X
Forum

Forum

Relátka na DIN lišt...
 
Notifications
Clear all

Relátka na DIN lištu

402 Posts
56 Users
39 Likes
84.5 K Views
(@jofo72)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 10
 

Laická otázka, tak ma prosim hned neukamenujte, je mozne toto rele pouzit

aj sposobom, ze ho budem spinak z analogoveho vystupu? Mam totiz tie analogove vystupy trochu nevyuzite 🙁

https://www.jabloshop.cz/rb-524-din-univerzalni-silove-rele-na-din-listu


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Ty plastovy patice mi prijdou všechny stejny. A třeba takovej Relpol je ma ještě snad o 10kc levnejsi / ks a jsou skladem


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Obávám se že to nepůjde, jestli jsi myslel analogové výstupy z Loxone, tak mají trvalý proud 10mA. To relé má při 24V 25mA.


   
ReplyQuote
(@jofo72)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 10
 

A nie su nejake rele co maju prud do 10mA?


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

prosím tě a jsou ty patice nějak speciálně označovaný, aby ty relátka pobraly (aby to pasovalo) nebo stačí "jakákoliv" patice která má 8 pinů po 5mm? včera jsem nad tím maturoval a raději jsem nic neobjednal


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

ještě me napadá, že ten Relpol má "jen" 12A variantu (uvažoval jsem právě 16A) a nemá tam nic pro řadu RT, RT2 (ani nevím, jakuý ej mezi těma řadama rozdíl) nebo nedal bys sem odkaz na tu alternativu k tomu TE COENCTIVITY?

 

Koukal jsem na Farnell a Mouser - tyjo, ty ceny jsou docela někde jinde (vysoko)


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja netusim, pozeral som na relpol a zda sa mi, ze ma trochu ine nozicky (obdlznik namiesto kruhu). Ale mozno je to len zdanie. Asi sa neda robit nic len objednat po 1 ks a vyskusat.

Ad cena farnell - bohuzial, musel som, cas tlaci. A to som robil s vedomim, ze vzorky rele som objednaval na tme zrovna v case, ked mali nejake brutal zlavy. Cisla si uz nepamatam, ale myslim ze to bolo za polovic, mozno este lacnejsie. Vediet vtedy do coho pojdem, kupim ich rovno 200 :D.

Edit - presiel som fotky znovu a vyzera ze su fakt rovnake. Budem v dohladnej dobe na tme objednavat nejaky bordel, tak hodim 1 paticu a 1 rele od replpolu na skus. Pokial by patice sedeli, budem (mierne povedane) trochu nasrany, ze som bral z farnelu 60 patic po 110 bez dph 🙁

Edit2 - teraz detailne cumim na fotky ako rele tak patic a na prvy aj druhy pohlad sa zdaju byt zamenitelne. Akurat relpol teda max 12A.

Edit3 - pripadne ak Ta tlaci cas, tak na skus zober 1415898-1 / RM85-5021-25-1024 a GZM80 a odskusaj.


   
Mira reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ad relatka na analogove vystupy - podla mna by to slo zbastlit na protoboarde za par minut - jeden mosfet, jeden pulldown rezistor, mozno jeden filtracny kondik (neviem ci na analogoch nie je pwm) per kanal. Neskusal som ale, takze to ber s rezervou ...


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Ja bral patice Relpol pac byly levnejsi a relatka mel pro zmenu levnejsi TE :))

Normalne by mely byt zamenitelne ve stejne konfiguraci kontaktu. Akorat Finder si jede vlastni rozlozeni kontaku 🙁

EDIT: Tak opravdu 16A variantu nabizi jen TE a Finder. Ja  mam tyhle 12A Relpoly jen na svetla a zaluzie, ale pro silnejsi spotrebice to bude chtit asi kouknout jinde


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já jsem vzal tyhle patice  http://www.tme.eu/cz/details/rt78726/elektromagneticka-rele-prislusenstvi/te-connectivity/6-1415035-1/   a sedí mi do těchto relé http://www.tme.eu/cz/details/xt374lc4/elektromagneticka-rele-prumyslova/te-connectivity/1887112-1/  (chtěl jsem něco s ručním ovládáním) i těchto relé http://www.tme.eu/cz/details/rt424730/elektromagneticka-rele-miniaturni/te-connectivity/7-1393243-9/  i těchto relé http://www.tme.eu/cz/details/rt33k024/elektromagneticka-rele-miniaturni/te-connectivity/2-1393240-4/

Jen sem blbec nekoupil spony a teď mi relé nejdou extra dobře vydělávat. Budu muset ještě dokoupit a doplnit je tam ...


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

mne dodavatel tvril, ze vsetky relatka (cca 20ks) + quido vyjde na cca stejne ako loxone extensions, vie mi miekto dat viac info? idealne skype alebo pivo 😀


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Radku a nemas obavu ze ta patice j 12A a nektera relatka jsou 16A??


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já tím neplánuju spínat nějaké velké spotřebiče. 12A - to máš 2,7kW. Mám to na spínání světel, žaluzií, zásuvkových obvodů. A tam myslím trvalý proud nad 12A nehrozí. A krátkodobý nadproud by to neměl ohrozit.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 
Posted by: juras

mne dodavatel tvril, ze vsetky relatka (cca 20ks) + quido vyjde na cca stejne ako loxone extensions, vie mi miekto dat viac info? idealne skype alebo pivo 😀

Vsechny Loxone extensions mam take pres relatka. Primo bych si to ani zapojit nelajznul, pri cenach co za to Loxone chce 😀

Jinak na led svetla vzit inrush rele,  a par relatek s manualnim ovladanim se taky hodi mit po ruce.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

takze neusetrim ale este ma to bude stat viac 😀 


   
ReplyQuote
Page 6 / 27
Share: