X
Forum

Forum

Relátka na DIN lišt...
 
Notifications
Clear all

Relátka na DIN lištu

402 Posts
56 Users
39 Likes
84.5 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

ad 1. pokud budeš spínat LED světla přes relé, pohlídej si, aby šlo o inrush relé - viz. starší diskuze tady.

 

ad 2. To je na tobě, možností je víc - DMX dimmer / triak (někam musíš dát aktivní DMX prvek), světlo s řízením 0-10VDC, světlo s DALI řízením.

Osobně používám DMX - zatím tedy pouze pro LED pásky. A funguje to dobře (jen je tedy potřeba pohlídat max. výkony DMX dimmerů!)


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Nevyhoda inrush relátek je ze nemaji ON/OFF packu (alespoň jsem zadne nenasel) coz je fce kterou jsem celkem hojne vyuzival.

Nejake slabsi okruhy <50W LED zvladne obyc relatko v poho dle mych zkusenosti


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Neviem ako mam interpretovat ten obrazok, mam to rele bez packy (a nudzove spinace mam bokom), ale tu daco je:

http://cz.farnell.com/te-connectivity-schrack/rts3t024/relay-spst-no-250vac-16a/dp/9659579


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Trošku OT. Nezkoušel někdo Solid State Relay řízené pomocí DMX?

Pro mé účely by to bylo naprosto ideální. Z loxone bych nepotřeboval žádný digitální výstup a spínal bych tím zdroje MeanWell AD 150A (B). Zároveň by byly vyřešeny i vysoké proudy při sepnutí. 

3316r ep mk1

nebo snad ještě lepší varianta rovnou tohle řešení ?

Klučina ty ssr relátka nakoupil od tohoto prodejce. na to jsem přišel zcela náhodou. 


   
ReplyQuote
(@jofo72)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 10
 

Ja som skusil modul pre analog vystupy 4x10A od tychto:  http://www.loxone-onewire.eu

A zatial spokojnost, funguje spolahlivo, siel som cez ten formular dole, lebo informacii tam maju slabota, ale odpovedali celkom rychlo. Aj to poslali spolahlivo. a zabera to len 1.5 poziciu v rozvodni 😉


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
Topic starter  

@jofo72: Muzu se zeptat, jak si to objednal, kdyz ten web poradne ani nefunguje? Objednavka nejde, sluzby nefunguji, horni menu nefunguje. Nepusobi to moc verohodne. Nikde sem nenasel ani cenu, nic.  Vetsina odkazu na hlavni strance (nabizene sluzby, atd) rovnez nejedou. 

Pripadne, delas tu reklamu nejakemu svemu projektu?


   
ReplyQuote
(@jofo72)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 10
 

Aj na mna to posobilo nedokoncene, mne napisali ze maju stranku v prestavbe, zeby mala byt coskoro dokoncena, pouzil som formular dole ten sa zda funguje lebo mi nan odpisali.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jenže to jsou "klasické" jazýčkové relé. SSR řeší hlavně to, že spíná v nule, takže nehrozí spečení kontaktů. Proto jsem se poohlížel po boardech osazených SSR. To řízení pomocí DMX je jako bonus navíc. Nejraději bych udělal tu výměnu všech loxone relé za ssr a měl bych asi klid. Ten kdo má již zapojený rozvaděč, těžko bude překopávat zapojení, ale výměna relé uvnitř loxone zařízení je jednodušší. Do budoucna budeme stejně spínat hlavně LED svítidla, takže zdroje s kondenzátorem na vstupu, který než se nabije, tak funguje jako zkrat - proto ty vysoké proudy při spínání které způsobují spečení kontaktů.


   
ReplyQuote
(@jofo72)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 10
 

Cize ak tomu spravne rozumiem, budem mat s tym rele problem, lebo na jednom mam zaveseny led pasik, ale zatial sa zda ze to funguje, ale asi nebude dlho co 🙁 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Tak zalezi co za zdroj mas k tomu pasku. Nektere levnejsi si v pohode reknou třeba o 60A a to ten kontakt opravdu dlouho nevydrzi.

BTW kolik chteji za ty cidla z odkazu vyse?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Nejen LED pásky. Hlavně hojně prodávané LED "žárovky", jako náhrada za klasické vláknové. Všechny tyto svítidla obsahují spínaný zdroj. Mluvil jsem s elektrikářem, který mi popisoval kolik už vyměňoval klasických vypínačů (spečených) protože lidi v lustrech vymění 6 žárovek za 6 LED svítidel a po čase jsou vypínače zrušené. V našem případě to jsou kontakty relé. Proto si myslím že by Loxone mělo začít pomalu nahrazovat klasická relé polovodičovými.


   
ReplyQuote
(@jofo72)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 10
 

Neviem na tie cisdla som sa nepytal tie som si riesil sam, ale za ten modul chceli 115€, co sa mi zdalo v pohode kedze extension stoji cez 300€ . Nu to som celkom zvedavi kolko tie kontakty vydrzia, lebo prevazne v celom dome mam bud usporaky alebo led svietenie :((((


   
ReplyQuote
Sedtronic
(@sedtronic)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 61
 

U klasických mech. relé je to hlavně o materiálu kontaktů - AgSnO2, AgNi, zlato atd ... ty se při proudovým náběhu hodně zahřejí a proto se mohou spéci, takže vždy je to o dostatečném odvodu tepla na kontaktu/přechodu. 

U SSR relé je možné spínat v nule, nicméně to stále nezaručí, že relé neodejde, pokud se překoná zatížitelnost PN přechodu daného relé. Já třeba do modulu Railduino nenarvu více jak 12 SSR relé na 2A každé a to čistě z důvodu velikosti relátek. Použité relé mají např. omezení 30A při náběhu proudu a je nutné mít navíc dostatečné odstupy mezi jednotlivými relé kvůli odvodu tepla pouzdrem...

Takže pokud bude chtít Loxone použít SSR namísto elmech. relátek, tak bude muset použít menší počet relé, nebo jiné pouzdro modulu při zachování stejné proudové zatížitelnosti SSR jako u dosavadních relátek.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

@jofo72 - mas niekde technicky popis toho rele? uvazujem, ze by som ich pouzil na regulerne 230V zasuvky, alt zaluzie...


   
ReplyQuote
(@jofo72)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 10
 

Maju tam presne tie rele ako maju na obrazku na stranke, co je myslim finder, poslali mi aj pdf od neho ked budem doma pozriem a zavesim to sem.


   
ReplyQuote
Page 8 / 27
Share: