Forum

Forum

Relátka na DIN lišt...
 
Notifications
Clear all

Relátka na DIN lištu

404 Posts
56 Users
40 Likes
84.9 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak ked si vezmes, ze za vymenu rele v Loxone das to, co za 10-20 externych rele aj s paticami, hned su to ine pocty. Nehovoriac o tej jebacke (poziadat o zapozicku noveho modulu, odpojit, zapojit, registrovat do loxplan-u, poslat postou na vymenu, dostat postou vymeneny, vymenit, prepojit, prekonfigurovat a poslat postou zapozicku - omfg dpc ani nahodou by som nechcel). A pokial pouzivas nejake led svetla, pocitaj ze sa ti rele v loxone zlepi na 100%.

Mna zaujali tie rele s manualnym ovladanim. Skoda, ze som to nevedel skor (mam externe spinace na DIN), ale aj tak som vlastne teraz ziadne na 165A inrush s manualnym ovladanim nenasiel, takze nic ...


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Inrush s packou jsem take nenasel, ale zase diky te pacce jde slepene relatko jeste rozhejbat - osobne odzkouseno 😀


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

takze rele a papuch je lepsie ako cisto loxone...pokial som to dobre pochopil 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Schneider má nový stykač, který umí spínat v nule, což by pro náš případ spínání LED bylo ideální - tady o tom mají celý článek

http://elektro.tzb-info.cz/osvetleni/15829-spinani-a-jisteni-led-osvetleni?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=Newsletter_2017-06-05

PS: přiznejte se, kdo jim na  tu podporu pořád píše s dotazy? 😀


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Prakticky ziaden. Az na tu cenu mozno, pretoze z CZ distribucie su ssr strasne drahe a tym ebay mrdkam sa podla mna neda vobec doverovat. A mozno este pre blby pocit, ze obvod nie je vo vypnutom stave rozpojeny mechanicky, ale len nejakou magiou.

A inak cena toho hybridneho stykaca je tiez dobra mnamka. Na mojich 60 svetelnych obvodov by som len za stykace dal pohodovych 60 tisic :D.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Stačí tu čínskou jebku koupit a lousknout, není v tom nic jinýho než optočlen a jednoduchý obvod s triakem, jen záleží na tom jaký triak tam je použit a jestli to opravdu splňuje uvedený proud. A pokud nebudeš doma, můžeš všem světelným obvodum předřadit stykač, který je pro klid v duši odpojí mechanicky. 🙂 A co je ještě lepší, pokud si dá člověk pozor tak koupí i kusy co dokonce spínají v nule 🙂

Tady je video od fajn chlápka který rozebírá něco podobného:

https://youtu.be/DxEhxjvifyY


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To je presne ten chlapek co som mal na mysli. Akurat si nepamatam, ci to opicoval, alebo pochvalil. V nejakom inom videu bol vysledok tusim ten, ze sa neda verit tej amperazi, ale bolo to rele tusim do 40A a chcipalo niekde nad 20. Kazdopadne ja mam svetelne obvody istene 6A, takze by v mojom pripade stacilo asi cokolvek, ale radsej zostanem u mechanickych rele.

EDIT - na druhu stranu tu je skusenost amika, ktory kupoval z ciny a vsetko bolo ok. Potom zacal kupovat v USA a zacalo sa mu to kazit. Rozobral a zistil, ze su to preznacene slabsie modely. Tak zase zacal kupovat v Cine :D.


   
Bery reacted
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Konkrétně tenhle kus (25A) na konci ne uplně pochválil, ale řek že je to použitelný do 10A. Právě kvůli osazenýmu triaku, který je BTA12 600B a to je naprosto běžný triak s max proudem 12A.

Podle mě pokud se člověk přehrabe tím vším hnojem co číňan vyplodí a ověří si co kupuje, dají se ty věci ROZUMNĚ používat.

A ještě jsem teďko při brouzdání na alině našel tohle což vypadá fajn za ty prachy, ale nevím jak moc se to vyplatí 🙂

https://www.aliexpress.com/item/12-channels-10A-OMRON-Relay-Module-driver-board-output-amplifier-board-PLC-board-Omron-relay-G2R/32714651729.html?spm=2114.10010108.1000023.13.VuVmP2


   
ReplyQuote
 Frc
(@frc)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

Offtopic dotaz. Muzu mit relatka 12A (ten Relpol) jistene 16A jisticem? Bude jeden jistic a za tim nekolik relatek.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

To pak ten jistic postrada uplne smysl. Navic kdyz jistic stoji mene nez jedno relatko. 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Můžeš, záleží co s tím budeš spínat. Pokud máš jistotu, že ani se tam nevyskytne proud >12A, tak to klidně tak udělej.


   
ReplyQuote
 Frc
(@frc)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

Hele nakonec jsem se zamyslel a tam, kde bych cekal vetsi vykon dam solo jistice. Ja uz jsem ted tak nastaveny, ze vsechno stoji ranec (nechtejte slyset na kolik me vyslo tahani kabelu), ze me nenapadlo se podivat na cenu jistice. Myslim ze to bude max 5 jisticu navic, takze v pohode.

Navic pokud by se melo neco dit, tak spis za jednim rele, takze pro svuj klid budu chtit aby to sedelo. Revizak by si asi nevsiml, ze patice ma min nez rele, ale kvuli nemu to nedelam 🙂

Diky


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

To my právě chceme slyšet kolik tě stálo tahání kabelů 🙂


   
ReplyQuote
Honza
(@xbenkju)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 49
 

Ahoj, 

doufám, že mě neukamenujete, ale procházení diskuzí mám v tom trochu guláš.

Mám rozvaděč, vyvázaný nezapojený s Loxone a extensionem od dodavatele, na ten jsou napojeny světelné okruhy.

Systém je zatím nezapojen a jdou v něm dělat změny.

Vzhledem k tomu, že chci používat na osvětlení LED bodovky někde i stmívatelné a Led pásky tak bych to předělal následovně

1. LED bodovky, které nejsou stmívatelné zapojit přes externí relé.

2. ostatní prvky které se budou stmívat a řídit zapojit přes DMX512 ?

- buď 230 nebo (24V či 12V přes zdroj v rozvaděči) máte také nějak oddělené přes relátka? nebo to už jen na jističích a řízení 512dmx?

Honza

 

 


   
ReplyQuote
Page 7 / 27
Share: