent Member
Joined: 6 months ago
Posts: 28
 

@tissot typek z GBC psal na FB, že to měl otevřené a že je tam EEPROM. Když vezmu, že běžné EEPROM mají garantovaných 100 000 zápisů, tak ses tomu dost přiblížil. Ale taky to může vydržet 200 000 a pak se to začne s.r.á.t.


   
ReplyQuote
(@tissot)
Eminent Member
Joined: 8 months ago
Posts: 34
 

@stanislav-staud  od něj mi právě přišel email upozorňující na tento problém, nicméně neměli o tom ani potuchy do minulého měsíce. Pokud to měl otevřené, tak je to jasné, v pondělí mu volám. S tím řízením výkonu 0x0086 je to dobrý typ, zkusím to.


   
ReplyQuote
Page 10 / 13
Share: